Leki i preparaty na skurcze

  (42)

Sortuj:

Pokaż 19 z 42 wyników

Skurcze

Skurcze

Skurcze mięśni mogą wystąpić nie tylko w każdym wieku, ale też o każdej porze dnia. Nie można przewidzieć, kiedy nastąpi bolesne zaciśnięcie w okolicach łydki lub innych części ciała. Czasami mogą być wynikiem przeciążenia czy odwodnienia, ale znacznie częściej skurcze mięśni to objaw niedoboru witamin i minerałów. Może to być również pierwszy symptom rozwoju poważniejszych schorzeń takich, jak np. żylaki lub miażdżyca.


Co jest dobre na skurcze?

W przypadku poważniejszych chorób należy zgłosić się do lekarza. Wówczas przepisze on specjalnie dobrane leki na skurcze mięśni. Jeżeli jednak ból nie jest intensywny i nie występuje zbyt często, można zażywać preparaty dostępne w aptekach bez recepty. Są one nieinwazyjne i często występują w postaci suplementów wspierających dietę. Wśród przyczyn występowania skurczu można wskazać długie siedzenie w niewygodnej pozycji. Tego typu niedogodności mogą wystąpić również podczas treningu, gdy mięśnie intensywnie napinają się i kurczą. Osobami, które narażone są na częstsze występowanie skurczy są te, spożywające duże ilości kawy.

Co można zrobić, by zapobiegać bólowi? Dobrze jest brać regularnie magnez. Skurcz wtedy rzadziej się pojawia lub całkowicie ustępuje. W aptekach dostępne są środki doustne, np. tabletki i płyny, ale również preparaty do stosowania zewnętrznego takie jak maści. Te drugie należy wcierać w miejscu wystąpienia bólu – które będą odpowiednio chłodzić lub rozgrzewać.


Skurcze nóg – co pomaga?

Jeżeli doświadczasz częstych skurczów mięśni, nie bagatelizuj tego i udaj się do lekarza. Dzięki dokładnej diagnozie, wizyta u specjalisty pozwoli na ocenę przyczyny występowania skurczów, a w razie potrzeby, lekarz zaleci Ci odpowiednie leki na skurcze. Jeżeli napięcia mięśni nie są intensywne, zażywaj regularnie magnez na skurcze. Najczęściej dolegliwości te dotyczą niższych partii ciała – czyli nóg. Apteki oferują również różnego rodzaju maści np. z wyciągiem z kasztanowca, które mogą łagodzić bóle i skurcze nóg. Jakie witaminy można brać na tego typu dolegliwości? Lek na skurcze nóg choć głównie kojarzy się z magnezem, powinien zawierać inne witaminy i minerały. Masz skurcze nóg? Jakie witaminy powinny zawierać suplementy wspomagające Twoją dietę? Zapobieganie skurczom mięśni w profilaktyce obejmuje przede wszystkim uzupełnianie witaminy B6 oraz witaminy E. Pierwsza z nich odpowiada np. za lepsze wchłanianie magnezu, druga natomiast stabilizuje błonę komórkową.

Ważnym składnikiem jest również potas, który zapewnia odpowiednią pracę układu nerwowego i poziom ciśnienia krwi. Nie powinno go zabraknąć w codziennej diecie. Naturalnie wspomniane witaminy i minerały występują między innymi w: bananach, orzechach włoskich, kaszy gryczanej, roślinach strączkowych i marchwi. W aptekach znajdziesz różne tabletki na skurcze nóg i witaminy na skurcze mięśni, które pomogą Ci w powrocie do dobrej kondycji i przywróceniu odpowiedniego poziomu niezbędnych składników w organizmie.


Jakie tabletki na skurcze oferują apteki?

Wiemy już jakie witaminy i minerały powinny wchodzić w skład tabletek na skurcze mięśni. Teraz napiszemy o formach w jakich występują. Część z nich ma postać powlekanych kapsułek rozpuszczalnych dopiero w żołądku, inne przed spożyciem powinny być rozcieńczone w wodzie. Wszystkie tego typu preparaty, by przyniosły efekt, powinny być stosowane regularnie przez dłuższy czas. Tylko wspierając zrównoważoną dietę i prawidłowy, zdrowy tryb życia można uniknąć skurczy. Jak wiadomo jednak, co za dużo, to nie zdrowo – dlatego pamiętajmy, by ich nie przedawkować. Tabletki na skurcze, tak jak i pozostałe leki, powinny być odpowiednio przechowywane i chronione przed dziećmi.

Marki powiązane z kategorią: Skurcze

checkout.warnings.Notice