Jak zredukować sińce pod oczami przed wielkim wyjściem?

7. 8. 2020 · 8 minut czytania

Cienie pod oczami najczęściej tworzą się na skutek niewyspania. Jak się ich pozbyć? Co zrobić, by wyglądać olśniewająco? Jak zamaskować „sińce”? Czym się kierować przy wyborze kosmetyków? Sprawdź!

Natalia Klonowska
Natalia Klonowska
Jak zredukować sińce pod oczami przed wielkim wyjściem?

Usuwanie cieni pod oczami przypomina nieraz walkę z wiatrakami. Szczególnie kiedy zbliża się ważny wieczór i zależy Ci na perfekcyjnym wyglądzie. Jak zlikwidować cienie pod oczami skutecznie? Zobacz, jak można z nimi walczyć – bez względu na to, czy masz tydzień, dzień, czy już tylko kilka godzin do wyjścia − ciemne plamy pod oczami nie będą już Twoim problemem.

Usuwanie cieni pod oczami − jak sobie z nim poradzić?

Czujesz się bezsilna w walce z cieniami pod oczami? Nie poddawaj się! Istnieje kilka sposobów, jak poradzić sobie z ciemnymi kręgami pod oczami przed ważną imprezą.

Jeżeli nie jest to palący problem, najlepszym i naturalnym sposobem na cienie pod oczami jest sen! Tylko wypoczynek i właściwa higiena snu pomogą Ci przywrócić zdrowy wygląd skóry. Jednak w niektórych przypadkach, takich jak genetyczne uwarunkowanie, jedynym sposobem na zamaskowanie cieni pod oczami będzie dobrze wykonany makijaż.

cieni pod oczami

Jak zlikwidować sińce pod oczami? Demakijaż

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna. Dlatego jej pielęgnacja również powinna taka być. Gdy robisz demakijaż, używaj płatków kosmetycznych, nie trzyj i nie rozciągaj skóry. Kierunek zmywania makijażu to od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Resztki makijażu możesz usunąć patyczkiem higienicznym − wcześniej zamocz go w płynie micelarnym.

Sprawdź kosmetyki do demakijażu.

Innym sposobem na demakijaż jest usuwanie make-upu za pomocą oleju. Oleje doskonale i dokładnie usuwają ze skóry resztki makijażu. Podążając za koreańskimi zasadami pielęgnacji skóry, dopiero po zastosowaniu olejowego środka do demakijażu, warto oczyścić twarz płynem micelarnym lub specjalnym żelem myjącym czy pianką. Więcej o koreańskiej pielęgnacji skóry dowiesz się z artykułu: Koreańska pielęgnacja twarzy − poznaj podstawowe zasady! Przepis na płatki do demakijażu z olejem kokosowym znajdziesz tu: Zrób sama płatki do demakijażu! Z olejem kokosowym i nie tylko. Dobrym mleczkiem do demakijażu, który pomoże w uszczelnianiu naczyń krwionośnych jest Ziaja Phytoaktiv − zawiera on wyciąg z cyprysa.

jak zlikwidować cieni pod oczami

Usuwanie cieni pod oczami − krem pod oczy i nie tylko

Po oczyszczeniu skóry, przychodzi kolej na krem. Szukaj produktów ze składnikami, które uszczelnią naczynia krwionośne, zmniejszą obrzęki i pomogą skutecznie usuwać produkty rozkładu krwi.

     

    Uwaga mała ściąga! Zwróć uwagę na kosmetyki z naturalnymi ekstraktami z roślin, takich jak:

    • arnika górska
    • miłorząb japoński
    • oczar wirginijski
    • rutyna
    • cyprys
    • hibiskus

    Jak działają te składniki? Oto krótka charakterystyka

    Arnika górska, która poprawia krążenie i, co ważne, ma właściwości przeciwobrzękowe i wzmacnia naczynia krwionośne. Można ją znaleźć na przykład w produktach Flos-lek.  Dostępna jest też w formie ususzonych kwiatów, z których robi się miksturę do okładów na sińce, obrzęki. Musisz wyjść za parę godzin? Żel, maseczka czy okład to idealne rozwiązanie, kiedy zależy Ci na szybkim zniwelowaniu sińców pod oczami. Więcej o arnice dowiesz się z artykułu: Arnika na cerę naczynkową i siniaki! Sprawdź jej właściwości!

