Kneipp

  (35)

Kneipp to marka opierająca swoje działanie na podstawie filozofii księdza Sebastiana Kneippa żyjącego w latach 1821-1897, który jest uznawany za prekursora naturalnych metod leczenia. Wiedza ta od 2015 roku stanowi niematerialne dziedzictwo kulturowe UNESCO. Firma zatrudnia ponad 700 pracowników.

Sortuj według

Naturalne wyroby marki Kneipp do pielęgnacji i nie tylko

Marka Kneipp słynie przede wszystkim z produkcji kosmetyków do pielęgnacji ciała i kąpieli. W ich skład wchodzą m.in. naturalne olejki eteryczne. W niektórych produktach zastosowano również olejki perfumeryjne, które wpływają na ich zapach. W ofercie marki Kneipp znaleźć można:

Jednym z najważniejszych wyrobów tego producenta jest Kneipp olejek do ciała Dzika Róża. Wszystkie wyroby marki Kneipp są produkowane w Niemczech. Obecnie znaleźć je można w 18 krajach na całym świecie, w tym w Europie Wschodniej. Wyroby tego producenta są opatrzone ikoną „Ekspert w dziedzinie natury od 1891”. Produkty Kneipp mają przystępne ceny.

Ekologiczne kosmetyki marki Kneipp

Marka opiera swoje produkty na filozofii harmonii z naturą, zrównoważonego stylu życia i uszanowania przyrody. Kneipp to firma wyróżniona przez organizację GREEN BRANDS, jako producent wytwarzający swoje wyroby w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Celem marki jest całkowite wyeliminowanie plastiku w opakowaniach do 2025 roku.

  • Wyroby Kneipp bazują na roślinnych składnikach. Nie zawierają silikonów, parafiny i olejów mineralnych. Marka unika też stosowania konserwantów i emulgatorów sztucznego pochodzenia. Zastępuje je naturalnymi olejami lub roślinnymi kwasami tłuszczowymi. Wyroby te zostały przetestowane dermatologicznie. Marka dba również o dobro zwierząt i planetę. Składniki wykorzystywane w preparatach Kneipp pochodzą z ekologicznych źródeł.
  • Marka podejmuje szereg działań zmierzających do ochrony środowiska. Producent prowadzi m.in. własny hotel pszczeli, ze schronieniem dla pszczół i zwierząt leśnych w okresie zimowym. Marka pracuje też nad czteroletnim projektem WFF w Tanzanii. W swoim laboratorium stosuje czujnikowy system sterowania oświetleniem i szklane butelki wytwarzane z użyciem mniejszej ilości szkła, co ma na celu zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o około 35 ton rocznie.