Zmyj to z siebie! Przepis na domowy olejek do demakijażu

7. 12. 2017 · 3 minuty czytania

Olejek jojoba od lat stosuje się w kosmetyce. Substancja doskonale sprawdza się w kosmetykach do demakijażu. Dowiedz się, jak przygotować własne olejki do mycia twarzy!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Zmyj to z siebie! Przepis na domowy olejek do demakijażu

Czy wiesz, że jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się nawet wodoodpornego makijażu jest olej? Przeczytaj, jak w prosty sposób możesz zrobić naturalny i nieuczulający płyn do demakijażu na bazie olejku jojoba.

Dla kogo domowy olejek do demakijażu na bazie jojoba?

Choć sama bardzo lubiłam oczyszczać twarz płynami micelarnymi, niestety za każdym razem po każdym demakijażu moja skóra była sucha i napięta jak kartka papieru. Wtedy zaczęłam szukać alternatywnych metod oczyszczania twarzy z makijażu, który uwielbiam i pewnie nigdy z niego nie zrezygnuję.

Właśnie tak natrafiłam na metodę oczyszczania twarzy olejami, które nie tylko w naturalny sposób rozpuszczają tusz do rzęs, podkład czy cienie do powiek, ale także pozostawiają moją skórę gładką, jędrną i dobrze nawilżoną.

Sprawdź olejki do twarzy.

Demakijaż z wykorzystaniem mieszanki olejów, w tym olejku z jojoba, możesz śmiało zacząć stosować, jeśli maszsuchą i wrażliwą cerę. Duże stężenie olejów palmitynowego i stearynowego natłuści Twoją skórę.

Nie bój się demakijażu olejami, jeśli borykasz się cerą tłustą, mieszaną lub trądzikową. Olej z jojoba to magiczny składnik, który tak naprawdę jest płynnym woskiem. Po nałożeniu na skórę nie powoduje jej błyszczenia, a wręcz matuje cerę i pozostawia na niej płaszcz lipidowy, który zapobiega odwodnieniu się skóry. To satynowe wykończenie olejku z jojoba dobrze wpływa także na napięcie i ujędrnienie cery dojrzałej.

domowy olejek do demakijażu przepis

 

Jak stosować olejek do mycia twarzy?

Przed zastosowaniem olejku do demakijażu wstrząśnij buteleczką tak, aby składniki się wymieszały. Wykonuj demakijaż przy pomocy wacika mocno nasączonego olejkiem.

Mój osobisty sposób na demakijaż? Jakiś czas temu odstawiłam tradycyjne waciki. Zamiast tego do demakijażu i oczyszczania twarzy wykorzystuję delikatny bawełniany ręczniczek o wielkości 20 x 30 cm. Po każdym oczyszczaniu twarzy wrzucam go do pralki lub, jeżeli mam na to więcej czasu, piorę go ręcznie w szarym mydle. W ten sposób nie marnuję niezliczonej ilości wacików, a moja skóra cieszy się z tego rozwiązania.

Sprawdź maseczki do twarzy.

Jak działa domowy olejek myjący?

Jak już wspomniałam, mój oczyszczający olejek do demakijażu działa dwufazowo. Z jednej stronydobrze oczyszcza skórę, z drugiej pozostawia ją ujędrnioną i dobrze nawilżoną. Dzięki niemu stosowanie kremów na noc nie jest już konieczne.

Olejek z jojoba to dobry emolient, który nawilża i zapobiega uciekaniu wody ze skóry. Świetnie ujędrnia i wypełnia lekkie zmarszczki mimiczne.

Sprawdź emolienty dla dzieci.

Z kolei olej rycynowy pielęgnuje Twoje rzęsy i brwi. Jego regularne stosowanie sprawi, że rzęsy staną się gęstsze, i jak wynika z mojego doświadczenia, ciemniejsze.

Uzupełnieniem płynu jest woda różana, która łagodzi wszelkie podrażnienia, np. podrażnienia spowodowane mechanicznym tarciem. Dobrze radzi sobie także ze stanami zapalnymi spowodowanymi przez trądzik. Woda różna dobrze oczyszcza skórę, przywraca jej naturalną równowagę i usuwa nadmiar sebum z porów.

Tak przygotowany domowy olejek do demakijażu sprawi, że Twój nocny rytuał oczyszczania twarzy będzie kompletny i w pełni odżywi Twoją skórę.

Jak samemu zrobić olejek do mycia twarzy? Przepis z naszej infografiki:

Składniki:

  • 1/4 szklanki oleju z jojoba
  • 2 łyżki oleju rycynowego
  • 2 szklanki wody destylowanej
  • płatki z 3 – 4 główek róży

Przepis:

1. Zacznij od przygotowania wody różanej. Do garnka wlej 2 szklanki wody destylowanej i wrzuć do niej płatki róży. Wodę z różami gotuj około 10 – 15 min na wolnym ogniu tak, aby kwiaty róży straciły kolor. Następnie zostaw wodę z płatkami róż do wystygnięcia.

2. Teraz czas na mieszanie olejów. Do 1/4 szklanki olejku z jojoba dodaj 2 łyżki oleju rycynowego. Całość wymieszaj.

3. Do zakręcanej buteleczki wlej odcedzoną od płatków róż wodę różaną, a następnie dodaj do niej mieszankę olejów. W ten sposób w buteleczce powstanie dwufazowy płyn do demakijażu.

Więcej artykułów na ten temat

O autorze
Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
Przeczytaj więcej od tego autora
O autorze
Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
Przeczytaj więcej od tego autora

checkout.warnings.Notice