    Usuwanie cieni pod oczami

     

    Miłorząb japoński ma w sobie substancje o dźwięcznie brzmiącej nazwie flawonoidy. To dzięki nim ścianki naczynek stają się mocniejsze, a obrzęki znikają znacznie szybciej. Ekstrakt z miłorzębu możesz dodać do codziennego kremu. Idealnie sprawdzi się na dzień przed wielkim wyjściem. Nie przesadź z ilością, może zabarwiać skórę na żółto. Poznaj więcej mocy miłorzębu japońskiego: Miłorząb japoński w kosmetyce: tajemnicze właściwości boskiego drzewa życia

    Oczar wirginijski doskonale ściąga skórę, obkurcza naczynia krwionośne i reguluje krążenie podskórne. Dostępny jest między innymi w formie hydrolatu, którym przemywa się skórę bezpośrednio w miejscach zasinienia. Okłady z oczaru pomagają zlikwidować obrzęki. Oczar znajduje się m.in. w hydrożelowej maseczce na tkaninie L'biotica Active Gold. Składniki odżywcze znajdujące się w kosmetyku pomogą Ci pozbyć się uczucia opuchnięcia twarzy i poprawią mikrokrążenie w skórze. Więcej o oczarze wirginijskim przeczytasz w artykule: Oczar wirginijski w kosmetyce. Sposób na podrażnienia i zapchane pory

    Rutyna to substancja pochodzenia roślinnego. Pomoże wzmocnić i uszczelnić naczynia krwionośne. Jak widać, czasem rutyna jest wskazana. Często można ją znaleźć w żelach kojących pod oczy, w których składnikiem jest również arnika.

    Cyprys, a właściwie olejek cyprysowy.  Jest stosowany przy osłabionych naczyniach krwionośnych, obrzękach a nawet żylakach. Dlatego pojawia się w kremach na sińce pod oczami.  Nie nakłada się go na skórę w nierozcieńczonej postaci, może wywołać podrażnienia.

    Hibiskus  tak, prawidłowo kojarzy Ci się z kolorowym kielichem pięknej rośliny ozdobnej. Jakiś czas temu odkryto jego cenne właściwości i z powodzeniem wykorzystuje się je w naturalnych kosmetykach. Głównie do cer dojrzałych, zmęczonych, naczynkowych oraz wrażliwych. Dobre kremy pod oczy z hibiskusem oferuje m.in. marka Nuance . Dzięki rozjaśniającemu działaniu witaminy C, białej herbaty i mandarynki pomaga ożywić cerę i nadać jej zdrowego kolorytu. Dla uzupełnienia kuracji możesz stosować także Nuance Magical Radiance Control Serum. O hibiskusie więcej dowiesz się tu: Hibiskus − czerwony kwiat w walce ze zmarszczkami

    pielęgnacja twarzy kremem

     

    Na wzmocnienie naczyń krwionośnych poleca się też witaminy: K, C, PP i proteiny sojowe i ryżowe, które poprawiają mikrocyrkulację krwi (pojawiają się np. w składzie kremu Pharmaceris, N, Opti-Capilaril). Taką terapię warto rozpocząć wcześniej – witaminy i proteiny zaczynają działać po pewnym czasie.

    Gdy dobierasz krem, zwracaj uwagę na to, do jakiej cery jest przeznaczony. Przykładowo kremy do cery dojrzałej są przeznaczone dla kobiet powyżej 40. roku życia. Różnią się składem i działaniem, nie powinny być stosowane przez osoby z cerą, która nie osiągnęła jeszcze tego stadium.

    Zdarza się, że krem na sińce pod oczami może mieć w składzie wodę termalną. Woda ta ma w sobie mnóstwo pierwiastków, a jej funkcja to kojenie podrażnień i redukcja zaczerwienienia. Poza tym woda z podziemnych źródeł odświeża skórę i wzmacnia jej odporność na czynniki zewnętrzne. Żeby trafić na ten składnik, szukaj produktów z frazą Eau Thermale w nazwie.

    nawilżenie skóry wokół oczu

    Worki pod oczami − jak zlikwidować je okładami pod oczy?

    Na sińce pod oczami mogą pomóc także chłodzące okłady, np. z wykorzystaniem wspomnianego oczaru wirginijskiego. Poza tym, bardzo dobre efekty dają kolagenowe płatki pod oczy. Uspokajają one skórę i doskonale ją odżywiają. Co więcej, to świetny sposób na pozbycie się cieni pod oczami tuż przed wielkim wyjściem. Jeżeli planujesz wyjście wieczorem, na kilka godzin przed nałożeniem makijażu, połóż pod oczami chłodzące płatki kolagenowe. Jak je wybrać? Opcji jest bardzo wiele.

