Na skórę

  (11)

Sortuj według


    Na skórę

    Na skórę

    Zmiany skórne, pokrzywka, wysypka i uczucie swędzenia to typowe objawy alergii, które doskwierają wielu osobom. Najczęściej są one objawami alergii kontaktowej, czyli bezpośredniego działania alergenu na skórę. Mogą być powodowane kontaktem ze środkiem chemicznym, jak na przykład proszek do prania, ale również kontaktem z materiałem tekstylnym, z którego uszyte jest Twoje ubranie.







    Alergię skórną mogą też powodować alergeny znajdujące się w pokarmie oraz kosmetykach, których używasz. Reakcja alergiczna na skórze może być również efektem innych, niealergicznych przyczyn, natomiast bardzo często jest to typowa reakcja uczuleniowa. Objawami alergii skórnej najczęściej są wypryski. W wielu przypadkach towarzyszy im także pieczenie oraz uciążliwe swędzenie. Drapanie miejsca dotkniętego reakcją alergiczną powoduje rozdrapywanie wrażliwych miejsc i powstawanie strupów.







    Alergia skórna może także przybierać postać łuszczącej się lub szorstkiej skóry. Miejsca na ciele są zaczerwienione i powodują dyskomfort. Jeśli reakcja uczuleniowa rozprzestrzenia się na kolejne partie ciała, należy skontaktować się z lekarzem i podjąć natychmiastowe działanie. Leki i kremy antyalergiczne wspomagają eliminację tych nieprzyjemnych dolegliwości.







    Maści na uczulenie i kremy do twarzy i ciała



    Leki na alergie skórne, podobnie, jak inne leki antyalergiczne, dostępne są w wielu postaciach. Najczęściej są to kremy antyalergiczne do twarzy oraz innych części ciała, na których pojawia się nieprzyjemna wysypka. Nie należy jednak mylić ich z tradycyjnymi kremami nawilżającymi, które dedykowane są alergikom. Krem antyalergiczny do twarzy stosuje się zazwyczaj miejscowo i jego zadaniem jest przede wszystkim zwalczanie objawów, jakie wywołuje alergia skórna. Leki różnią się od preparatów pielęgnacyjnych i nie należy stosować ich wymiennie. Maści na uczulenie zmniejszają uczucie swędzenia, redukują zaczerwienienia, a także regenerują podrażnioną skórę.







    Leki na uczulenie na twarzy bez recepty dostaniesz w aptece, jednak należy pamiętać o odpowiednim, zalecanym na ulotce, stosowaniu danego preparatu. Leki na alergie skórne dostępne są również w postaci maści i żeli łagodzących. Podobnie jak kremy stosuje się je punktowo, w miejscu, w którym pojawia się wysypka, łuszczenie lub zaczerwienienie. Większość z nich jest bezzapachowa, szybko się wchłania i nie pozostawia plam na ubraniach. Niektóre mają również działanie chłodzące, co przynosi ulgę w wypadku miejscowego swędzenia i pieczenia skóry. Maści i żele mają właściwości przeciwobrzękowe, co jest pomocne przy reakcjach alergicznych powodujących opuchliznę.







    Jeśli preferujesz leki na alergię skórną w aerozolu, są one dostępne bez recepty i sprawdzają się przede wszystkim w wypadku ukąszenia lub ugryzienia owada, którego jad powoduje opuchliznę, swędzenie lub pieczenie.







    Kremy alergiczne – skład i działanie



    Wszelkiego rodzaju produkty antyalergiczne, które niwelować mają problemy skórne, powinny być wybierane podczas konsultacji ze specjalistą. Nieodpowiednio dopasowane preparaty mogą zaszkodzić i spotęgować objawy, tworząc większe stany zapalne i wzmacniając swędzenie skóry. Głównym zadaniem dobrze dobranych preparatów jest eliminacja objawów i przyniesienie ukojenia skórze. Kremy do twarzy dla alergików nie zawierają żadnych substancji zapachowych ani barwiących, które mogłyby dodatkowo podrażniać skórę twarzy. Często też wykluczane są z ich składu substancje, takie jak parafina, gliceryna, SLS i parabeny, które są czynnikami silnie alergizującymi.







    Kremy antyalergiczne powinny być wybierane indywidualnie nie tylko ze względu na rodzaj uczulenia, ale także pod kątem potrzeb i typu skóry. Należy także uważać na preparaty, w których znajduje się duża ilość substancji roślinnego pochodzenia. Chociaż zioła i kwiaty znane są ze swoich leczniczych właściwości, niestety są one substancjami silnie uczulającymi, co może wywoływać jeszcze większe komplikacje. Warto też pamiętać, że leki na uczulenie skórne zwalczają przede wszystkim objawy, a nie przyczyny alergii.







    Aby zmniejszyć częstotliwość pojawiania się zapalenia skórnego, najlepiej jest wyeliminować alergen z codziennego użytku. Warto zamienić proszek do prania na ten pozbawiony silnych środków chemicznych, kupować ubrania o jak najbardziej naturalnym składzie i zrezygnować z produktów spożywczych, które powodują reakcję alergiczną.



    Marki powiązane z kategorią: Na skórę