Opis
Właściwości
Tymczasowe wypełnienie zęba pasta Plomb-R to stomatologiczny wyrób medyczny na bazie tlenku cynku. Nie wymaga mieszania i jest gotowy do użycia. Wystarcza na ok. 10 aplikacji. Może być stosowany w celu zabezpieczenia ukruszonego zęba lub ubytku w zębach stałych i mlecznych przed drażniącymi bodźcami.
Jak działa pasta Plomb-R?
Pasta zabezpiecza ząb przed nadwrażliwością związaną z reakcją na ciepło i zimno lub dostawanie się pokarmu. Chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi — m.in. bakteriami czy resztkami jedzenia. Pasta tworzy warstwę ochronną, która zabezpiecza język i policzki przed ostrymi krawędziami szkliwa. Jednocześnie zapobiega powstawaniu bolesnego ucisku na dziąsło w miejscu, w którym pojawił się ubytek zęba.
Jak stosować pastę Plomb-R?
Aby użyć, wyciśnij niewielką ilość produktu pasta Plomb-R. W warunkach niskiej temperatury może to być utrudnione. Wtedy rozgrzej aplikator w dłoni i ponownie spróbuj wycisnąć pastę. Włóż do zęba, który potrzebuje wypełnienia i delikatnie zagryź. Pasta stwardnieje po zetknięciu ze śliną. Po chwili możesz sprawdzić, czy ząb nie jest nadmiernie wypełniony pastą. Po minucie przepłucz usta ciepłą wodą i wypluj. Odczekaj kolejne 15 minut, unikając zagryzania i dociskania wypełnienia w zębie. Po aplikacji preparatu Plomb-R jak najszybciej umów się do stomatologa.
Jakie są przeciwwskazania do stosowania pasty Plomb-R?
Nie używaj produktu Plomb-R w sposób ciągły przez okres dłuższy niż 28 dni. Po wyciśnięciu pasty nie umieszczaj jej ponownie w aplikatorze. W przypadku bardzo dużych ubytków lub bólu niezwłocznie zgłoś się do lekarza stomatologa. Zrezygnuj z używania produktu, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik wyrobu oraz w przypadku stanu zapalnego miazgi zębowej, odsłonięcia miazgi zębowej, patologicznej ruchliwości zęba i przy samoistnych bólach.
Czy pasta Plomb-R ma skutki uboczne?
Nie ma danych na temat ewentualnych skutków ubocznych występujących podczas używania produktu Plomb-R.