Olejek z drzewa herbacianego likwiduje wypryski trądzikowe!

17. 12. 2018 · 5 minut czytania

Olejek z drzewa herbacianego doskonale likwiduje wypryski i zaskórniki, dlatego często znajduje się w kosmetykach przeciwtrądzikowych. Sprawdź, czym jeszcze się wyróżnia!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Olejek z drzewa herbacianego likwiduje wypryski trądzikowe!

Olejek z drzewa herbacianego powinien znaleźć się kosmetyczce każdej osoby z tendencją do trądziku czy nawet pojedynczych wyprysków. Olejek z drzewa herbacianego świetnie likwiduje też zaskórniki, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Zobacz, jakie jeszcze tajemnicze właściwości posiada ta niesamowita substancja. A czy wiesz, że olejek z drzewa herbacianego, ma niewiele wspólnego z herbatą?

A więc tak... olejek z drzewa herbacianego i popularna herbata nie mają ze sobą nic wspólnego! Bo przecież herbata rośnie jako krzew! Drzewo herbaciane zostało odkryte podczas podróży Jamesa Cooka, a terenach Australii, a jego nazwa wzięła się stąd, że napar z jego liści przypomina działanie popularnej czarnej herbaty. Drzewko herbaciane najbardziej znane jest jednak dziś z tego, że z jego gruczołów olejowych liści drzewa, uzyskuje się olejek eteryczny. Olejek ten, jak większość olejków eterycznych, zazwyczaj przez destylację parą wodną.

olejek z drzewa herbacianego zastosowanie

 

Olejek to złocista i dość ciekła substancja, o bardzo intensywnym zapachu. Ten olejek ma w sobie aż 100 rożnych związków chemicznych. Najczęściej jednak wspomina się o terpinen-4-olu, który wpływa na łagodzenie stanów zapalnych skóry. Przez wiele lat badano właściwości olejku z drzewa herbacianego. To, co zasługuje na szczególną uwagę to to, że olejek ten ma moc zwalczenia aż 37 różnych szczepów bakterii! Co czyni go potężnym, naturalnym środkiem antyseptycznym. To właśnie m.in. to czyni go skuteczną bronią w walce z trądzikiem.

buteleczki z olejkiem z drzewa herbacianego

 

    Olejek z drzewa herbacianego − zastosowanie w kosmetyce

    Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo, bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Przede wszystkim, jak już wspomniałam, świetnie radzi sobie z wypryskami i oczyszczaniem porów. Sama często stosuję olejek herbaciany (odpowiednio rozcieńczony) na oczyszczanie twarzy na noc.

    Sprawdź też olejki do kąpieli.

    Olejek z drzewa herbacianego na twarz i ciało

    Olejek z drzewa herbacianego najczęściej oprócz tego, że działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie, ma też działanie wyciszające stany zapalne skóry. Co więcej, pomaga szybciej zregenerować się naskórkowi, a także dobrze działa na suchą i popękaną skórę. Choć nałożenie go na ranki czy pęknięcia może nieco piec. Przede wszystkim jednak pomaga w leczeniu trądziku.

    olejek z drzewa herbacianego na skórę

     

    Olejek ma przede wszystkim właściwości lecznicze! Pomoże Ci w przypadku egzemy, wyprysków kontaktowych czy łuszczycy. Często przyczyną chorób dermatologicznych, np. łupieżu czy łuszczycy właśnie, są grzyby. Olejek z drzewa herbacianego zabija je i przywraca skórę do równowagi. To właśnie dlatego też olejek często polecany jest do nasiadówek przy problemach z infekcjami intymnymi.

    butelki z olejkiem z krzewu herbacianego

     

    Olejek może pomóc Ci także w leczeniu opryszczki. Ale stosuj go jako uzupełnienie kuracji, a nie zamiast lekarstwa!!! Opryszczka na twarzy wywołana jest przez wirus, a więc olejek nie jest w stanie jej wyleczyć. Może natomiast zapobiec nadkażeniu bakteryjnemu i ropnym wykwitom na ustach. Dlatego przy opryszczce lepiej stosuj także tradycyjne leczenie lekami przeciwwirusowymi. Więcej o opryszczce przeczytasz: Dlaczego męczy Cię nawracająca opryszczka ust? Lekarz odpowiada!

