Domowy sposób na podrażnioną i odwodnioną cerę – maska na twarz z olejkiem arganowym

8. 11. 2017 · 3 minuty czytania

Twoja cera jest sucha i ściągnięta? Wypróbuj maseczkę z olejkiem arganowym, awokado, miodem i płatkami owsianymi. Sprawdź, jak samodzielnie przygotować kosmetyk!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Domowy sposób na podrażnioną i odwodnioną cerę – maska na twarz z olejkiem arganowym

Czujesz, że Twoja cera jest nadmiernie odwodniona, przesuszona i podrażniona? Masz wrażenie, że skóra jest tak napięta, że najmniejszy ruch sprawi, że pęknie? A może jesteś po inwazyjnym zabiegu oczyszczającym czy mikrodermabrazji? Mam dla Ciebie lekarstwo skorzystaj z bogactwa oleju arganowego i przygotuj domową, łagodzącą i nawilżającą maseczkę do twarzy. Oto przepis!

Kto powinien stosować maskę z olejem arganowym na twarz?

Kurację polecam przede wszystkim osobom, które borykają się z podrażnieniami skóry po zabiegach oczyszczających lub zabiegach na trądzik. Maska na twarz z olejkiem arganowym pomoże także odbudować naturalny płaszcz lipidowy skóry, przez co nie będzie tracić nadmiernie wody.

Sprawdź kremy i maści na trądzik.

Domowy zabieg z olejem arganowym świetnie sprawdzi się w okresie zimowym, kiedy Twoja cera narażona jest na działanie ostrego, mroźnego powietrza, które ją wysusza i może powodować czerwone podrażnienia na policzkach, a nawet przesuszone placki w tych okolicach. Dobrze nadaje się także do skóry z AZS.

Maskę, którą dla Ciebie skomponowałam, docenisz także, jeśli masz skórę dojrzałą. Olejek arganowy do twarzy często jest składnikiem kremów przeciwstarzeniowych – dobrze ujędrnia cerę i nadaje jej młodzieńczego blasku. Bardzo często stosowany jest w luksusowych i dość kosztownych kosmetykach do pielęgnacji skóry dojrzałej i nie tylko.

Sprawdź też właściwości olejku arganowego.

Uważaj jednak na składniki maski! Jeżeli jesteś alergiczką, dzień przed wykonaniem zabiegu zrób test alergiczny. Na jakieś 10 – 15 minut nałóż na skórę za uchem odrobinę miodu, aby sprawdzić, czy nie występuje u Ciebie reakcja alergiczna. Miód, mimo swoich właściwości odżywczych, może silnie uczulać.

 

 

Jak działa maska z olejem arganowym?

Olej arganowy Etja jest niezwykle łagodny i bogaty w witaminy oraz składniki odżywcze, takie jak niezbędne kwasy nienasycone (omega 3, omega 6 i omega 9). Każdy z nich jest niezwykłym przyjacielem dla Twojej skóry – odpowiednio ją nawilża i pomaga zachować jej odpowiednią ilość wody.

Mimo że olej arganowy wytwarzany jest z orzechów arganii, a orzechy lubią być silnym alergenem, ten złocisty płyn świetnie nadaje się do łagodzenia wszelkich podrażnień i przesuszeń.

Jak już wspomniałam, śmiało możesz stosować go, nawet jeśli masz skórę atopową i skłonną do alergii – w szczególności w połączeniu z zaparzonymi płatkami owsianymi. Okłady z owsianki są tak delikatne, że stosuje się je nawet dla łagodzenia wysypek skóry u niemowląt.

Awokado również nawilży i natłuści Twoją cerę. Dzięki swojej maślanej konsystencji będzie rozsmarowywać się niczym bogaty w składniki odżywczy krem.

Sprawdź też inne właściwości oleju z awokado.

Na koniec do domowej maski z olejem arganowym postanowiłam dodać odrobinę miodu ma świetne działanie przeciwzapalne oraz wyciszające zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Miód to także jeden z najpopularniejszych humektantów, który nawilży odwodnioną cerę od środka.

Maska na twarz z olejkiem arganowym – jak ją wykonać? Przepis z naszej infografiki

Składniki:

  • 3 łyżki oleju arganowego
  • 5 łyżek owsianki
  • ½ szklanki bardzo ciepłej wody
  • ½ awokado
  • 1 łyżkę miodu naturalnego

Przepis:

1. 5 łyżek płatków owsianych zalej bardzo ciepłą, ale nie wrzącą wodą. Pozwól im przestygnąć przez około 20 minut. Bardzo ważne jest, żeby płatki owsiane zaczęły wypuszczać kleik – to on jest najcenniejszym produktem owsianki, który łagodzi podrażnienia i stany alergiczne.

2. Połówkę awokado rozgnieć w oddzielnej miseczce widelcem i wymieszaj z płatkami owsianymi.

3. Do mieszanki dodaj 3 łyżki oleju arganowego i 1 łyżkę miodu.

4. Maseczkę nałóż na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw na 15 – 20 minut.

5. Delikatnie zmyj maseczkę ciepłą wodą.

6. Stosuj maskę, kiedy poczujesz, że Twoja skóra jest nadmiernie przesuszona i podrażniona.

Więcej artykułów na ten temat

O autorze
Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
Przeczytaj więcej od tego autora
O autorze
Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
Przeczytaj więcej od tego autora

checkout.warnings.Notice