Peeling kawitacyjny − kiedy go stosować?

26. 6. 2019 · 4 minuty czytania

Peeling kawitacyjny stanowi sposób na oczyszczenie cery i pozbycie się martwego naskórka. W trakcie zabiegu wykorzystuje się specjalną głowicę emitującą ultradźwięki. Dowiedz się więcej!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Peeling kawitacyjny − kiedy go stosować?

Peeling kawitacyjny to delikatny i odświeżający zabieg, który pomoże Ci odświeżyć swoją skórę, usunąć zrogowaciały naskórek i poprawić jej koloryt. Ze względu na to, że jest bardzo mało inwazyjny, nadaje się praktycznie do każdego rodzaju cery. Polecany jest w szczególności osobom z cerą naczynkową i wrażliwą. Czasem może być jednak za słaby dla osób z cerą mieszaną czy trądzikową. Zobacz, na czym polega kawitacja.

Peeling kawitacyjny − co to?

Peeling kawitacyjny to delikatny zabieg, który polega na oczyszczeniu cery i usunięciu martwego naskórka. Efekt taki uzyskuje się dzięki użyciu specjalnej głowicy wytwarzającej ultradźwięki. Narzędzie to wywołuje zjawisko kawitacji (tak też często nazywa się ten zabieg), które polega na szybciej zamianie cieczy w gaz pod wpływem zmniejszonego ciśnienia. Ultradźwięki wywołują wibrację cząsteczek wypełnionych gazem, które rozpadają się i usuwają martwy naskórek ze skóry.

Sprawdź też, na czym polega złuszczanie naskórka.

peeling kawitacyjny twarzy

 

Peeling kawitacyjny nie tylko wypiera stare komórki naskórka, ale przede wszystkim stymuluje skórę do produkcji nowych.

Peeling kawitacyjny wykonać możesz tylko w salonie kosmetycznym, który posiada odpowiednią technologię (płaską głowicę, która działa ultradźwiękami na zwilżoną skórę). Cena takiego zabiegu wynosi około 140 zł − oczywiście wszystko zależy od rodzaju pakietu zabiegowego. Czasem cena może być wyższa, kiedy do peelingu dołączona jest pielęgnacja maskami czy doczyszczanie manualne.

 

Peeling kawitacyjny − krok po kroku

Ceremonia peelingu kawitacyjnego różni się w zależności od oferowanego przez salon kosmetyczny pakietu.

peeling kawitacyjny

Zazwyczaj kawitacja wygląda następująco:

1. Demakijaż

Kosmetolog oczyszcza Twoją skórę twarzy i dekoltu z makijażu i zanieczyszczeń specjalnym preparatem do demakijażu.

2. Kosmetyk nawilżający

Następnie specjalista położy na Twoją twarzy serum lub inny kosmetyk nawilżający, który sprawi, że będzie mogło zajść zjawisko kawitacji.

 Sprawdź też, jak pielęgnować wrażliwą cerę.

3. Peeling kawitacyjny właściwy

Specjalista będzie przykładał do twojej twarzy specjalną, płaską głowicę, która emituje ultradźwięki. Głowicą będzie przesuwać po Twojej twarzy posuwistymi ruchami. Najczęściej najwięcej uwagi poświęca się okolicy strefy „T” czy tej z rozszerzonymi porami, zanieczyszczonej czy przetłuszczającej się. Ta część zabiegu, w zależności od stopnia zanieczyszczenia skóry trwa od 10 do 15 minut.

peeling kawitacyjny krok po kroku

 

4. Nawilżanie

Następnie bardzo ważne jest nałożenie na twarz kremu lub serum nawilżająco-regenerującego. Wszystko zależy od kondycji Twojej skóry. W pakiecie może też znaleźć się maska nawilżająca lub maska algowa. Najczęściej dobiera się ją do rodzaju cery. Kosmetolog może także wykonać pobudzający masaż twarzy na nawilżającym kremie.

Całość zabiegu zamyka się w rytuale trwającym między 45 a 60 minut.

Peeling kawitacyjny − zalety

Dlaczego warto stosować peeling kawitacyjny? Efektem kawitacji jest odświeżenie i oczyszczenie skóry. Jest on polecany przede wszystkim osobom z delikatną cerą, dla których zabiegi takiej jak mikrodermabrazja czy złuszczanie kwasami są niewskazane. Ze względu na zanieczyszczenia powietrza i działanie czynników zewnętrznych poleca się co kilka miesięcy przeprowadzić zabieg dogłębnie oczyszczający skórę ze zrogowaciałego, poszarzałego naskórka i jego produktów.

Zabieg nie jest bardzo inwazyjny, jednak ze względu na złuszczanie naskórka, nie można nazwać go zabiegiem bankietowym (a więc takim, po którym Twoja skóra natychmiast wygląda lepiej). Mogą pojawić się delikatne wypryski czy zaczerwienienia na twarzy. Osobiście nie zbyt często doświadczałam takich zmian po zabiegu, a moja skóra zawsze wyglądała na rozpromienioną i jaśniejszą bezpośrednio po zabiegu.

Sprawdź też peelingi do cery.

peeling kawitacyjny u kosmetologa

 

Po zabiegu skóra powinna być rozjaśniona. Peeling kawitacyjny polecany jest także w walce z trądzikiem czy poszerzonymi porami i zaskórnikami. Przy cerze tłustej i mieszanej, a także trądzikowej polecane jest częstsze, seryjne wykonywanie peelingu dla lepszego efektu, np. raz w tygodniu. Jeżeli nie masz większych problemów z cerą, możesz stosować go raz na 6 tygodni lub raz na kwartał.

Peeling kawitacyjny − kosmetyki, które imitują zabieg

Peelingu kawitacyjnego nie można wykonać domowymi sposobami. Potrzebny jest do tego specjalny sprzęt. Ale możesz też imitować zabieg stosując inne sposoby delikatnego usuwania naskórka. Jeżeli masz cerę wrażliwą i naczynkową, spróbuj peelingów enzymatycznych czy peelingu gommage. Więcej o tym zabiegu pisałam w artykule: Peeling gommage − rewolucja w peelingach do cery naczynkowej!

Przy delikatnej cerze naczynkowej polecam Ci enzymatyczny peeling do twarzy Sylveco. Kosmetyk zawiera w sobie masło kakaowe i olej ze słodkich migdałów, które odżywiają skórę i zabezpieczają ją przed przesuszaniem. Składnikiem aktywnym, który powoduje złuszczanie naskórka jest bromelaina i papaina. Innym naturalnym peelingiem do twarzy jest peeling Orientana żeń-szeń i papaja. Papaja rozjaśnia skórę i złuszcza naskórek.

A co stosować po peelingu kawitacyjnym? Sam zabieg nie jest inwazyjny i nie powoduje podrażnień skóry. Dla przyspieszenia regeneracji skóry możesz stosować jednak kojący balsam regenerujący La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 lub Emolium Skin Repair, dermonaprawczy krem na dzień.

Peeling kawitacyjny polecany jest do każdego rodzaju cery. Możesz go stosować przy bardzo delikatnej skórze, jak i tej z problemami trądzikowymi. Kosmetolog z pewnością doradzi Ci indywidualnie, z jaką częstotliwością stosować zabieg i jakie kosmetyki po jego zastosowaniu warto używać.

Więcej artykułów na ten temat

O autorze
Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
Przeczytaj więcej od tego autora
O autorze
Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
Przeczytaj więcej od tego autora

checkout.warnings.Notice