7 magicznych sposobów, jak zwiększyć objętość włosów cienkich

14. 2. 2018 · 4 minuty czytania

Jeśli chcesz, by Twoje włosy zyskały na objętości, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Dowiesz się z niego, jakie kosmetyki wzmacniają kosmyki oraz co jeść, by zyskać zdrowy wygląd!

Natalia Klonowska
Natalia Klonowska
7 magicznych sposobów, jak zwiększyć objętość włosów cienkich

Jak skutecznie i trwale zwiększyć objętość włosów cienkich? Nie chodzi jedynie o uzyskanie chwilowego złudzenia optycznego, które możesz osiągnąć za pomocą tapirowania, czy suszenia włosów na szczotce, ale o ich wzmocnienie i nadanie naturalnej objętości. Sprawdź, jak zwiększyć objętość włosów cienkich!

Kosmetyki na zwiększenie objętości i obciążenie włosów

Masz cienkie włosy, kompletnie niepodatne na stylizację? Zrezygnuj z pierwszego lepszego szamponu, czy odżywki. Sięgnij po kosmetyki  stworzone z myślą o zwiększaniu objętości włosów (zacznij od szamponu i odżywki). Produkty tego typu mają zupełnie inny skład − nie zawierają substancji tłuszczowych obciążających włosy.

W składzie kosmetyków na zwiększenie objętości włosów mogą znaleźć się:

  • Len

Z nasion lnu pozyskuje się żel − jego włókna tworzą na włosach niewidoczną, naturalną i nieobciążającą osłonę. Fryzura zyskuje lekkość i objętość, łatwiej ją modelować, żeby uzyskać pożądany efekt. Szampon + odżywka z dodatkiem protein lnu to np. Klorane Szampon na bazie włókien lnu oraz Klorane odżywka bez spłukiwania na bazie włókien lnu.

Siemię lniane

 

  • Ekstrakt z kosolimby

W wybranych kosmetykach zwiększających objętość włosów znajdziesz nasycone aminokwasami ekstrakty kosolimby (sosna karłowata). Ich działanie polega na odbudowaniu naturalnej struktury zniszczonych włosów i nadawaniu im naturalnej objętości oraz puszystości. 

Kosmetyki na wzmocnienie cebulek włosów

Jeżeli Twoim problemem są nadmiernie wypadające włosy, przez co zmniejsza się ich objętość − wybierz kosmetyki, które zapobiegają osłabieniu cebulek. W tym wypadku polecam Ci szampon Vichy Dercos Neogenic − szampon przywracający gęstość włosom, przeznaczony dla osób, które borykają się z wypadającymi włosami.

Domowe sposoby, czyli naturalne wcierki i olejowanie

Jak zwiększyć objętość włosów w domowym zaciszu? Domowe sposoby na zwiększenie objętości włosów cienkich to m.in. naturalne wcierk, olejowanie, oczyszczenie skóry głowy i wzmocnienie cebulek. Przy takich zabiegach dodatkowo fundujesz głowie masaż, pobudzasz krążenie, dzięki czemu dotleniają się komórki i włos rośnie mocniejszy.

Domowe wcierki na porost włosów to:

  •  Wcierka z cebuli i miodu (proporcje 2:1)

Pokrojoną cebulę możesz od razu wymieszać z miodem i poczekać, aż puści soki lub gotowy, wyciśnięty sok z cebuli mieszasz z łyżką miodu i nanosisz na skórę głowy. Po dokładnym wmasowaniu mikstury, zostawiasz ją na 15 minut, jak maseczkę. Na koniec spłucz i umyj głowę szamponem. Mieszanka działa antybakterjnie, przeciwzapalnie i – stosowana regularnie – stymuluje porost włosów.

  • Wcierka do włosów suchych z oliwy z oliwek i olejków migdałowego i rozmarynowego (proporcje 4:6:1)

Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki. Gotową miksturę wmasuj w skórę głowy, suche partie włosów, szczególnie dobrze  natrzyj końcówki. Oliwa nawilży włosy, olejek migdałowy zadziała antybakteryjnie, a rozmaryn pobudzi mieszki włosowe, dzięki czemu stymuluje wzrost włosa.

