Holding Dr.Max

 

Holding Dr.Max zarządza największymi sieciami aptek w Czechach i na Słowacji oraz największą niezależną od hurtowni siecią aptek w Polsce.

Korzenie firmy sięgają 2004 roku, w którym fundusz Penta Investments zakupił 50% udziałów w czeskiej spółce „Ceska Lekarna”. W kolejnym roku projekt inwestycyjny został uruchomiony na rynkach słowackim i polskim tworząc fundamenty przyszłego holdingu Dr.Max. Pierwszy etap rozwoju zamyka się w 2006 rok, powstaniem marki Apteki Dr.Max , która już wkrótce stanie się synonimem przystępności i niskich cen leków.

Okres przypadający na lata 2007 – 2010 to czas tworzenia struktur holdingowych, optymalizacji i centralizacji procesów oraz wdrażania nowoczesnej strategii handlowej. Dr.Max staje się istotnym partnerem dla producentów i dystrybutorów leków. Firma coraz silniej penetruje krajowe rynki rozwijając się zarówno organicznie, jak również poprzez akwizycje kolejnych firm.

Kolejnym etap rozwoju przypada na lata 2010-2014 podczas których Apteki Dr.Max osiągają silną pozycję w Czechach, nadal rozwijając się na Słowacji. Dla polskiej części holdingu jest to czas restrukturyzacji i stabilizacji biznesu. W tym okresie następują również 3 ważne akwizycja: zakup sieci aptek Lloyds i dystrybutora leków Gehe w Czechach, przejęcie sieci aptek Phoenix w Polsce oraz jedna z największych transakcji na rynku polskim – zakup aptek Grupy Mediq.

Dzisiaj sieć Aptek Dr.Max jest stabilnym biznesem z potencjałem dalszego wzrostu na najbardziej perspektywicznych rynkach w tej części Europy.