    Płatki pod oczy vegan, ekstrakt z czarnego bzu od L'biotica nawilżają skórę, a formuła bogata w czarny bez, szałwię i lawendę zlikwiduje objawy zmęczenia pod oczami. Hialuronowe, nawilżające, płatki pod oczy tej samej firmy pomogą dodatkowo wypełnić drobne zmarszczki pod oczami. Po ich nałożeniu będziesz czuć jak Twoja delikatna skóra w tym rejonie będzie piła kawas hialuronowy. Do skóry dojrzałej polecam także płatki pod oczy z wyciągiem z róży damasceńskiej. Jeżeli poszukujesz efektu rozświetlenia pomogą Ci także L'Biotica Rozświetlające Płatki pod oczy z drobinkami złota.

    okłady pod oczy

    Sińce pod oczami − jak zlikwidować je makijażem?

    Kiedy stajesz przed lustrem i chce Ci się płakać na widok swoich sińców pod oczami, jest na to bardzo szybkie i proste rozwiązanie. Efekt natychmiastowego zatuszowania cieni pod oczami da Ci odpowiedni makijaż. Podstawowym kosmetykiem w walce z nimi jest oczywiście rozświetlający korektor pod oczy. Wybierz taki o płynnej, lekkiej konsystencji. Nie myl korektora pod oczy z tym, którym możesz zatuszować np. pryszcze czy zaczerwienienia. Dobry korektor pod oczy nie tylko zmienia pigmentację skóry, a przede wszystkim nawilża i pielęgnuje skórę.

    Kolorowe kosmetyki, szczególnie drogeryjne, z niższej półki, mogą zawierać w sobie alkohol. A ten bardzo wysusza skórę. W walce z sińcami pod oczami najważniejsze jest nawilżenie. Dlatego właśnie unikaj kosmetyków z zawartością alkoholu.

    Jeżeli masz bardzo głębokie cienie pod oczami możesz skorygować je za pomocą odpowiedniego koloru korektora. Sińce pod oczami najlepiej maskuje korektor w odcieniu żółtego. Ma on działanie rozświetlające. Żeby nadać skórze zdrowy wygląd, staraj się dobierać korektor pod oczy o ton jaśniejszy niż Twoja cera.

    Sińce pod oczami

    Sińce pod oczami – przyczyny

    Dobrze nam znane „podkówki”, czyli sińce pod oczami, mogą pojawiać się z kilku powodów. Ale czym właściwie są sińce? To nic innego, jak płytko usytuowane naczynia krwionośne, które prześwitują przez skórę. W dodatku bardzo delikatną, cienką i pozbawioną tzw. podściółki tłuszczowej. Jest to problem nie tylko kobiet – zasinienia pojawiają się także pod oczami u mężczyzn.

    Dlaczego masz sińce po oczami? Często przez geny, taki niechciany prezent. U niektórych osób sińce pojawiają się, gdy pod skórą gromadzi się hemoglobina lub produkty rozkładu krwi. U innych, gdy zanika podskórna tkanka tłuszczowa. 

    Masz zasinienia po przebudzeniu? To oznacza, że chłonka (płyn tkankowy) nie odpływa prawidłowo. Dodatkowo nieprzespane noce, przemęczenie, godziny przed komputerem, za dużo soli w posiłkach – to chyba najbardziej oczywiste i charakterystyczne przyczyny sińców pod oczami. Mniej oczywiste to choroby, np. cukrzyca, anemia, zaburzenia krążenia. Dlatego w niektórych przypadkach, szczególnie kiedy odczuwasz inne objawy, warto udać się do lekarza, żeby sprawdzić, co może być przyczyną zasinionej skóry pod oczami.

      Więcej artykułów na ten temat

      O autorze
      Natalia Klonowska
      Natalia Klonowska
      Jestem absolwentką filologii polskiej oraz terapii zaburzeń w czytaniu, mówieniu i pisaniu. Ukończyłam warsztaty psychologiczno-pedagogiczne. Ciekawi mnie świat, ludzie, nowinki biotechnologiczne i psychologiczne. Jestem też amatorką zdrowego żywienia. Jak każda kobieta - lubię dbać o siebie. W kosmetykach poszukuję składników naturalnych, nieprzetworzonych i organicznych. Często eksperymentuję i sięgam po nowości kosmetyczne. Chętnie dzielę się efektami moich obserwacji i poszukiwań.
      Przeczytaj więcej od tego autora
      O autorze
      Natalia Klonowska
      Natalia Klonowska
      Jestem absolwentką filologii polskiej oraz terapii zaburzeń w czytaniu, mówieniu i pisaniu. Ukończyłam warsztaty psychologiczno-pedagogiczne. Ciekawi mnie świat, ludzie, nowinki biotechnologiczne i psychologiczne. Jestem też amatorką zdrowego żywienia. Jak każda...
      Przeczytaj więcej od tego autora