Preparaty z olejkami eterycznymi
Plastry na katar dla dzieci — działanie
Plastry dla dzieci na katar zawierają odświeżającą kompozycję zapachową opartą na olejkach eterycznych, które ułatwiają oddychanie i zwężają naczynia krwionośne w nosie. Popularne substancje czynne stosowane w plastrach na katar to olejki:
- eukaliptusowy,
- miętowy,
- lawendowy,
- sosnowy.
Plastry na katar — na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Kupując plastry na katar dla dzieci, zwróć uwagę na to, od jakiego wieku producenci zalecają ich stosowanie. Opakowania zazwyczaj zawierają 5 sztuk plastrów, więc najlepiej zaopatrzyć się od razu w 2 zestawy, które spokojnie wystarczą na cały tydzień.
Plastry z olejkami eterycznymi dla niemowląt
Plastry na katar z olejkiem eukaliptusowym i sosnowym są bezpieczne dla dzieci od 1. dnia życia. Maluchy po 18. miesiącu życia mogą stosować plastry z olejkami eterycznymi dla niemowląt z olejkiem cytrynowym, rozmarynowym, anyżowym lub pomarańczowym.
Plastry na katar — jak stosować?
Plastry dla dzieci na katar nakleja się na suche ubranie. Plasterek trzeba umieścić na wysokości klatki piersiowej i mocno przycisnąć. Nie należy go przyklejać bezpośrednio na skórę, na poduszkę ani zbyt blisko twarzy. Działa przez ok. 8 godzin, więc warto używać go przede wszystkim na noc. Jeśli stosujesz plastry z olejkami eterycznymi dla niemowląt poniżej 3 roku życia, umieść plaster z dala od twarzy malucha i poza zasięgiem jego rączek.
Czy występują przeciwwskazania do stosowania plastrów na katar?
Plastry na katar dla dzieci nie powinny być stosowane przy astmie (wtedy lepiej sięgnąć po krople na katar dla dzieci). Jak w przypadku każdego innego wyrobu medycznego, plastry dla dzieci na katar mogą wywołać reakcję alergiczną. Nie wolno ich używać przy nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.