Domowa maseczka na włosy z oleju konopnego
Chcesz wzmocnić i zregenerować włosy? Dowiedz się, jak samodzielnie wykonać maskę z użyciem oleju konopnego, olejku eterycznego i awokado. Poznaj szczegóły przepisu!
Spis treści
Ogólnodostępny w naszym kraju olej z konopi wykazuje wspaniałe działanie pielęgnacyjne dla skóry i włosów. Świetnie wzmacnia zniszczone włosy wysokoporowate, a także pomaga w walce z łupieżem. Przeczytaj, jak przygotować maskę z olejem konopnym i awokado, aby cieszyć się zdrową skórą głowy i taflą mocnych i lśniących włosów.
Olej konopny na zniszczone włosy i łupież
Olej z czego?! Z konopi? A czy z tego nie robi się przypadkiem marihuany? Spokojnie! Nie musimy o tym mówić przyciszonym głosem. Olej z nasion konopi stosowany w kosmetyce, a także w kuchni, jest w Polsce jak najbardziej legalny. Nie ma w nim substancji psychoaktywnej THC, która powoduje, że nasiona konopi indyjskich zaliczane są do grupy narkotyków miękkich. Tak więc bez obaw: kiedy nałożysz go na włosy, z pewnością nie strzelą Ci do głowy żadne szalone pomysły.
Olej z konopi tłoczony na zimno polecam w szczególności dziewczynom o włosach wysokoporowatych, a więc delikatnie mówiąc, dość zniszczonych. Cząsteczki oleju są duże, dlatego dobrze wypełnią ubytki wewnątrz łusek Twoich włosów.
Sprawdź, jak pielęgnować włosy wysokoporowate.
Olej z konopi na włosy pomoże Ci je wygładzić, szczególnie jeśli zniszczyło je słońce lub regularnie je farbujesz. Jeżeli chcesz dodatkowo odżywić i nawilżyć swoje kosmyki, dodaj do oleju konopnego świeże awokado. Po wykonaniu domowej maseczki, Twoje włosy będą zdecydowanie bardziej miękkie w dotyku i nabiorą blasku.
I najważniejsze! Gdy swędzi Cię głowa, a na Twoich ramionach pojawił się łupież, naturalna maska na bazie oleju z konopi zmyje z Twojej głowy ten palący problem.
Maska na bazie oleju konopnego: zalety
Gdy nałożysz olej konopny na włosy, staną się one miękkie i odżywione. Olej konopny to doskonałe źródło kwasów wielonienasyconych, w tym przede wszystkim omega-3. Pomyślisz sobie: super, ale co to dla mnie oznacza? Produkty zawierające kwasy tłuszczowe Omega-3, -6 i -9 są naturalnym składnikiem budującym komórki w naszym ciele. Po zastosowaniu maski z oleju konopnego i awokado Twoje włosy staną się mocniejsze i pozbędziesz się rozdwojonych końcówek. Co więcej, jeżeli zapuszczasz włosy, awokado będzie w tym Twoim największym sprzymierzeńcem.
A jak maska pomoże Ci poradzić sobie z łupieżem? Olej konopny ma właściwości przeciwzapalne. Jest też źródłem witamin A, B, D i E, które pomagają utrzymać skórę we właściwej kondycji. Między innymi dlatego olej konopny poleca się w zwalczaniu objawów łuszczycy oraz łupieżu. Działanie antyseptyczne wzmocni cytrynowy olejek eteryczny. Awokado z kolei bardzo dobrze nawilża, nie tylko włosy, ale również swędzącą skórę głowy. Jego przyjemna, chłodna konsystencja będzie dla niej prawdziwym kompresem.
A zatem jeżeli poszukujesz dobrego preparatu na problem z łupieżem, zamiast używać drogich i pozbawiających włosy witalności szamponów leczniczych, spróbuj najpierw zastosować naturalną maseczkę z oleju konopnego i awokado i ciesz się burzą mocnych i lśniących włosów.
Przepis na maseczkę z oleju konopnego z naszej infografiki
Do wykonania domowej maski z oleju konopnego, która pomoże Ci pozbyć się łupieżu i przy okazji odżywi włosy, będziesz potrzebowała:
- jednego awokado
- 50 ml oleju konopnego tłoczonego na zimno
- 2 krople cytrynowego olejku eterycznego Etja
- widelec
- oraz ręcznik lub foliowy czepek
Jak wykonać maskę?
1. Do 50 ml oleju konopnego tłoczonego na zimno dodaj 2 krople cytrynowego olejku eterycznego Ejta.
2. Obierz ze skórki awokado, a następnie rozgnieć je widelcem razem z olejami na jednolitą masę.
3. Maskę nałóż na suche, umyte włosy oraz skórę głowy.
4. Owiń głowę ręcznikiem lub foliowym czepkiem i pozostaw maseczkę na głowie przez 30 minut.
5. Zmyj maskę i umyj włosy dwukrotnie szamponem, aby spłukać nadmiar oleju.
Olej konopny jest dość lekki i szybko się wchłania, więc stosunkowo łatwo zmyjesz go z głowy. Nie powinien pozostawić na Twojej głowie nadmiaru tłuszczu. Maskę stosuj raz w tygodniu. Poprawę powinnaś zobaczyć już po pierwszym razie.