Wkładki
Artykuły kosmetyczno-higieniczne to cała gama produktów, mająca na celu zwiększenie Twojego codziennego komfortu. Dostępne są zarówno wkładki higieniczne dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
Wkładki higieniczne – rodzaje
W aptece znajdziesz wiele rodzajów wkładek higienicznych. Do najbardziej popularnych należą:
- anatomiczne wkładki urologiczne – dedykowane są kobietom z problemem nietrzymania moczu. Wkładki anatomiczne podnoszą komfort wykonywania codziennych czynności, zapewniają poczucie lihigieny, zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi, a jednocześnie są dyskretne i niewidoczne pod ubraniem;
- wkładki higieniczne dla mężczyzn – z problemem nietrzymania moczu nie zmagają się jednak wyłącznie kobiety. Może on dotyczyć również mężczyzn. W zachowaniu swobody i komfortu, pomogą męskie wkładki higieniczne. Chłoną wilgoć i powstrzymują powstawanie przykrego zapachu. Ich kształt został zaprojektowany z myślą o męskiej bieliźnie, dzięki czemu są dyskretne i wygodne;
- wkładki higieniczne wielorazowe – wkładki higieniczne wielokrotnego użytku mogą okazać się dobrym wyborem dla osób, które w szczególnym stopniu cenią ochronę środowiska, ale również dla tych, które stosują wkłady anatomicznie regularnie. Wkładki wielokrotnego użytku, w dłuższej perspektywie, pozwalają bowiem na oszczędność w tym obszarze;
- wkładki higieniczne dla alergików – dla osób z alergiami, bardzo wrażliwą skórą lub skórą skłonną do podrażnień i odparzeń, odpowiednim rozwiązaniem mogą okazać się wkładki higieniczne dla alergików. Wykonane są z naturalnej bawełny, nie posiadają substancji kosmetycznych ani zapachowych.
Kiedy stosować wkładki higieniczne?
Jedną z przyczyn stosowania wkładek jest nietrzymanie moczu, które spędza sen z powiek wielu osobom – zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zgodnie z najnowszymi statystykami dotyczącymi kobiet, nawet jedna na osiem pań zmaga się z tym problemem. Nie wolno go bagatelizować, ponieważ nieleczony może się pogłębiać. Ryzyko takich dolegliwości wzrasta z wiekiem, a one same pojawiają się najczęściej po 45. roku życia. Właśnie wtedy może zbliżać się menopauza, a wraz z nią obniżenie poziomu hormonów płciowych.
Nietrzymanie moczu może być spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizycznym, który jest jego najczęstszą przyczyną - ale to nie jedyny powód choroby. Wypuszczanie niewielkich ilości moczu pojawia się w czasie np. podnoszenia ciężkich przedmiotów, w trakcie ćwiczeń lub w wyniku kichnięcia bądź kaszlu. Tych kilka kropel nie wydaje się być czymś poważnym, jednak takie błędne myślenie nie sprawi, że temat zniknie. Kłopoty z utrzymaniem moczu trzeba skonsultować z lekarzem, by uniknąć powikłań. W przypadku typu związanego z wysiłkiem ryzyko pogłębia nadwaga i otyłość. Wśród przyczyn są także wielokrotne zaparcia, liczne przebyte ciąże, zwłaszcza wtedy, kiedy waga dziecka przy porodzie znacznie przekraczała normy. W takim przypadku zaopatrz się w chłonne i przewiewne wkładki higieniczne. Nietrzymanie moczu może mieć także inne powody, wśród których dość częstym są choroby układu moczowego, zakażenia i nadmierna wrażliwość pęcherza.
Mężczyźni także zmagają się z tym problemem – często w wyniku kłopotów z prostatą. Wtedy podpaski dla mężczyzn czy wkładki urologiczne dla mężczyzn (m.in. wkładki męskie Tena) mogą okazać się niezbędne. Nietrzymanie moczu należy leczyć, ponieważ zalegający mocz w kontakcie z narządami rodnymi prowadzi do rozwoju bakterii i zakażeń, odparzeń oraz innych problemów z grzybicą włącznie. Oddychające wkładki dla mężczyzn, wykonane z przewiewnych surowców, zapewnią skórze komfort i będą dobrym wspomożeniem w trakcie leczenia.