Masmi kubeczek menstruacyjny, rozmiar S, 1 szt.

Dostępny
41,79

O produkcie: Masmi kubeczek menstruacyjny, rozmiar S, 1 szt.

100015819

Opis

Ekologiczna i ekonomiczna alternatywa dla dostępnych na rynku artykułów higienicznych dla kobiet.

Właściwości

Kubeczek menstruacyjny to ekologiczna i ekonomiczna alternatywa dla dostępnych na rynku artykułów higienicznych dla kobiet. Zapewnia ochronę do 12 godzin bez konieczności opróżniania kubeczka i jest niewyczuwalny podczas noszenia. Dzięki niemu zapach krwi menstruacyjnej jest niewyczuwalny. Obniża ryzyko grzybiczego zapalenia pochwy.

Kubeczki dostępne są w 3 rozmiarach:

  Rozmiar S: Odpowiedni dla kobiet poniżej 18 roku życia, które nie współżyją regularnie Rozmiar M: Odpowiedni dla kobiet poniżej 25 roku życia, które nie rodziły siłami natury Rozmiar L: Odpowiedni dla kobiet powyżej 25 roku życia lub dla kobiet, które rodziły siłami natury

Pojemność
17 ml 25 ml 30 ml

Średnica
40 mm 43 mm 46 mm

Długość całkowita
62 mm 67 mm 66 mm



Skład

Hipoalergiczne, medyczne tworzywo sztuczne (medical grade TPE)
Kubeczek jest wegański, wolny od silikonu, lateksu, BPA i ftalanów oraz nadaje się do recyklingu.

Jak stosować

Stosowanie kubeczka menstruacyjnego, początkowo może wydawać się nieco skomplikowane, więc bądź cierpliwa to kwestia wprawy. Musisz trochę poćwiczyć jak aplikować i wyjmować kubeczek. Gdy opanujesz technikę jest to bardzo proste i wygodne.

Przed pierwszym użyciem kubeczka należy go wysterylizować: umyj ręce, umieść kubeczek w małym garnuszku/rondelku, nalej taką ilość wody aby kubeczek był całkiem zanurzony, doprowadź wodę do wrzenia, gotuj przez 3-4 minuty. Po wyjęciu i ostudzeniu kubeczek jest gotowy do użycia. Proces sterylizacji zaleca się na końcu każdego cyklu aby utrzymać kubeczek w idealnej czystości.

Sposób aplikacji

Umyj dokładnie ręce, przyjmij wygodną pozycję. Zalecane są: pozycja w kucki, siedząca na toalecie, stojąca z nogą oparta np. na toalecie lub kucając nad wanną. W przypadku problemów z aplikacją kubeczka menstruacyjnego, możesz użyć wody lub lubrykantów ułatwiających poślizg.

Masz dwie opcje, aby zgiąć kubeczek:

A - Naciśnij oba boki kubeczka zbliżając je do siebie, a następnie złóż na pół tworząc U'.

B - umieść palec na górnej krawędzi kubeczka i naciśnij do wewnątrz, tworząc trójkąt.

Trzymając jedną ręką złożony kubeczek, drugą ręką rozchyl wargi sromowe, przesuwając kubeczek w kierunku kości ogonowej, umieść go w pochwie. Prawidłowe umieszczenie kubeczka jest płytsze niż tamponów. Po włożeniu, kubeczek otworzy się i dopasuje do ścianek pochwy.

Aby sprawdzić, czy kubeczek został dobrze umieszczony, delikatnie obróć go o 360° chwytając za jego podstawę (nad uchwytem). Jeśli kubeczek jest prawidłowo umieszczony powinien łatwo się obracać.

