Ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarskim i obecnie jestem w trakcie specjalizacji z neurologii. W codziennej pracy mam kontakt z pacjentami geriatrycznymi i dzięki temu poznałam ich specyficzne potrzeby oraz możliwości terapeutyczne najlepiej dopasowane dla tej grupy wiekowej. Poza tym miałam okazję poznać zagadnienia związane z chorobami rzadkimi, zwłaszcza neurologicznymi, i chorobami nerwowo-mięśniowymi zarówno od strony klinicznej, jak i teoretyczno-laboratoryjnej. Interesuję się zdrowym stylem życia i jego wpływem na ochronę zdrowia oraz samopoczucie psychiczne. Wolny czas spędzam na wędrówkach po górach i podróżach.
Jakie badania wykonać po 60 roku życia? Zadbaj o zdrowie w dojrzałym wieku!
Jakie badania wykonać po 60 roku życia? Proste badania laboratoryjne mogą zdiagnozować anemię, hiperlipidemię i niewydolność nerek. Wczesna diagnostyka i leczenie chorób poprawia prognozę.Otyłość u osób starszych - jak bezpiecznie zredukować masę ciała u seniora?
Jak leczyć otyłość u seniora? Zaleca się umiarkowane ograniczenie energii połączone ze zwiększoną aktywnością ruchową. Ważna jest odpowiednia podaż białka, wapnia i witaminy D.Niedosłuch starczy - przyczyny, objawy, leczenie. Jak pomóc seniorowi?
Jak rozpoznać niedosłuch starczy? Problemy z komunikacją to najczęstszy powód zgłoszenia się do lekarza. Senior przestaje słyszeć wysokie tony, niedosłuch nasila się przy hałasie, pojawiają się szumy uszne.Statyny a seniorzy - jak je stosować bezpiecznie?
Statyny to leki obniżające poziom cholesterolu. Jednak u seniorów wzrasta ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Czy są to leki bezpieczne? Jak je stosować u osób starszych?Niskie ciśnienie krwi u seniora - co należy wiedzieć? Kiedy podjąć leczenie?
Hipotonia ortostatyczna to najczęstsza forma niskiego ciśnienia u osób starszych. Leczenie opiera się na zmianie stylu życia, spożywaniu odpowiedniej ilości płynów i właściwej technice wstawania.Bezsenność seniora – przyczyny i leczenie zaburzeń snu u osób starszych
U seniora zmienia się struktura snu i częściej dochodzi do wybudzania się w ciągu nocy. Jak rozpoznać bezsenność u osoby starszej? Kiedy powinny nas zaniepokoić zaburzenia snu? Podpowiadamy!Zapalenie płuc u osób starszych - jak rozpoznać, leczyć i zapobiegać?
Zapalenie płuc u osób starszych może dawać nietypowe objawy. Gorączka i kaszel często nie występują wcale. Podpowiadamy, jak rozpoznać zapalenie płuc u seniora.Krwawienia z przewodu pokarmowego u osób starszych – przyczyny, objawy, rozpoznanie
Krwawienia związane z uchyłkowatością jelit i wrzodami żołądka są najczęstszą przyczyną krwawień z przewodu pokarmowego u seniora. Jak je rozpoznać i jak leczyć? Poznaj opinię lekarza!