Karboksyterapia − redukcja cellulitu dwutlenkiem węgla

18. 9. 2019 · 4 minuty czytania

Karboksyterapia to sposób na pobudzenie produkcji kolagenu i wyeliminowanie cellulitu. Na czym dokładnie polega zabieg? Kiedy się go przeprowadza? Sprawdź!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Karboksyterapia − redukcja cellulitu dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia to innowacyjny sposób na pobudzenie komórek Twojego organizmu do produkcji elastyczny i kolagenu. A co za tym idzie na ujędrnienie i poprawę kondycji skóry. Karboksyterapia pomaga także w niszczeniu komórek tłuszczowych i walce z cellulitem. Jest też uznawana za jedną z najbardziej skutecznych metod likwidowania cieni pod oczami. Dowiedz się więcej o karboksyterapii.

Karboksyterapia - na czym polega zabieg?

Karboksyterapia to zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla za pomocą nakłucia. Dwutlenek węgla sprawia, że Twoje naczynia krwionośne się poszerzają. To z kolei wpływa bardzo dobrze na regenerację tkanek. Dzięki zabiegowi powstają też nowe naczynia krwionośne. Wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla sprawia, że pod skórą dochodzi do lekkiego stanu zapalnego, co pobudza komórki do produkcji elastyny i kolagenu.

Sprawdź też kremy i maści na cellulit.

Karboksyterapia

 

Podczas zabiegu możesz odczuwać pewien dyskomfort wszystko przez wielokrotne nakłucia skóry i zastrzyki z dwutlenku węgla. Nie przestrasz się! Podczas zabiegu będziesz widziała, jak pod Twoją skórą tworzą się wypukłości, czyli pęcherze z gazem. Oczywiście po zabiegu efekt ten zniknie.

Karboksyterapia najczęściej odbywa się w seriach zabiegów. To, ile zabiegów wykonać, zależy od problemu z jakim się mierzysz. Jeżeli chcesz usunąć cienie pod oczami, efekty zauważysz już po pierwszym razie (co ciekawe, efekt zaobserwujesz błyskawicznie zabieg trwa nie dłużej niż 5 minut). Jeżeli chcesz pozbyć się rozstępów czy cellulitu, musisz nastawić się na serię zabiegów, między 8 a 12 (1 zabieg na tydzień).

Karboksyterapia jest zabiegiem, który nie wymaga rekonwalescencji skóry. Możesz więc tuż po kuracji wyjść na zewnątrz, nie przejmując się podrażnioną czy uwrażliwioną skórą. Ale miej jednak na uwadze, że po zabiegu mogą zostać siniaki, ból, rumień czy wybroczyny. Żeby ograniczyć możliwość wstąpienia niepożądanych komplikacji, po zabiegu nie stosuj żadnych kosmetyków na własną rękę w miejscu aplikacji gazu! Kolejne 2 dni po zabiegu staraj się też nie ćwiczyć i w miarę możliwości odpoczywać.

Sprawdź też kosmetyki do ciała.

 

Karboksyterapia pod oczy, na rozstępy, cellulit i wiele, wiele innych!

Karboksyterapia okrzyknięta została prawdziwym przełomem w medycynie estetycznej. Rzadko kiedy można spotkać zabieg, który można zastosować na tak wiele obszarów skóry i na tak wiele dolegliwości.

Po pierwsze, karboksyterapia bardzo skutecznie działa na redukcję cellulitu na skórze. Kiedy dwutlenek węgla zostaje wprowadzony pod skórę w problematyczne miejsce, gaz uszkadza komórki tłuszczowe (dokładnie ich nabłonek). Dzięki temu rozpoczyna się w Twoim organizmie rozpad tłuszczu, zwany też lipozą. Karboksyterapia wygładza skórę i powoduje drenaż limfatyczny.

karboksyterapia nóg

 

Karboksyterapia doskonale działa także na rozstępy. Wstrzykiwany pod skórę gaz stymuluje zdrowe komórki skóry pracy i wytworzenie nowych włókien kolagenowych. Podobne działanie karboksyterapia będzie miała na świeże blizny.

Karboksyterapia ciała

 

Karboksyterapię można stosować także na skórę pod oczami. Dwutlenek węgla tworzy nowe naczynia włosowate i poprawia krążenie w skórze. Przez to przywraca skórze zdrowy koloryt.

Istnieje jednak wiele wskazań do karboksyterapii, takie jak redukcja tkanki tłuszczowej, trudno gojące się rany, łuszczyca, wygładzenie zmarszczek, rozszerzone naczynka krwionośne, podwójny podbródek, opadająca powieka, blizny potrądzikowe, etc. Zabieg świetnie sprawdza się także w regeneracji skóry po porodzie i przywróceniu jej elastyczności.

Na co jeszcze pomoże karboksyterapia? Opinie lekarzy są tu także nie bez znaczenia. Karboksyterapia może być także stosowana w leczeniu ran, przewlekłej niewydolności żylnej, skurczy nóg i rąk, owrzodzeń żylakowatych czy zaburzeń krążenia. Ale pamiętaj, że w takim wypadku zabieg powinien być zalecony przez lekarza i pod jego nadzorem wykonywany.

Sprawdź też domowe sposoby na walkę z cellulitem.

    Karboksyterapia - efekty

    W zależności od tego, na jaki obszar skóry stosujesz karboksyterapię, efekty możesz zobaczyć tuż po wyjściu gabinetu kosmetologa (karboksyterapia na twarz) lub dopiero po kilku tygodniach (karboksyterapia na cellulitu czy blizny).

    Do ogólnych efektów działania karboksyterapii można zaliczyć wygładzenie powierzchni skóry, ujędrnienie jej i przywrócenie zdrowego kolorytu. Karboksyterapia daje dobre efekty w niwelowaniu blizn i rozstępów. Jednym z najlepiej zauważalnych efektów daje karboksyterapia twarzy. Jest to metoda, która najlepiej likwiduje cienie i worki pod oczami już po jednym zabiegu. 

    karboksyterapia pod oczy

    Karboksyterapia - przeciwwskazania

    Karboksyterapia ma jednak wiele przeciwwskazań:

    • Nieustabilizowane ciśnienie krwi, nadciśnienie czy niedociśnienie
    • Poważne problemy z układem krążenia, w tym choroby serca czy niedawno przebyty udar mózgu
    • Problemy z układem oddechowym, np. POCHP
    • Choroby nerek i dializowanie
    • Cukrzyca
    • Hemofilia
    • Problemy z gojeniem się skóry
    • Padaczka
    • Nowotwory i chemioterapia
    • Poikilodermia
    • Choroba Von Willebranda, czyli skaza krwotoczna
    • Opryszczka
    • Trądzik różowaty
    • Karminie piersią
    • Ciąża
    • Przyjmowanie leków przeciwzapalnych czy aspiryny

    Karboksyterapia jest zabiegiem wszechstronnym. Jednak ma dość sporo przeciwwskazań, dlatego zawsze przed podjęciem decyzji o zabiegu, skonsultuj to ze specjalistą.

    Zobacz też, na czym polega walka z cellulitem: Ujędrnianie ciała: dlaczego mój cellulit nie chce zniknąć?

      Więcej artykułów na ten temat

      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
      Przeczytaj więcej od tego autora
      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
      Przeczytaj więcej od tego autora