Opis
Właściwości
Hipoalergiczna formuła i niewielka liczba składników (tylko 8) minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień skóry. Ciekła parafina natłuszcza i nawilża skórę, tworząc na niej warstwę ochronną, zapobiegając w ten sposób utracie wilgoci. Może być stosowana od 1. dnia życia.
Oilatum Baby – jaki ma skład?
Emulsja do kąpieli dla dzieci od 1. dnia życia Oilatum zawiera ciekłą parafinę i inne emolienty (palmitynian izoporopylu, alkohol cetylowy, estry octowe alkoholu stearylowego oraz oleinowego, acetylowany alkohol lanolinowy) oraz składniki o delikatnych właściwościach myjących (PEG-8 i PEG-40). W składzie nie znajdziesz konserwantów, substancji zapachowych ani barwników. Kosmetyk został przebadany dermatologicznie i ma neutralne dla skóry pH. Emulsję można stosować nawet u dzieci i niemowląt ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.
Kiedy stosować Oilatum Baby?
Emulsja dla dzieci Oilatum jest przeznaczona do codziennej kąpieli. Nadaje się do skóry przesuszonej, atopowej i z egzemą. Możesz stosować go już od dnia narodzin.
Kosmetyku nie należy używać w przypadku wystąpienia alergii na parafinę (co zdarza się dość rzadko) lub inne składniki preparatu. Jeśli na skórze pojawi się podrażnienie, świąd, wysypka, rumień albo inne objawy nadwrażliwości, należy zaprzestać korzystania z emulsji.
Jakie działanie ma Oilatum Baby?
Oilatum dla dzieci zmiękcza, natłuszcza i wygładza naskórek. Preparat tworzy też na powierzchni ciała ochronny film, który zapobiega utracie wody ze skóry. Już w czasie kąpieli skóra staje się nawilżona i bardziej odporna na podrażnienia, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania kremów, balsamów czy oliwek. Emulsja zawiera również składniki o właściwościach myjących, dlatego możesz umyć dziecko bez użycia mydła.
Czy ciekła parafina jest bezpieczna dla dzieci i niemowląt?
Ciekła parafina stosowana w kosmetykach i emulsjach do kąpieli (również tych marki Oilatum) spełnia standardy określone w dyrektywie Komisji Europejskiej, która dopuszcza do użycia jedynie substancję wysokiej czystości, praktycznie pozbawioną zanieczyszczeń*. Parafina zostaje na powierzchni skóry – nie przenika do jej żywych warstw. Chociaż w przeciwieństwie do olejów roślinnych nie wykazuje właściwości odżywczych, ma obojętny dla skóry charakter (za to niektóre tłuszcze pochodzenia roślinnego mogą uczulać).
* https://www.drmax.pl/blog-porady/parafina-ciekla-w-kosmetyce-i-jej-wlasciwosci-dla-skory-sprawdz