Opis
Wskazania
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeżeli u pacjenta występują inne problemy związane z gardłem.
Z powodu wielkości pastylek twardych, małe dzieci mogą zadławić się lekiem Septofar Miód i Cytryna.
Nie jest wskazane przedłużone stosowanie tego produktu leczniczego.
Generalnie, ból gardła, jest łagodną chorobą trwającą nie dłużej niż tydzień. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, stan się pogorszył lub pojawiły się inne objawy, takie jak wysoka gorączka, ból głowy, nudności lub wymioty i wysypka na skórze, ponieważ być może jest to infekcja bakteryjna (angina, zapalenie migdałków), która musi być leczona w inny sposób.
Stosowanie leku u dzieci
Przyjmowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Ciąża
Bezpieczeństwo stosowania leku Septofar Miód i Cytryna w okresie ciąży nie zostało ustalone.
Brak danych dotyczących stosowania amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, jako substancji farmakologicznie czynnych w czasie ciąży. Z powodu braku udokumentowanego bezpieczeństwa stosowania, lek Septofar Miód i Cytryna nie jest zalecany w czasie ciąży.
Karmienie piersią
Bezpieczeństwo stosowania leku Septofar Miód i Cytryna w okresie karmienia piersią nie zostało ustalone.
Brak danych dotyczących przenikania amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego do mleka matki.
Z powodu braku udokumentowanego bezpieczeństwa stosowania, lek Septofar Miód i Cytryna nie jest zalecany w okresie karmienia piersią.
Dawkowanie
Dorośli: w razie potrzeby jedna pastylka, co 2-3godziny, nie należy stosować więcej niż 8 pastylek w ciągu 24 godzin.
Dzieci w wieku powyżej 6 lat: maksymalnie 4 pastylki w ciągu 24 godzin, z przynajmniej 2 godzinną przerwą pomiędzy kolejnymi pastylkami.
Lek Septofar Miód i Cytryna powinien wolno rozpuścić się w jamie ustnej. Leku Septofar Miód i Cytryna nie należy połykać, żuć ani rozgryzać.
Skutki uboczne
Rzadko (≥1/10,000, ≤1/1,000): reakcje nadwrażliwości, w tym wysypka, swędzenie, pieczenie i obrzęk jamy ustnej lub gardła.
Częstość nieznana (częstość występowania tych działań niepożądanych nie może być określona na podstawie dostępnych danych): pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, ból języka (glossodynia) i dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak niestrawność, nudności.
Skład
Pozostałe składniki leku to: Olejek eteryczny miętowy, Żółcień chinolinowa (E104), Sacharyna sodowa, Kwas winowy, Isomalt, Maltitol, Żółcień pomarańczowa (E110), Aromat cytrynowyAromat miodowy.