Maści, tabletki, leki na żylaki

  (125)

Po leki na żylaki sięgają przede wszystkim osoby starsze oraz wykonujące pracę stojącą. Dostępne w aptekach tabletki, żele, kremy i maści mają na celu usprawnienie krążenia żylnego w nogach, co wpływa na zwiększenie komfortu poprzez zmniejszenie bólu i opuchlizny. Leki na żylaki wykazują działanie przeciwobrzękowe, poprawiają mikrokrążenie oraz uszczelniają naczynia krwionośne.


Sortuj:

Pokaż 20 z 125 wyników

Żylaki i obrzęki

Żylaki i obrzęki

Co powinna zawierać maść na żylaki?

W przypadku niewydolności żylnej nóg jednym z pierwszych preparatów, o które pytają pacjenci, jest maść na ból nóg i żylaki. Wynika to z faktu, że wielu pacjentów unika przyjmowania tabletek, które według ich opinii mogą nadmiernie obciążać żołądek lub wątrobę. Maści na żylaki nóg działają wyłącznie miejscowo, ograniczając swoje działanie do obszaru kończyn dolnych. Pod względem składu maści na żylaki mogą zawierać podobne substancje jak kremy i żele. Często są to heparyna lub kasztanowiec z escyną, uzupełnione rutyną lub trokserutyną, mentolem, arniką i niekiedy diklofenakiem o działaniu przeciwbólowym.

Schorzeniem, które nie sprzyja kondycji naczyń żylnych nóg jest wysokie ciśnienie tętnicze. Z tego powodu farmakoterapia niewydolności żylnej niejednokrotnie łączona bywa z przyjmowaniem leków na nadciśnienie. W ramach leczenia żylaków i łagodzenia typowych objawów niewydolności żylnej nóg, oprócz maści, dostępne są również inne leki bez recepty, które uszczelniają naczynia, poprawiają przepływ krwi, redukują uczucie ciężkich nóg i opuchliznę czy ból łydek.

Tabletki na żylaki – co zawierają i jak je dawkować?

Dla osób ceniących sobie wygodę stosowania, alternatywną opcją są tabletki na żylaki. W zależności od składu i dawki substancji aktywnych, stosuje się je zwykle 1-2 razy na dobę, a w fazie zaostrzeń nawet do 3 razy dziennie. Tabletki na żylaki mogą zawierać składniki podobne do tych obecnych w preparatach do stosowania miejscowego. Należą do nich wyciąg z kasztanowca standaryzowany na escynę, a także diosmina i dobesylan wapnia. Dodatkowo wiele osób, po konsultacji z lekarzem, decyduje się na wprowadzenie tabletek na krążenie krwi bez recepty. Inną doustną opcją leczenia żylaków są płynne formy leków, takie jak nalewki i intrakty, które wspierają żyły oraz serce.

Żel na żylaki – właściwości

Żel na żylaki, podobnie jak kremy i maści, ma za zadanie uszczelnić naczynia żylne, usprawnić przepływ krwi przez naczynia oraz zmniejszyć typowe objawy żylaków, takie jak uczucie ciężkich nóg czy bolesność. Wiele z tych preparatów dodatkowo chłodzi, koi, redukuje obrzęk oraz wzmacnia ściany naczyń żylnych. Warto pamiętać, że uczucie opuchniętych nóg, charakterystyczne dla żylaków, może także wskazywać na inne problemy układu sercowo-naczyniowego. Żylaki mogą współistnieć z chorobami serca, dlatego leki na żylaki nóg bywają łączone z kroplami nasercowymi, które zawierają takie składniki jak głóg, jemioła czy waleriana.

Jak wybrać dobry krem na żylaki?

Wybór kremu na żylaki, stosowanego zamiennie z żelami i maściami, zależy głównie od objawów oraz stopnia zaawansowania zmian. Preparaty miejscowe często stanowią uzupełnienie leczenia ogólnoustrojowego, np. tabletek zawierających diosminę lub dobesylan wapnia, a także leków przeciwzakrzepowych, które poprawiają właściwości reologiczne krwi.

FAQ:

Co najlepiej działa na żylaki na nogach?
W jakiej formie preparaty są najskuteczniejsze na żylaki?

Marki powiązane z kategorią: Żylaki i obrzęki

checkout.warnings.Notice