Sucha skóra pod oczami – przyczyny problemu i skuteczne, domowe oraz apteczne rozwiązania
Sucha skóra pod oczami powoduje liczne, nieprzyjemne dolegliwości takie jak swędzenie, pieczenie i uczucie ściągnięcia. Podpowiadamy, czym smarować suchą skórę pod oczami, by poczuć ulgę.

Spis treści
Cienka, delikatna i słabo natłuszczona skóra pod oczami narażona jest na suchość, podrażnienia i wiotczenie. Ratunek to systematyczna pielęgnacja i aplikowanie produktów ukierunkowanych na pomoc przesuszonej okolicy oczu. Jakie są przyczyny suchości i czym smarować suchą skórę pod oczami? Podpowiadamy!
Sucha skóra pod oczami – przyczyny
Sucha skóra pod oczami to defekt, który nie tylko wpływa na kwestie wizualne i utratę promiennego spojrzenia, ale również powoduje ogromny dyskomfort. Przesuszona skóra piecze, jest zaczerwieniona, nierzadko pojawia się swędzenie, dlatego nie należy bagatelizować problemu i jak najszybciej podjąć odpowiednie działania zapobiegające.

Jakie są najczęstsze przyczyny suchej skóry pod oczami?
Sprawdź popularne kategorie
Czym smarować suchą skórę pod oczami?
W pielęgnacji suchej skóry wokół oczu należy postawić na produkty, które zapewnią jej właściwy i wystarczający poziom nawilżenia i odżywienia. Wybrany krem pod oczy powinien być przeznaczony do wzmacniania skóry i uzupełniania poziomu lipidów.
- Wśród kosmetyków do pielęgnacji suchej skóry pod oczami na uwagę zasługuje krem arganowy pod oczy Nacomi z olejem arganowym, olejem kokosowym, witaminą E. Preparat przynosi ukojenie podrażnionej skórze, spłyca zmarszczki i dogłębnie nawilża.
- Warto również zerknąć na odżywczy krem pod oczy Vianek, w którego składzie znajdziesz między innymi olej sojowy, rokitnikowy i z pestek moreli oraz bogactwo witamin. Receptura kremu intensywnie pielęgnuje okolice oczu, wzmacnia i odżywia. Dużą zaletą kosmetyku jest łatwość, z jaką się wchłania, dlatego sprawdzi się nawet pod makijaż.
- Przykładem kosmetyku będącego połączeniem nawilżenia i odżywienia z ochroną przeciwsłoneczną jest krem tłusty pod oczy Ava Mustela do skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do alergii. Długotrwale wygładza i zmiękcza skórę, a specjalnie dobrane oleje wzbogacające skład preparatu stanowią naturalny filtr chroniący przed promieniowaniem UV.
- Z wprowadzeniem kosmetyku przeznaczonego do skóry wokół oczu nie musisz czekać do ukończenia 35. lub 40. roku życia. Młode osoby mogą sięgnąć po krem nawilżający pod oczy Bioliq 25+ z wyciągiem z orchidei purpurowej o działaniu kojącym i łagodzącym. Kompozycja odpowiednio zbilansowanych składników nawilża i regeneruje delikatną skórę wokół oczu, zmniejsza opuchliznę i cienie pod oczami, a także opóźnia powstawanie pierwszych zmarszczek.

Jakich składników aktywnych szukać w kosmetykach do cery suchej?
Co oprócz kremu na suchą skórę pod oczami?

Domowe sposoby na suchą skórę pod oczami
Właścicielki suchej skóry pod oczami mogą wspomóc swoje działania poprzez zastosowanie sprawdzonych, domowych metod.
- Wśród produktów wiodących prym w pielęgnacji skóry wokół oczu wymienić należy popularne warzywo, czyli ogórek. Możesz położyć plasterki świeżego ogórka bezpośrednio na powieki lub zetrzeć go na papkę i zaaplikować w formie maseczki.
- Pomocna będzie także maseczka ze startego, surowego ziemniaka. Wystarczy około 15-20 minut, by nawilżyć przesuszoną skórę, odżywić ją, zlikwidować cienie i obrzęki.
- Dobrym rozwiązaniem są również sprawdzone kompresy z rumianku, które łagodzą pieczenie skóry i niwelują opuchliznę, dzięki czemu skóra odzyskuje blask i wigor.
Podsumowanie
Sucha skóra pod oczami powoduje ogromny dyskomfort, dlatego warto podjąć starania, by ograniczyć nieprzyjemną dolegliwość. Odpowiednio dobrane kosmetyki oraz domowe sposoby na suchą skórę pod oczami przyniosą natychmiastową ulgę. W połączeniu ze zdrowym trybem życia, ochroną przeciwsłoneczną i regularnym nawadnianiem organizmu, w krótkim czasie poprawią stan Twojej cery.
- A. Przylipiak: Podstawy medycyny estetycznej. Podręcznik dla studentów kosmetologii, Wydawnictwo Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Białystok 2014
- Aneta Kołaczek, Przegląd metod pielęgnacji skóry dojrzałej, http://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/02/ke2015.6-2.pdf, [dostęp 30.05.2022]