Olejki do twarzy

  (78)

Sortuj:

Pokaż 23 z 78 wyników

Olejki do twarzy

Olejki do twarzy

Naturalne oleje roślinne słyną z cennych pielęgnacyjnych właściwości. Dzięki nim zyskały szerokie zastosowanie w kosmetyce. Na bazie dobroczynnych substancji tworzy się również olejki do twarzy, których stosowanie przynosi skórze wiele korzyści. Zobacz, jakie kosmetyki znalazły się w tej kategorii i dobierz odpowiedni produkt do potrzeb swojej cery.


Olejki do twarzy – dlaczego warto je stosować?

Myjąc twarz silnymi preparatami oczyszczającymi, można łatwo ją przesuszyć. Cera traci wówczas swoją naturalną warstwę ochronną i jest bardziej podatna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Ponadto skóra z naruszonym płaszczem hydro-lipidowym zaczyna produkować nadmierne ilości sebum. Przez nadprodukcję łoju cera nieestetycznie się błyszczy, pojawia się dużo zaskórników i wzmaga się problem trądziku. Pojawienie się tych problemów może sprawić, że wpadniemy w błędne koło przesuszania skóry, która będzie się bronić poprzez intensywną produkcję sebum.

Aby nie szkodzić naturalnej warstwie ochronnej cery, warto stosować naturalne preparaty do mycia takie jak olejki do twarzy. Tego typu kosmetyki nie szkodzą płaszczowi hydro-lipidowymi, za to dodatkowo go wzmacniają. Oleje znakomicie nawilżają i odżywiają każdy rodzaj skóry. Jeżeli będą odpowiednio dostosowane do typu cery, nie zatkają porów i pomogą usunąć zanieczyszczenia zalegające w głębszych warstwach naskórka.

Olejki do twarzy to idealne produkty do wykonywania ujędrniającego masaży twarzy. Zapewniają palcom poślizg, a cera jest zabezpieczona przed nadmiernym pocieraniem. Masaż pomoże oczyścić skórę i poprawić jej ukrwienie. Oleje można zastosować również w roli odżywczego serum albo wzmocnić z ich pomocą działanie ulubionych kosmetyków. Substancje znakomicie zregenerują i odżywią cerę. Poprawią napięcie i koloryt skóry, a także będą normalizować wydzielanie sebum. Za stosowaniem olejów przemawiają również ich proste, naturalne składy.


Kiedy warto stosować olejki do twarzy

Naturalne olejki do twarzy najlepiej stosować wieczorem jako ostatni etap codziennej pielęgnacji. Substancje mogą powodować przejściowe świecenie się skóry i intensywnie ją natłuszczać, dlatego aplikowanie ich na dzień nie jest wskazane. Oleje nakłada się na czystą skórę lub cerę pokrytą wybranym kosmetykiem. W drugim przypadku naturalne olejki do twarzy aplikuje się jako ostatni produkt. W innym wypadku mogłyby blokować wchłanianie się składników zawartych w innych kosmetykach.

Oleje warto zastosować do łagodnego oczyszczania skóry. Metoda zakładająca wykorzystanie olejków nazywa się OCM. Polega na przygotowaniu specjalnej mieszanki i nałożeniu jej na skórę. Po aplikacji olejków wykonuje się delikatny masaż, a następnie zmywa się substancje z twarzy, przykładając do niej ręcznik namoczony w ciepłej wodzie. Ponadto olej może zastąpić krem do twarzy czy serum. Będzie odżywiał i nawilżał cerę, działał regenerująco i spowalniał procesy starzenia. Preparat można zaaplikować również na inny kosmetyk albo wzbogacić nim skład wybranego produktu do pielęgnacji.


Rodzaj olejku do twarzy a jego działanie na skórę

W zależności od tego, ile NNKT zawiera olej, olejki można podzielić na schnące, półschnące oraz nieschnące. Wspomniane produkty zaleca się do określonych typów cery. Schnący olejek do twarzy zawiera ponad 50% nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ma lekką konsystencję i szybko się wchłania. Nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Olejki schnące nadają się do pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej i problematycznej. Sprawdzają się też jako olejowa baza pod makijaż. Do wspomnianej grupy zalicza się m.in. olej z dzikiej róży, olej jojoba, z czarnuszki, rokitnikowy, olej z wiesiołka, lniany i z kiełków pszenicy.

Półschnący olejek do twarzy zawiera do 20 do 50% nienasyconych kwasów tłuszczowych i również ma lekką konsystencję. Nie powinien obciążać skóry po aplikacji. Może jednak działać zapychająco na cerę tłustą. Olejki półschnące zaleca się do skóry normalnej i mieszanej. Do tej grupy produktów należą m.in. olej arganowy (jedna z najchętniej wykorzystywanych substancji wzbogacających kosmetyki do twarzy), sezamowy, ze słodkich migdałów i krokoszowy.

Nieschnący olejek do twarzy ma poniżej 20% kwasów wielonasyconych. Cechuje go ciężka konsystencja i wolne wchłanianie. Może zapychać skórę i pozostawiać na niej tłustą warstwę. Nadaje się do pielęgnacji cery suchej i dojrzałej. Do olejków nieschnących należą m.in. olej kokosowy, awokado, makadamia oraz z pestek brzoskwini.


Jak dobrać olejek do twarzy?

Stosowany olej powinien być w pełni naturalnym produktem. Nie może zawierać chemicznych dodatków ani konserwantów. Parafina to olej mineralny, który nie stanowi najlepszej bazy dla produktów wykorzystywanych w pielęgnacji twarzy.

Olejek musi być dostosowany do typu cery. Jeśli chce się nabyć olejową mieszankę z olejem rycynowym, jego zawartość musi być dopasowana do rodzaju skóry. Najwięcej wspomnianej substancji zawierają kosmetyki polecane do cery tłustej, a najmniej – do suchej i wrażliwej.

Posiadaczkom skóry trądzikowej rekomenduje się oleje o właściwościach przeciwzapalnych i antybakteryjnych. Mogą to być np. olej z czarnuszki czy olej manuka. Do cery naczynkowej zaleca się olej z dzikiej róży, a do suchej i wrażliwej – z pestek winogron, waniliowy lub inny olejek nawilżający do twarzy. W pielęgnacji cery dojrzałej warto wykorzystać olej z opuncji figowej. Jest on zdecydowanym numerem jeden wśród olejków o właściwościach anti aging.

Najlepiej wybierać oleje w szklanych butelkach. Tego typu opakowania są nie tylko ekologiczne, ale też dobrze zabezpieczają właściwości olejków. Ciemne szkło będzie chronić kosmetyk przed działaniem promieni słonecznych. Najlepsze oleje są nierafinowane i tłoczone na zimno. Dzięki tym procesom zyskują wyjątkowo skuteczne działanie. Warto ponadto pamiętać, że im wyższy wskaźnik komedogenności oleju, tym większe ryzyko zatykania się porów. Jeżeli jest się posiadaczką cery podatnej na zapychanie – tłustej, trądzikowej lub mieszanej – koniecznie trzeba sprawdzić wspomniany parametr przed dokonaniem zakupu.

Marki powiązane z kategorią: Olejki do twarzy