Osłonki na piersi - Nakładki na sutki do karmienia

  (23)

Choć ssanie to naturalny odruch, w niektórych sytuacjach warto sięgnąć po nakładki na sutki do karmienia piersią. Poleca się je zwłaszcza kobietom o wklęsłych brodawkach. Osłonki na piersi sprawdzają się również podczas pojenia niemowląt urodzonych przed 40 tygodniem ciąży.

Sortuj:

Pokaż 20 z 23 wyników

Osłonki na piersi

Osłonki na piersi

Nakładki na brodawki – ochrona piersi podczas karmienia

Do jednych z podstawowych funkcji kapturków zalicza się zabezpieczenie podrażnionych brodawek. Nakładki na sutki do karmienia minimalizują uciążliwości związane z częstym przystawianiem noworodka. Należy przy tym pamiętać, że rozwiązanie powinno mieć charakter tymczasowy. Osłonki na piersistosuje się jedynie do czasu zagojenia się obolałych miejsc. Dodatkowe ukojenie przynoszą też kompresy na brodawki. 

Główne wskazania do stosowania nakładek na sutki do karmienia

Nakładki na sutki do karmienia poleca się:

  • Dla dzieci urodzonych przed terminem takie maluchy często miewają trudności z przyjmowaniem pokarmu. Nakładki na sutki do karmienia stanowią doskonałe wsparcie w początkowym etapie,
  • Paniom posiadającym wklęsłe brodawki płaskie brodawki nie muszą wiązać się z trudnościami laktacyjnymi. Zanim jednak maleństwo nauczy się prawidłowo ssać, można sięgnąć po silikonowe nakładki na sutki do karmienia,
  • W okresie przejściowym przy odstawianiu maleństwa od piersi – w niektórych sytuacjach  panie decydują się na podawanie mleka za pomocą butelki. Żeby stopniowo zmieniać nawyki maluszka, pomocne stają się nakładki na brodawki.

Zalety i wady osłonek na piersi

Silikonowe nakładki na sutki do karmienia są ogromnym ułatwieniem, ale ich stosowanie nie powinno być długotrwałe. Poniżej zestawienie plusów i minusów wynikających z wykorzystywania tych artykułów.

Zalety

  • Osłonki laktacyjneto często jedyna skuteczna metoda na uniknięcie modyfikowanych mieszanek mlecznych.
  • Nakładki na brodawkiprzyspieszają gojenie się podrażnionych obszarów.
  • Silikonowe osłonki na piersi stosuje się przy rozpoczynaniu karmienia przez butelkę.

Wady

  • Niemowlę bardzo szybko przyzwyczaja się do nakładek, dlatego później może mieć problemy z opróżnieniem piersi w naturalny sposób.
  • Zdarza się, że osłonki laktacyjne hamują produkcję mleka.
  • Nakładki na brodawki wymagają regularnej dezynfekcji. 

Osłonki laktacyjne – jak dobrać?

Żeby nakładki na brodawki spełniały swoją funkcję, powinny być dostosowane do buzi dziecka. Dodatkowo zaleca się zwrócić uwagę na kształt anatomiczny piersi – osłonki laktacyjne dostępne są w różnych rozmiarach. Gdy będą zbyt luźne, mogą spadać. W celu doboru odpowiednich produktów warto skonsultować się z doradcą laktacyjnym.

Nakładki na brodawki – jak używać?

Przed nałożeniem kapturka należy upewnić się, że jest on sterylnie utrzymany. Pozostałości po poprzednim karmieniu sprzyjają gromadzeniu się bakterii lub wirusów. Silikonowe osłonki na piersi delikatnie wywija się u podstawy i nakłada na brodawki. Jeżeli artykuły zostały prawidłowo umocowane, podczas ssania powinno wytworzyć się podciśnienie zapobiegające zsuwaniu się osłonki.

 

Marki powiązane z kategorią: Osłonki na piersi

checkout.warnings.Notice