Opis
Food Detective pozwala jakościowo określić podniesiony poziom przeciwciał IgG specyficznych dla 59 pokarmów, wskazując nadwrażliwość na spożywane pokarmy.
Właściwości
Test Food Detective to szybki i wiarygodny test na nietolerancję pokarmową. Pozwala wykryć we krwi przeciwciała klasy G dla najczęściej spożywanych składników pokarmowych takich jak:
- nabiał – mleko, jaja (całe);
- produkty zbożowe – pszenica, pszenica durum, owies, żyto, kukurydza, ryż, gluten;
- orzechy – migdały, orzechy brazylijskie, nerkowce, orzechy włoskie;
- rośliny strączkowe – groch, fasola, soczewica, orzechy ziemne, soja;
- drób i mięso – kurczak, wołowina, wieprzowina, jagnięcina;
- ryby i owoce morza – łosoś, pstrąg, łupacz, płastuga, dorsz, tuńczyk, krewetki (2 rodzaje), krab, homar, małże;
- warzywa – kapusta, brokuły, por, seler, marchew, ziemniak, ogórek, papryka (żółta, czerwona i zielona), pomidor;
- owoce – jabłko, grejfrut, pomarańcza, cytryna, melon, arbuz, truskawka, porzeczka, oliwki;
- inne – kakao, herbata, imbir, czosnek, grzyby, drożdże piekarnicze i piwowarskie.
Test Food Detective zawiera wszystkie niezbędne elementy potrzebne do samodzielnego pobrania próbki krwi w domu oraz wysyłki zestawu do laboratorium. Badanie wykonuje diagnosta laboratoryjny. Po przeprowadzeniu badania w laboratorium pacjent otrzymuje wynik i propozycję postępowania dietetycznego. Test Food Detective pozwala wykryć nietolerancje pokarmowe, czyli nieprawidłową reakcję organizmu po spożyciu określonych pokarmów, która nie ma alergicznego charakteru.
Nietolerancja pokarmowa objawiać się może na wiele różnych sposobów, zazwyczaj jednak obejmuje symptomy związane z układem pokarmowym, problemy ze skórą czy snem. Określenie dzięki testowi na nietolerancje problematycznych produktów z diety i ich wyeliminowanie z jadłospisu wpływa na poprawę zdrowia i samopoczucia. W zależności od przypadku rezultaty zmiany diety zaobserwować można już po kilku dniach, niekiedy jednak trzeba poczekać nawet do kilku tygodni. W razie problemów z interpretacją wyniku przeprowadzonego testu wskazane jest odbycie konsultacji ze specjalistą.
Kiedy stosować test Food Detective?
Test Food Detective jest pomocny w diagnozowaniu nietolerancji pokarmowych, które mogą być źródłem różnorodnych objawów, obniżających jakość i komfort życia. O nietolerancji pokarmowej świadczyć może między innymi występowanie takich objawów jak bóle brzucha, biegunki, zaparcia, wzdęcia, zespół przewlekłego zmęczenia, migreny, nudności czy wymioty i wiele innych.
Czy stosowanie testu Food Detective w ciąży jest bezpieczne?
Do wykonania testu potrzebna jest jedynie niewielka próbka krwi z palca. Oznacza to, że test Food Detective jest bezpieczny i nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia badania w czasie ciąży.
Jak stosować
Wystarczy, że pobierzesz sobie krew z palca zgodnie z instrukcją, wypełnisz i podpiszesz zlecenie, spakujesz zestaw do otrzymanego opakowania, a po pobraniu niezwłocznie zadzwonisz, aby laboratorium mogło zamówić do Ciebie kuriera – nie martw się, koszt kuriera pokrywa laboratorium.
Laboratorium odbierze od Ciebie pobrany materiał na swój koszt, wykona badanie i wynik dla Twojej wygody w języku polskim lub angielskim wyśle w ciągu 4-5 dni od otrzymania próbki na wskazany adres e-mail lub w postaci papierowej za pośrednictwem Poczty Polskiej – w tej opcji trzeba też doliczyć czas, w którym przewoźnik dostarczy list.
Dystrybutor
Producent
CAMBRIDGE NUTRITIONAL SCIENCES