Opis
Właściwości
Zinalfat to krem kojąco-regenerujący, który unikalny pakiet składników o właściwościach stymulujących regenerację naskórka. Działają antybakteryjnie i łagodzą podrażnienia. Kosmetyk ogranicza zaczerwienienie i łuszczenie się skóry. Tym samym uśmierza dyskomfort w postaci pieczenia oraz świądu, dzięki czemu jest odpowiedni dla cery suchej, wrażliwej i skłonnej do alergii. Krem kojąco-regenerujący ma przyjemną konsystencję i jest łatwy do aplikacji. Po zastosowaniu kosmetyk przynosi szybką ulgę. Ponieważ ogranicza drapanie, sprzyja szybkiej i efektywnej odnowie skóry. Nie piecze nawet w przypadku aplikacji na skórę uszkodzoną. Mogą stosować go osoby z chorobami alergicznymi skóry. Wydajna formuła wystarcza na długi czas.
Jaki skład ma krem?
W składzie kremu znajduje się sukralfat, czyli sól glinowa siarczanu sacharozy – popularny składnik kosmetyków stymulujących odnowę naskórka o działaniu łagodzącym świąd oraz podrażnienia. Kolejna substancja aktywna to dimetikon – olej silikonowy wytwarzany na bazie krzemionki, który stosuje się w leczeniu podrażnień skóry. Formułę kremu dodatkowo wzbogacają związki miedzi i cynku, alantoina oraz gliceryna. Składniki te wspomagają regenerację skóry, działają odbudowująco, antybakteryjnie i ograniczają świąd. Jednocześnie nawilżają skórę, zapobiegając ponownemu przesuszaniu naskórka. W rezultacie poprawiają elastyczność skóry, wygładzając ją i zmiękczając. Pozostawiają na jej powierzchni delikatną warstwę ochronną. Dzięki temu skóra staje się odporniejsza na negatywny wpływ czynników zewnętrznych.
Na co jest krem Zinalfat?
Krem kojąco-regenerujący to kosmetyk odpowiedni dla skóry szorstkiej, przesuszonej oraz uszkodzonej. Z tego względu można stosować go na różnego rodzaju podrażnienia skóry wywołane między innymi:
- Pieluszkowym zapaleniem skóry – u dzieci i niemowląt.
- Depilacją – na przykład woskiem i goleniem.
- Innymi uszkodzeniami mechanicznymi skóry – takimi jak otarcia.
- Odparzeniami – między innymi u osób z inkontynencją.
Czy Zinalfat można stosować u dzieci?
Tak, krem może być stosowany także na szczególnie wrażliwą i delikatną skórę dzieci. Wynika to z jego hipoalergicznej formuły, która nie zawiera potencjalnie drażniących składników, takich jak barwniki, substancje zapachowe czy konserwanty. Ze względu na to kosmetyk jest bezpieczny do stosowania u dzieci już od 6. miesiąca życia. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku uczulenia na sukralfat lub dimetikon. Z tego względu używanie kremu najlepiej skonsultować z lekarzem.
Skład INCI
Aqua, Caprylic/Capric Trigliceride, Paraffinum Liquidum (Parafina ciekła), Glycerin (Gliceryna), Zinc Oxide (Tlenek cynku), Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate, Propylene Glycol, Cera Alba (Wosk pszczeli), PEG-22/Dodecyl Glycol Copolymer, Magnesium Stearate, Aluminum Sucrose Octasulfate, Cera Microcristallina, Aluminum Stearate, Magnesium Sulfate, Allantoin (Alantoina), Copper Sulfate, Dimethicone, Disodium EDTA, Zinc Sulfate.
Jak stosować
Zinalfat należy stosować 1-2 razy dziennie na precyzyjnie oczyszczoną i osuszoną skórę. Dzięki subtelnej konsystencji krem prosto się rozsmarowuje, a aplikacja nieznacznej ilości preparatu przynosi oczekiwany efekt.
Przeznaczenie
- Podrażnienia skóry po zabiegach chirurgicznych, laserowych, z zakresu dermatologii estetycznej, po depilacji.
- Skóra z objawami miejscowych zmian zapalnych (np. odparzenia, pieluszkowe zapalenie skóry).
- Otarcia naskórka.
- Złuszczenia i/lub pękania nabłonka warg (np. zajady).
- Skóra przesuszona z objawami podrażnień wywołanych przez agresywne czynniki zewnętrzne (np. chlorowana woda, detergenty, inne).
- Zapobieganie maceracji (uszkodzeniom) obszarów skóry o wzmożonej potliwości i wilgotności, narażonych na mikrourazy.
Ostrzeżenia
Pojemność
500 ml netto