Jestem lekarką w trakcie stażu podyplomowego, który odbywam w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Od lat pasjonuję się tematyką zdrowia i medycyny. Zawodowo będę starała się o wybór specjalizacji zabiegowej. Interesują mnie w szczególności otolaryngologia, chirurgia ogólna oraz chirurgia dziecięca. W wolnym czasie uprawiam jogę i z dużym zapałem powiększam swoją kolekcję roślin doniczkowych.
Co jeść przy wymiotach? Jaka dieta może złagodzić dolegliwości żołądkowe?
Dieta przy wymiotach powinna wspierać odżywienie i nawodnienie obciążonego organizmu. Sprawdź, po jakie pokarmy i napoje warto sięgać, a jakich należy bezwzględnie unikać w tym okresie.Najczęściej spotykane zmiany skórne w cukrzycy. Dowiedz się, jak sobie z nimi radzić
Problemy skórne są jednym z częstszych objawów cukrzycy, dlatego ważna jest jej codzienna i dobrze dobrana pielęgnacja. Sprawdź, w jaki sposób dbać o kondycję skóry, jeśli masz cukrzycę.Słodki posmak w ustach – jakie są możliwe przyczyny tego objawu i co może oznaczać dla zdrowia?
Na nieprawidłową percepcję smaku słodkiego wpływa nie tylko zła higiena jamy ustnej, ale także niektóre choroby zapalne i przewlekłe. Co może oznaczać słodki smak w ustach? Sprawdź!Zmiany skórne u niemowląt – co warto wiedzieć, aby zadbać o zdrową skórę dziecka?
Skóra niemowląt jest narządem delikatnym, przez co jest podatna na podrażnienia i występowanie zmian skórnych. Dowiedz się, jakie są uniwersalne zasady pielęgnacji skóry niemowląt.Mastalgia – jakie są główne przyczyny bólu piersi i kiedy warto skonsultować się z lekarzem?
Mastalgia, czyli ból piersi, jest najczęstszą dolegliwością piersi i może dotyczyć nawet 70% kobiet w ciągu ich życia. Sprawdź, co oznacza ból piersi i jaka może być jego przyczyna.Zaparcia nawykowe u dzieci – skąd się biorą i jak im zaradzić?
Zaparcia nawykowe u dzieci są problemem, który długofalowo może niekorzystnie wpłynąć na dalszy rozwój psychofizyczny. Dowiedz się, jak wygląda leczenie zaparć nawykowych u dzieci.Jak rozpoznać objawy niedoczynności tarczycy w ciąży i jak można ją leczyć?
Niedoczynność tarczycy jest chorobą rozpowszechnioną wśród polskiej populacji kobiet w wieku rozrodczym. Dowiedz się, jak wpływa na dobrostan płodu.Cholestaza ciążowa – przyczyny, objawy i leczenie
Wewnątrzwątrobowa cholestaza ciężarnych pojawia się zwykle między II a III trymestrem ciąży i może zagrażać zdrowiu płodu. Jak wygląda cholestaza w ciąży? Jak przebiega jej leczenie? Sprawdź!