Sposób wyjmowania
Przed usunięciem kubeczka umyj dokładnie ręce, zrelaksuj się, przyjmij wygodną pozycję: stojącą, siedzącą na toalecie lub w kucki. Umieść kciuk i palec wskazujący w pochwie aby zlokalizować podstawę i uchwyt kubeczka. Następnie delikatnie pociągnij za uchwyt, aż będziesz mogła wygodnie i wystarczająco mocno trzymać podstawę kubeczka. Po wyjęciu, należy trzymać kubeczek pionowo, tak aby zawartość się nie wylała. Następnie opróżnij zawartość do toalety. Umyj kubeczek czystą wodą, najlepiej ciepłą, jest on gotowy do następnego użycia. Pamiętaj aby dokładnie umyć otwory ssące. Do mycia możesz również używać nieperfumowanego mydła o neutralnym pH. Jeśli nie masz dostępu do czystej wody, możesz również użyć papieru toaletowego lub chusteczki do wytarcia kubeczka i umyć go wodą później.

Ostrzeżenia

- Używaj kubeczka tylko zgodnie z instrukcją i tylko podczas menstruacji.
- Należy zawsze usunąć kubeczek przed stosunkiem i pamiętać że nie jest metodą antykoncepcyjną i nie chroni Cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.
-Kubeczek menstruacyjny jest produktem do higieny osobistej, nie należy zatem nikomu go udostępniać.
- Do czyszczenia nie należy używać agresywnych środków czyszczących lub środków odkażających takich jak olejek z drzewa herbacianego lub mydło z Aleppo.
-Do ułatwienia aplikacji nie należy używać lubrykantów na bazie olejów.
-Nigdy nie trzymaj kubeczka w plastikowej torebce lub hermetycznym pojemniku bez dostępu powietrza.
-Podczas podróży, do mycia kubeczka używaj wody pitnej.
-W przypadku pieczenia, podrażnienie, zapalenia narządów płciowych, dyskomfortu podczas oddawania moczu lub innych objawów które uważasz za nieprawidłowe, natychmiast usuń kubeczek i skonsultuj się z lekarzem.
-W przypadku uszkodzenia kubeczka, należy go zastąpić nowym.
-Utrzymuj poza zasięgiem dzieci.

Wskazówki:

Kubeczek menstruacyjny należy opróżniać przynajmniej co 12 godzin. W przypadku gdy dopiero zaczynasz używać kubeczka menstruacyjnego sprawdzaj poziom napełnienia co najmniej tak często jak tamponów czy podpasek, których aktualnie używasz. W ten sposób uzyskasz najlepsze wyczucie jak często kubeczek musi być opróżniany.

- Kubeczka można używać również w nocy
-Używając kubeczka można uprawiać każdy sport
-Kubeczek jest bezpieczny podczas stosowania wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej i kapturka antykoncepcyjnego

Uczucie dyskomfortu podczas stosowania kubeczka

Przyczyną może być nieprawidłowe umieszczenie kubeczka. Gdy kubeczek jest dobrze umieszczony nie przeszkadza. Przyczyną może być zbyt długi uchwyt, można go delikatnie skrócić. Ważne aby przy tym nie uszkodzić dna kubeczka. Zazwyczaj uchwyt nie wystaje z pochwy.

Jeśli masz problemy z wyjęciem kubeczka, zrelaksuj się, uspokój, przyjmij wygodną pozycję. Jest to bardzo częste na początku stosowania kubeczka, po nabraniu doświadczenia stanie się dużo łatwiejsze. Kubeczek utrzymuje się w pochwie we właściwej pozycji dzięki wytworzeniu się podciśnienia powietrza. Aby go łatwiej wyjąć można zmniejszyć zassanie się poprzez delikatny ucisk na brzeg kubeczka. Możesz go również lekko obrócić.

Wyciekanie krwi menstruacyjnej
- Może się to zdarzyć jeśli kubeczek jest nieprawidłowo umieszczony. Upewnij się, że umieściłaś go w prawidłowy sposób sprawdzając czy łatwo się obraca.
-Kolejna przyczyna to zbyt wysokie umieszczenie kubeczka w pochwie, powinien być umieszczony na wejściu do pochwy, niżej niż tampon.
-Sprawdź rozmiar kubeczka, być może nie jest odpowiedni i powinnaś używać większy.
-Jeśli żadna z tych wskazówek nie pomogła, mogą być konieczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Skonsultuj to ze swoim lekarzem.

Dystrybutor

Yovee Grzegorz Mokobodzki
Bema 10
05-420 Józefów

Producent

Yovee Grzegorz Mokobodzki

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu

checkout.warnings.Notice