Do oczu

  (15)


Sortuj według


Do oczu

Do oczu

Czy wiesz, że....
Większość kropli do nosa i oka ma określoną trwałość od momentu otwarcia. Warto zapisać datę otwarcia na opakowaniu. Po wskazanym przez producenta czasie użytkowania wyrzuć krople.

Krople na alergie do oczu, wyschnięte oczy i zapalenie spojówek



Oczy są jednym z najbardziej wrażliwych narządów ludzkiego ciała, dlatego trzeba o nie szczególnie dbać. Bagatelizowanie jakichkolwiek dolegliwości w ich obszarze, może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi, dlatego wszelkie schorzenia należy konsultować z okulistą. Krople do oczu najczęściej stosuje się jako lek na alergię lub przy wielogodzinnej pracy przed komputerem. W obu przypadkach preparaty te mogą przynieść ulgę i zabezpieczyć narząd wzroku przed nieprzyjemnymi powikłaniami.







Krople do oczu na uczulenie są pomocne zwłaszcza w okresie intensywnego pylenia traw i drzew, które wzmaga łzawienie i pieczenie oczu. Alergeny zawarte w roślinach przedostają się do oczu i powodują uczucie swędzenia. Kiedy pocierasz oko, rozprowadzasz alergen w okolice oczu i wzmaga się jego aktywność, co powoduje jeszcze intensywniejsze łzawienie i zaczerwienienie oka. Jeśli więc w niektórych miesiącach dolega Ci dokuczliwa alergia oczu, krople na alergie powinny zawsze znajdować się w zasięgu ręki. Zapalenie spojówek to kolejna dolegliwość, na którą pomocne mogą okazać się krople do oczu. Przeciwalergiczne preparaty zazwyczaj nie posiadają substancji antybakteryjnych, dlatego warto sięgnąć po krople dedykowane stanom zapalnym oczu.







Jeśli jednak infekcja jest poważna, skonsultuj się z lekarzem, który doradzi, w jaki sposób przeprowadzić leczenie.



Alergia oczu — krople, które pomogą Ci pozbyć się alergenów



Jeśli nie wiesz, jaki preparat na alergię lub niegroźne zapalenie spojówek wybrać, apteka z pewnością jest miejscem, gdzie uzyskasz odpowiedź, co będzie najskuteczniejsze w przypadku Twojej dolegliwości oczu.







Dostępne są różnorodne preparaty, które różnią się formą i działaniem. Najpopularniejsze z nich bez wątpienia są właśnie krople do oczu. Alergia, zapalenie spojówek, podrażnienie oka, czy przesuszona spojówka — to wtedy warto po nie sięgnąć i korzystać z nich regularnie.







Krople do oczu na alergię dbają o higienę oka i pomagają pozbyć się alergenów. Z kolei dolegliwości takie jak zespół suchego oka, pieczenie czy uczucie piasku pod powiekami leczone są zazwyczaj przez krople nawilżające do oczu, które zawierają wyciągi roślinne, np. z borówki, lub inne substancje (m.in. hialuronian sodu) eliminujące uczucie suchości. Krople na czerwone oczy pomagają osobom skarżącym się na widoczne żyłki, zapalenia spojówek i wszelakie problemy, które wymagają wybielenia gałki ocznej.Konieczne jest jednak skonsultowanie przyczyny powstawania zaczerwienień ze specjalistą, ponieważ może być to symptom poważniejszych problemów zdrowotnych.



Zadbaj o odpowiednią higienę oczu



Krople do oczu często mają kompleksowe działanie. Przede wszystkim dbają o higienę oka, przemywając je i nawilżając, tak aby struktura spojówki nie została uszkodzona. Krople na łzawiące oczy z kolei hamują wydzielanie łez i pomagają pozbyć się dokuczliwych alergenów z okolic oka. Czasami jednak pomocne są krople na łzawienie oczu, które mają za zadanie spotęgować wydzielanie płynu. Jest to pomocne na przykład, kiedy ciało obce znajdzie się w oku i trudno jest je wyciągnąć. Intensywne nawilżenie spojówki może przynieść upragnioną ulgę i zapobiec powstaniu stanu zapalnego.







Jednym z powszechnych składników kropli do oczu jest ektoina. To substancja, która nawilża spojówkę i łagodzi ewentualne podrażnienia. Tetryzolina z kolei znana jest ze swoich właściwości zmniejszających zaczerwienienie oka. Przydatna jest przy podrażnieniach spowodowanych dymem, kosmetykami lub suchym powietrzem. Krople do oczu powinny być kosmetykiem znajdującym się nie tylko pod ręką alergików. Dbanie o odpowiednią higienę oka działa profilaktycznie i pomoże Ci uniknąć nieprzyjemnego uczucia przemęczonych, wyschniętych oczu oraz zaczerwienień, które zapewne często obserwujesz u siebie po całym dniu pracy.