  • Wcierka olejku pomarańczowego i z oleju z pestek winogron (proporcje 1 kropla: 1 łyżka) do włosów przetłuszczających się

Wymieszane olejki wmasuj w skórę głowy (10 min) i pozostaw do wchłonięcia (30 min). Na koniec spłucz letnią wodą.

Sprawdź też odżywki do włosów.

Wcierka olejku pomarańczowego i z oleju z pestek winogron

Laminowanie włosów

Laminowanie możesz wykonać w domu przy pomocy żelatyny, wody i olejków odżywczych lub ulubionej odżywki.

Co osiągniesz dzięki laminowaniu?

  • łuski włosa zostaną prawidłowo domknięte,
  • objętość włosów zwiększy się, dzięki powstałej na nich osłonce,
  • włosy będą miękkie i gładkie w dotyku,
  • proteiny odżywią i wzmocnią strukturę włosów.

Na laminowanie włosów można udać sie do fryzjera. Przy użyciu specjalnych substancji (białka fibrylarne) Twoje włosy zostaną odżywione od wewnątrz, a łuski dokładnie domknięte – efekt powinien utrzymać się nawet do 3 miesięcy po zabiegu.

Laminowanie włosów

 

Jak laminować włosy w domu? Łyżkę żelatyny dokładnie rozpuść w 3 łyżkach bardzo ciepłej wody (nie może być grudek). Gdy uzyskasz gładką masę, dodaj łyżkę ulubionej odżywki lub kilka kropel olejku do włosów i wymieszaj. Masę wcieraj w każde pasmo, aż pokryjesz je na całej długości – potem nałóż czepek i owiń włosy ciepłym ręcznikiem. Po 45 minutach wypłucz włosy najdokładniej jak się da i wysusz je suszarką, żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt.

Domowe sposoby na laminowanie włosów przedstawiała także Ola w artykule: Laminowanie włosów żelatyną czy siemieniem lnianym? Porównuje 2 domowe przepisy.

Suplementy diety

W przypadku wyjątkowego osłabienia włosów możesz sięgnąć po tabletki z aminokwasami albo odpowiednio dobranymi witaminami. Choć najlepiej jest dostarczać organizmowi potrzebnych elementów w bogatej w składniki odżywcze oraz proteiny diecie.

Sprawdź leki i preparaty z witaminami oraz minerałami.

Dieta wzmacniająca włosy

Duże znaczenie ma odżywienie włosa od wewnątrz. Osobiście polecam owsiankę z orzechami na każde śniadanie – włosy stają się zdrowsze, błyszczące już po 2 tygodniach regularnego spożywania.

Dla wzmocnienia włosów warto sięgać także po:

  • herbatki z pokrzywy, skrzypu,
  • gotowaną fasolę, drób, wołowinę, jaja,
  • pestki dyni,
  • chleb razowy, brązowy ryż,
  • szpinak, brukselkę, sałatę, brokuły.

Peeling skóry głowy

Peeling pomoże odblokować zapchane cebulki, usunąć martwe, nawarstwiające się komórki, pobudzi krążenie i porost włosów. Najlepiej wybierać peelingi z dodatkiem pokrzywy (ekstrakt), kofeiny,  kwasu hialuronowego, aloesu, argininy i witamin. 

Więcej artykułów na ten temat

O autorze
Natalia Klonowska
Natalia Klonowska
Jestem absolwentką filologii polskiej oraz terapii zaburzeń w czytaniu, mówieniu i pisaniu. Ukończyłam warsztaty psychologiczno-pedagogiczne. Ciekawi mnie świat, ludzie, nowinki biotechnologiczne i psychologiczne. Jestem też amatorką zdrowego żywienia. Jak każda kobieta - lubię dbać o siebie. W kosmetykach poszukuję składników naturalnych, nieprzetworzonych i organicznych. Często eksperymentuję i sięgam po nowości kosmetyczne. Chętnie dzielę się efektami moich obserwacji i poszukiwań.
Przeczytaj więcej od tego autora
O autorze
Natalia Klonowska
Natalia Klonowska
Jestem absolwentką filologii polskiej oraz terapii zaburzeń w czytaniu, mówieniu i pisaniu. Ukończyłam warsztaty psychologiczno-pedagogiczne. Ciekawi mnie świat, ludzie, nowinki biotechnologiczne i psychologiczne. Jestem też amatorką zdrowego żywienia. Jak każda...
Przeczytaj więcej od tego autora

checkout.warnings.Notice