Opis
Nazwa | Troxerutin Synteza |
Nazwa międzynarodowa | O-β-hydroxyethylrutosidae |
Dawka | 200 mg |
Postać | kapsułki twarde |
Wielkość opakowania | 64 sztuki |
Działanie/właściwości |
|
Troxerutin Synteza 200 mg, 64 kapsułki twarde to lek zawierający substancje czynne hydroksyetylorutozydy.
Działanie
Jak działa Troxerutin Synteza?
Lek jest mieszaniną czterech różnych O-ß-hydroksyetulorutozydów (około 45% stanowi trójoksyetylorutozyd), które wywierają działanie ochronne na komórki wątroby, hamują agregację i zwiększają plastyczność krwinek czerwonych. Przyjmowanie hydroksyetylorutozydów poprawia napięcie i elastyczność włosowatych naczyń krwionośnych i limfatycznych, zmniejsza ich przepuszczalność. Działają one ochronnie na naczynia krwionośne i limfatyczne i przeciwdziałają ich pękaniu. Lek ten sprawnia przepływ krwi i limfy. W trakcie leczenia produktem Troxerutin Synteza, poprawia się wysycenie krwi żylnej tlenem co wpływa korzystnie na wymianę gazową i dostęp produktów odżywczych, a także na przemianę materii na poziomie komórek. Na podstawie obrazu morfologicznego krwi nie stwierdzono ujemnego wpływu na układ krzepnięcia krwi.
Wskazania
Kiedy brać Troxerutin Synteza?
Troxerutin Synteza stosuje się w leczeniu objawów zaburzeń krążenia żylnego i limfatycznego szczególnie w kończynach dolnych z objawami ciężkości i bólu nóg, kurczów nocnych, żylaków (żylaki na nogach) oraz wspomagająco w przypadku nasilenia objawów guzków krwawniczych odbytu (hemoroidów).
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Troxerutin Synteza:
Jeśli pacjent ma uczulenie na O-β-hydroksyetylorutozyd lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Nie stosować leku Troxerutin Synteza w okresie ciąży.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Stosowanie leku u dzieci
Przyjmowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Lek Troxerutin Synteza może być stosowany z innymi lekami. Nie wpływa on na wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Lek ogranicza aktywność prokoagulacyjną osocza krwi.
Ciąża
Czy stosowanie Troxerutin Synteza w ciąży jest bezpieczne?
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie stosować leku Troxerutin Synteza w okresie ciąży. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Jak długo można stosować Troxerutin Synteza?
Podanie doustnie.
Zaleca się stosować lek w trakcie posiłków. Dawka początkowa 2 do 3 razy na dobę po 2 kapsułki przez okres 2 do 4 tygodni. Lekarz może zalecić kontynuowanie terapii utrzymując dotychczasowe dawkowanie lub zalecić stosowanie 2 kapsułek 2 razy na dobę jeszcze przez kilka tygodni.
Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku
Nie ma szczegółowych danych dotyczących dawkowania u osób w podeszłym wieku
Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Troxerutin Synteza
Brak doniesień o przypadkach przedawkowania leku. W razie zażycia znaczących ilości leku należy spowodować opróżnienie żołądka i zwrócić się do lekarza.
Pominięcie dawki leku Troxerutin Synteza
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Skutki uboczne
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Lek jest dobrze tolerowany. Niezbyt często (może wystąpić do 1 na 100 pacjentów):
świąd skóry, wysypka, przemijające nudności i zaburzenia żołądkowo- jelitowe, bóle głowy, zaburzenia snu.
Zaleca się zmniejszenie dawki lub okresowe odstawienie leku. Lek może powodować reakcje alergiczne ze względu na zawartość barwników w otoczce kapsułki.
Skład
substancja czynna: 200 mg O-beta-hydroksyetylorutozydu
substancje pomocnicze: laktoza, skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna, laurylosiarczan sodu, erytrozyna, tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa, żelatyna.