    Olejek z drzewa herbacianego łagodzi także ukąszenia owadów.

    Olejek z drzewa herbacianego na trądzik

    Każdy, kto ma problemy z trądzikiem, albo chociażby wypryskami hormonalnymi, może zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w niewielką buteleczkę z olejkiem z drzewa herbacianego. Jest to jeden z niewielu olejków, które możesz stosować bezpośrednio na skórę. Ale uważaj! Może zapiec. Dlatego najlepiej go rozcieńczać. Możesz mieszać go z wodą przegotowaną, dodawać do kremów lub też mieszać z olejkiem bazowym. Jak już wspomniałam olejek działa przede wszystkim przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Dlatego posmarowanie punktowo zmian trądzikowych pomoże Ci je zlikwidować nawet w ciągu 2 dni! Mówię to z własnego doświadczenia.

    Olejek pomoże Ci także pozbyć się zalegającego w porach sebum i czarnych zaskórników.

    trądzik a olejek z drzewa herbaciangeo

    Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie

    Jak już wspomniałam, olejek zwalcza różne postacie grzybów. Dlatego też pomaga przy problemach z grzybicą paznokci, tak u rąk, jak i u stóp. Kurację olejkiem możesz stosować 2 razy dziennie. Pamiętaj, żeby leczyć paznokcie wyczyszczone z lakieru. Ważna jest także odpowiednia higiena rąk, żeby olejek lepiej zadziałał.

    olejek z drzewa herbacianego na paznokcie

     

    Olejek z drzewa herbacianego to także wspaniały odświeżacz, np. do butów. Może być podstawą płynu antybakteryjnego. Zobacz, mój przepisz na spray do stóp z olejkiem herbacianym: Naturalny, antybakteryjny spray do stóp – domowy przepis

    Olejek z drzewa herbacianego na włosy

    Olejek z drzewa herbacianego pomoże także w pielęgnacji włosów. Jak wspomniałam, olejek dobrze poradzi sobie z grzybami powodującymi łupież. Możesz stosować go w płukance na włosy lub dodając do szamponu. Możesz także mieszać go z olejami bazowymi, np. olejek ze słodkich migdałów i wmasować go w skórę głowy. Uważaj jednak, żeby olejek nie dostał się do oczu, bo może bardzo je podrażnić. Olejek pomoże także w walce z łuszczycą.

    Ale to nie wszystko! Olejek herbaciany wnika w korzeń włosa i odżywia go. Przez co włosy mniej wypadają! Stają się mocniejsze i bardziej lśniące. Znajduje się on także jako składnik w szamponach na przetłuszczanie się włosów.

    zastosowanie olejku herbacianego na włosy

    Olejek z drzewa herbacianego − aromaterapia

    Olejek z drzewa herbacianego to przede wszystkim olejek eteryczny, który spełnia swoją rolę w aromaterapii. Kiedy parę kropel olejku dodasz do kominka do aromaterapii, poczujesz się bardziej odprężenie i spokój.

    Możesz dodawać go także do inhalacji i stosować przy problemach z drogami oddechowymi. Skutecznie łagodzi stany zapalne dróg oddechowych czy nawet pomoże odetkać zakatarzony nos.

    Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie i w kosmetyce. Działa przede wszystkim przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Możesz stosować go jako środek do dezynfekcji, lekarstwo na przeziębienie czy skuteczny preparat do oczyszczania twarzy i zwalczania trądziku.

      Więcej artykułów na ten temat

      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
      Przeczytaj więcej od tego autora
      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
      Przeczytaj więcej od tego autora