Maści, kremy, płyny, plastry na brodawki

  (13)

Ból, swędzenie, nieestetyczny wygląd skóry – to zmiany wywoływane przez wirus HPV, które bywają bardzo dokuczliwe. Na szczęście istnieją sposoby, by się ich pozbyć. Wystarczy sięgnąć po preparaty na kurzajki lub maści na brodawki.

Sortuj:

Pokaż 13 z 13 wyników

Brodawki

Brodawki

Kurzajki – w jaki sposób powstają?

Zakażenie wirusem następuje, kiedy cząsteczki HPV (pochodzące od osoby zarażonej) dostają się do innego organizmu. Patogen przenosi się za pośrednictwem śliny bądź wydzieliny skórnej. Może rozprzestrzeniać się także poprzez dotknięcie skażonych powierzchni. W wyniku kontaktu z HPV na skórze pojawiają się brodawki. Prawdopodobieństwo rozwoju kurzajki wzrasta w przypadku problemów z obniżoną odpornością.

Preparaty na kurzajki – czy istnieje skuteczny środek?

Aby skutecznie wyeliminować kurzajki, trzeba dobrać odpowiedni lek na brodawki. Najlepiej skonsultować tę kwestię ze specjalistą. Istnieje bowiem wiele typów wirusów brodawczaka ludzkiego. W ofercie apteki znajdują się rozmaite leki na brodawki, w tym żele, kremy, płyny, maści, plastry na kurzajki. Można zdecydować się również na zamrażacz na kurzajki. Zdarza się, że spray na kurzajki lub inne produkty dostępne bez recepty nie przynoszą rezultatów. Wówczas warto udać do dermatologa. Zaproponuje on wykonanie zabiegu lub zapisze odpowiedni lek na brodawki.

Rodzaje leków na brodawki

W celu pozbycia się przykrych dolegliwości najlepiej sięgnąć po lek na kurzajki o działaniu miejscowym. W jego składzie znajdują się m.in.:

  • Mocznik,
  • Azotan srebra,
  • Azotan potasu,
  • Kwas salicylowy,
  • Kwas mlekowy,
  • Kwas trójchlorooctowy.

Do wyboru są również preparaty na kurzajki dla dzieci. Leki na brodawki dla najmłodszych zawierają wysokie stężenia naturalnych olejów, m.in. z czosnku, oregano, słodkich migdałów.

Maści na brodawki

Do polecanych produktów zalicza się maść na brodawkiz kwasem salicylowym lub mlekowym. Substancje te wspomagają złuszczanie się naskórka, zapobiegając jego nadmiernemu rogowaceniu. Maść na brodawki zawiera kwas mlekowy w wysokim stężeniu. Składnik ten działa antywirusowo i antyseptycznie. Z kolei kwas salicylowy wykazuje właściwości keratolityczne. Preparaty na kurzajki nakłada się na suchą skórę.  Maść na brodawki charakteryzuje się łatwą aplikacją.

Zamrażacze na kurzajki

Krioterapia to precyzyjna i skuteczna metoda. Zamrażacz do kurzajek posiada formę sprayu, aerozolu lub żelu. Należy jednak pamiętać, by leki na kurzajki były używane zgodnie z zaleceniami producenta. Po aplikacji często pojawiają się dolegliwości w postaci bólu lub pieczenia. Objawy te utrzymują się do kilku godzin. Brodawka odpada w ciągu 10-14 dni, a w miejscu narośli pojawia się zdrowy naskórek.

Płyny na kurzajki

Płyn na kurzajki poleca się w przypadku kurzajek okołopaznokciowych, zwykłych, mozaikowych, a także brodawek stóp. Płyn na kurzajki posiada substancje o działaniu keratolitycznym, przeciwbakteryjnym oraz przeciwgrzybiczym. Środek na kurzajki nakłada się za pomocą specjalnego aplikatora. Sięgając po płyn na brodawki, należy unikać kontaktu ze zdrową skórą. Preparat na kurzajki odznacza się skutecznością, ale nie stosuje się go w przypadku zmian zlokalizowanych w okolicach oczu, błon śluzowych oraz twarzy.

Plastry na kurzajki

Do usuwania narośli sprawdzają się także plastry na kurzajkinasączone kwasem salicylowym. Przykleja się je na suchą i oczyszczona skórę. Preparat na brodawki nie tylko leczy, ale również maskuje kurzajki, zapobiegając ich dalszemu rozprzestrzenianiu. Plastry na brodawki utrzymują się na powierzchni skóry do kilkunastu godzin. Przed ich aplikacją warto zamoczyć brodawkę w ciepłej wodzie. Plastry na brodawki stosuje się do momentu ustąpienia objawów. Czas trwania kuracji wynosi od 7 do 14 dni.

Kremy na brodawki

Wśród dostępnych artykułów warto wskazać krem na kurzajkiz mocznikiem. Substancja rozmiękcza zrogowaciały naskórek i działa złuszczająco. Dodatkowo lek na kurzajki posiada właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, przeciwświądowe. Preparat na kurzajki nakłada się na oczyszczoną skórę. W trakcie terapii nie wolno dotykać brodawek. Jeśli ich struktura się uszkodzi, patogen prawdopodobnie zainfekuje inne części ciała.

Brodawki – przyczyny i objawy

Za rozwój kurzajek odpowiada wirus HPV. Wnika on do organizmu przez uszkodzony naskórek. Do zakażenia dochodzi w wyniku kontaktu z nosicielem brodawczaka ludzkiego lub dotknięcia skażonych powierzchni. Drobnoustroje przenoszą się także drogą płciową. Zmiany na skórze przyjmują różnorodną formę (w zależności od odmiany wirusa). W wyniku zarażenia na ciele pojawia się brodawka. Aby ją usunąć, trzeba sięgnąć po leki na kurzajki.

Leczenie brodawek – co poza preparatami na brodawki z apteki?

W niektórych wypadkach lek na kurzajki nie wystarcza. Wówczas kieruje się pacjenta na wymrożenie brodawek ciekłym azotem. Po zabiegu na skórze pojawia się pęcherz, który z czasem samoistnie znika. Do alternatywnych metod zalicza się również wypalenie zmian wiązką światła lasera. Narośl usuwa się także łyżeczką chirurgiczną. Do skutecznych sposobów należy ponadto elektrokoagulac

Marki powiązane z kategorią: Brodawki

checkout.warnings.Notice