Domowy peeling kawowy na cellulit

30. 6. 2017 · 4 minuty czytania

Peeling poprawia mikrokrążenie, zwiększa wchłanianie kosmetyków oraz odpręża i działa antyseptycznie. Jak wykonać go samodzielnie z użyciem kawy i olejku pomarańczowego? Poznaj sprawdzony przepis!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Domowy peeling kawowy na cellulit

Peeling wykonany ze świeżo zmielonej kawy, oleju z pestek z winogron oraz niewielkiej ilości olejku pomarańczowego Etja to skuteczny sposób walkę z cellulitem. Dodatkowo, dzięki właściwościom aromaterapeutycznym olejku pomarańczowego, peeling ten ma także działanie antyseptyczne, a nawet antydepresyjne! Zobacz nowy, domowy przepis na peeling kawowy z olejkiem pomarańczowym.

Wpływ kawy na odchudzanie

Jaką kawę lubisz najbardziej? Małą czarną czy dużą i białą? A może w Twój gust trafia tylko prawdziwie włoskie cappuccino? O gustach się nie dyskutuje, a już o realnym wpływie kawy na stan Twojego zdrowia - znacznie częściej.

Amerykańscy i europejscy naukowcy od lat toczą wojnę na temat oddziaływania składników chemicznych zawartych w kawie na nasz organizm. Positivelly Coffee Programme, prowadzony przez Międzynarodowy Instytut Kawy, przyznaje, że umiarkowane spożycie kawy, do 400 mg dziennie nie ma negatywnych skutków dla organizmu człowieka, a zawarte w niej antyoksydanty mogą nawet przeciwdziałać rozwojowi niektórych typów komórek nowotworowych.

Głównym składnikiem chemicznym kawy jest kofeina (alkaloid), który przyspiesza metabolizm, pobudza krążenie, a także pomaga w odpływie limfy z tkanki tłuszczowej. Warto wspomnieć, że choć spożywanie kawy w trakcie diety odchudzającej może pomóc w utracie wagi, napój ten odwadnia organizm, a także wypłukuje z organizmu elementy, takie jak magnez, odpowiadający za prawidłową pracę mięśni.  

 

W jaki sposób peeling kawowy działa na cellulit?

Picie kawy to nie jedyny sposób na dostarczenie organizmowi kofeiny. Można to też osiągnąć, stosując mój domowy peeling z kawy. Polecam go szczególnie osobom zmagającym się z cellulitem.

Dlaczego peeling kawowy jest skuteczny?

Po pierwsze

Grubo zmielona kawa, w kontakcie ze skórą, pozwala na usunięcie obumarłego naskórka, pozostawiając ją gładką i miękką w dotyku.

Po drugie

Kolisty ruch wcierania peelingu sprawia, że w sposób mechaniczny pobudzasz mikrokrążenie, ujędrniając skórę.

Po trzecie

Kofeina zawarta w kawie usuwa toksyny z komórek organizmu oraz przyspiesza proces odwodnienia komórek tłuszczowych.

Po czwarte

Peeling skomponowany z oleju z pestek z winogron działa prewencyjnie na rozciąganie się skóry, czyli znienawidzone przez kobiety rozstępy. Olej ten uznawany jest za jeden z najsilniejszych antyoksydantów. Poza tym to naturalne źródło witaminy E, która odżywia skórę, nadając jej elastyczności.

Po piąte

Zawarty w peelingu kawowym olejek pomarańczowy działa na skórę antycellulitowo, wygładzając ją i napinając. Dodatkowo, jako środek antyseptyczny, uspokoi wszelkie podrażnienia i zaczerwienienia, które mogłyby wystąpić po intensywnym masażu z peelingiem.

Poza tym…prostu pięknie pachnie! Cudowna mieszanka kawy i pomarańczy zrelaksuje Cię i wyciszy. To naturalny antydepresant, który wprawi Cię w doskonały nastrój.

Jak wykonać domowy peeling z kawy?

Czas zabrać się do pracy z filiżanką kawy... bo właśnie jej możesz użyć, jako miarki do składników.

Składniki 

1. Dwie filiżanki świeżo zmielonej kawy

Do scrubu nie stosujemy kawy już sparzonej, aby zwiększyć efekt działania kofeiny na cellulit. Gdy do peelingu wykorzystujemy same fusy, pozbywamy się tym samym jej dobrodziejstw, które spłynęły do filiżanki razem z wrzątkiem. Co więcej, zwróć uwagę na gatunek kawy. Polecam wykorzystanie kawy typy Robusta, a nie Arabica, ponieważ zawiera ona większe stężenie kofeiny, a to ona właśnie wypędza cellulit ze skóry.

2. Filiżanka oleju z pestek z winogron

Jest praktycznie bezwonny, co powoduje, że dwa tak silne aromaty, jak kawa i olejek pomarańczowy, tworzą harmonijną kompozycję zapachową, która uspokaja i rozluźnia, nie drażniąc zmysłu powonienia osób nadwrażliwych na słodkie i duszące zapachy. Główną jego zaletą jest jednak konsystencja - olej z pestek winogron jest lekki i nie klei się, a Twoja skóra, zaraz po wykonaniu zabiegu z peelingiem, nie wymaga dodatkowego stosowania balsamu.

3. 4 krople olejku pomarańczowego Etja

 

Olejek eteryczny jest silnie skoncentrowany i choć w niewielkich ilościach jest zbawienny dla skóry, jego nadmiar może spowodować poważne podrażnienia czy fotoalergie. Dlatego ogranicz się do 4 kropel tego specyfiku - uwierz mi to absolutnie wystarczy, aby cieszyć się orzeźwiającym aromatem.

Następnie, dodawaj składniki do dużej miski w kolejności: kawa, olej z pestek z winogron, krople olejku pomarańczowego Etja. Wszystko dokładnie wymieszaj.

Jak stosować peeling z kawy?

Peeling najlepiej stosować tuż po kąpieli. Na oczyszczoną skórę nałóż przygotowany wcześniej kawowy preparat. Postaraj się przez ok. 10 minut wmasowywać peeling kolistymi ruchami w skórę ud i pośladków. Peeling możesz stosować także, w razie potrzeby, na łydki oraz okolice brzucha. Aby olej dobrze wchłonął się w skórę i nawilżył ją, możesz pozostawić mieszankę na swojej skórze przez kolejne 10 minut. Po tym czasie spłucz peeling letnią wodą.

Ponieważ kawowy preparat należy do kategorii silnych peelingów, staraj się nie stosować go częściej niż 2 razy w tygodniu.

Uwaga! Peelingu kawowego powinny unikać osoby o widocznych, delikatnych naczynkach.

 

 

Przepis na kawowy peeling

    Więcej artykułów na ten temat

    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
    Przeczytaj więcej od tego autora
    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
    Przeczytaj więcej od tego autora