Opis
Nazwa | BRONCHOSTOP DUO na kaszel |
Nazwa międzynarodowa | Thymi herbae extractum siccum + Althaeae radicis extractum fluidum |
Dawka | (120 mg + 830 mg) / 15 ml |
Postać | syrop |
Wielkość opakowania | 120 ml |
Działanie/właściwości |
|
Bronchostop Duo na kaszel, syrop, 120 ml zawiera wyciąg suchy z tymianku i korzenia prawoślazu.
Działanie
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.
Jak długo można stosować Bronchostop Duo na kaszel?
Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Wskazania
Kiedy stosować Bronchostop Duo na kaszel?
Lek Bronchostop Duo na kaszel to tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany do pobudzania odkrztuszania zalegającego, gęstego śluzu w przypadku kaszlu związanego z przeziębieniem oraz do uśmierzania podrażnienia gardła i związanego z tym suchego kaszlu.
Przeciwwskazania
Jakie są przeciwwskazania do stosowania Bronchostop Duo na kaszel?
Kiedy nie przyjmować leku Bronchostop Duo na kaszel
Jeśli pacjent ma uczulenie na tymianek, korzeń prawoślazu lub inne rośliny należące do rodziny Lamiaceae, albo którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
W przypadku wystąpienia duszności, wysokiej temperatury (gorączki), flegmy (ropnej plwociny) o kolorze żółto-zielonym lub brązowym należy skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.
Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Bronchostop Duo na kaszel, jeśli pacjent ma astmę lub skłonności do występowania reakcji alergicznych, ponieważ lek Bronchostop Duo na kaszel może nasilać objawy astmy. Istnieje ryzyko, że ten lek może wywołać reakcje alergiczne, w bardzo rzadkich przypadkach anafilkasję, w tym wstrząs anafilaktyczny, u pacjentów ze skłonnością do reakcji alergicznych.
Stosowanie leku u dzieci
Przyjmowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Wchłanianie leku Bronchostop Duo na kaszel podczas jednoczesnego podawania leków może być opóźnione. Ze względów ostrożności, leku nie należy przyjmować na 0,5 do 1 godziny przed lub po przyjęciu innych leków.
Ciąża
Czy stosowanie Bronchostop Duo na kaszel w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią.
Dawkowanie
Jak dawkować Bronchostop Duo na kaszel?
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
15 ml co 3 do 4 godzin, 4 razy na dobę. W razie konieczności maksymalnie 6 razy na dobę, przy czym maksymalna dawka dobowa to 90 ml.
Dzieci w wieku 6 – 12 lat:
7,5 ml co 3 do 4 godzin, 4 razy na dobę. W razie konieczności maksymalnie 6 razy na dobę, przy czym maksymalna dawka dobowa to 45 ml.
Dzieci w wieku 3 – 6 lat:
Wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Dzieci do 3 lat:
Lek nie jest zalecany ze względu na brak danych.
Sposób podawania
Syrop do podawania doustnego, najlepiej bez rozcieńczania.
W razie konieczności lek Bronchostop Duo na kaszel można podawać rozcieńczony w wodzie lub ciepłej herbacie.
Lek odmierzyć za pomocą dołączonej miarki i wypić.
Czas trwania podawania
Czas samodzielnego podawania leku Bronchostop Duo na kaszel należy ograniczyć do 7 dni. Jeżeli do tego czasu nie nastąpi poprawa, zaleca się konsultację u lekarza, ponieważ pacjent może chorować na bardziej poważne schorzenie.
Skutki uboczne
Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie Bronchostop Duo na kaszel?
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstotliwość występowania działań niepożądanych jest nieznana.
Ten lek może powodować następujące poważne reakcje alergiczne. Jeśli wystąpi którekolwiek z poniższych działań, należy przerwać stosowanie leku i pilnie zasięgnąć porady lekarza:
- objawy, które mogą obejmować uczucie oszołomienia lub omdlenia, trudności w oddychaniu lub świszczący oddech, szybkie bicie serca, wysypka skórna, dezorientacja i niepokój lub utrata przytomności (reakcja anafilaktyczna)
- obrzęk twarzy, warg, języka, jamy ustnej lub gardła (obrzęk naczynioruchowy)
- pęcherze w jamie ustnej i gardle
- pogorszenie objawów astmy
- trudności w oddychaniu (w tym duszności).
Inne możliwe działania niepożądane
Jeśli którekolwiek z poniższych działań niepożądanych nasili się lub stanie się niepokojące, lub jeśli zostaną zauważone jakiekolwiek inne działania niepożądane, należy przerwać stosowanie leku i jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza:
- skórne reakcje alergiczne, w tym pokrzywka (czerwone grudki na skórze) i swędzenie.
- zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak ból lub dyskomfort w jamie brzusznej, biegunka, wymioty i nudności.
Skład
wyciąg suchy z Thymus vulgaris L. i/ lub Thymus zygis L, herba, (ziele tymianku) (7-13:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda.wyciąg z Althaea officinalis L., radix (korzeń prawoślazu) (1: 12-14), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda.
− Pozostałe składniki to:
Ksylitol (E967), metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan(E216), koncentrat soku malinowego (zawierający sacharozę, glukozę i fruktozę), aromat malinowy (naturalne i sztuczne aromaty, glikol propylenowy (E1520)), guma ksantanowa, kwas cytrynowy jednowodny (E 330), maltodekstryna, guma arabska, woda oczyszczona.
Producent
Effingergasse 21
1160 Wiedeń
Austria