Smoczki antykolkowe

  (2)

Każda młoda mama z niepokojem wyczekuje pojawienia się kolki u maluszka. Chociaż wie, że to nieuniknione i przejściowe, chciałaby pomóc maleństwu jak najłagodniej przejść ten stan. Stosując podczas karmienia smoczek antykolkowy, kochająca mama może zaoszczędzić dziecku bólu. Dlaczego?

Sortuj:

Pokaż 2 z 2 wyników

Smoczki antykolkowe

Smoczki antykolkowe

Smoczek antykolkowy — jak działa?

Dziecko wraz z pokarmem połyka powietrze, które dostaje się do żołądka i jelit, co powoduje ból brzuszka i wzdęcia. Smoczki antykolkowe są tak skonstruowane, że cały czas wypełnia je mleko, a powietrze, które do niego trafi, zostaje skierowane na dno butelki. Pomaga to ograniczyć powstawanie gazów, a także ulewanie i odbijanie się u malca. Jednak trzeba pamiętać, że sam smoczek antykolkowy niewiele zdziała. Potrzebne są również odpowiednie butelki dla dzieci.

Kolki u maluszka — dlaczego tak często występują, jak rozpoznać?

Kolka pojawia się u dziecka zazwyczaj w godzinach popołudniowych i wieczornych. Charakteryzuje się napadowym, nie dającym się ukoić płaczem lub krzykiem. Maluch wierci się, podkurcza nóżki, a także ma wzdęty i twardy brzuszek. 

Chociaż nie są znane wszystkie przyczyny kolki, za najczęstsze uznaje się:

  • niedojrzały układ trawienny, 
  • przejściowa nietolerancja laktozy, 
  • sposób karmienia.

Jeśli u Twojego dziecka wystąpi kolka, najlepiej skonsultuj się ze swoim pediatrą.

Smoczki antykolkowe — pomoc przy bólach brzuszka

Wiele kobiet wspomina kolkę niemowlęcą jako trudne, wyczerpujące doświadczenie. Młode mamy często cierpią razem z dzieckiem i nie wiedzą, jak mu pomóc. Niestety, prawdopodobnie nie da się całkowicie wyeliminować wystąpienia objawów kolki. Jednak stosując smoczki antykolkowe w czasie karmienia, mama może ograniczyć pojawienie się bólu brzuszka u dziecka.

Marki powiązane z kategorią: Smoczki antykolkowe

checkout.warnings.Notice