Maseczka z aspiryny na trądzik – zrób ją sama!
Nie wiesz, jak pozbyć się pryszczy oraz zaskórników? Pomoże Ci maska z aspiryny i witamin A+E. Jak ją zrobić i kiedy najlepiej ją stosować? Dowiedz się więcej!
Spis treści
Zaskórniki, pryszcze, wypryski czy ślady po trądziku? Mam na nie domowy sposób! Wystarczy kilka tabletek aspiryny i witamina A + E, które... nałożysz na twarz w postaci maski! Oto prosty przepis na maseczkę z aspiryny, która pomoże Ci w pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej.
Dla kogo maseczka aspirynowa na zaskórniki i pryszcze?
Czy skusiłaś się kiedyś na zabieg oczyszczania skóry kwasami u kosmetyczki? Maseczka wykonana na bazie aspiryny ma podobne działanie. Przede wszystkim wysusza i oczyszcza skórę, dlatego nadaje się przede wszystkim do skóry normalnej, tłustej, mieszanej i ze skłonnościami do trądziku.
Maska z aspiryny dobrze poradzi sobie z okazjonalnymi wypryskami na twarzy czy dekolcie, szczególnie tymi, które regularnie, co miesiąc dopadają kobiety. Kwas acetylosalicylowy pomaga też rozjaśniać przebarwienia (sprawdź maści i kremy na przebarwienia) i ślady po pryszczach oraz oczyścić pory z czarnych i białych zaskórników.
Ale uważaj!
Jeżeli masz skórę naczynkową, suchą lub wrażliwą, maseczka aspirynowa nie będzie dla Ciebie właściwa.
Gdy borykasz się z kolei z poważnymi problemami trądzikowymi, nie decyduj się na samodzielne leczenie maseczką aspirynową. Lepiej skonsultuj to z dermatologiem. Maska aspirynowa będzie także zbyt mocna dla skóry atopowej.
Sprawdź inne kosmetyki na trądzik.
Maseczka aspirynowa - działanie
Jak działa maseczka aspirynowa na zaskórniki? Tak jak wspomniałam maseczka aspirynowa wysusza skórę. Kwas acetylosalicylowy ma działanie złuszczające. Można więc powiedzieć, że maseczka aspirynowa jest swojego rodzaju peelingiem. Dzięki niej pozbędziesz się złogów suchego naskórka, a także osuszysz przetłuszczające się miejsca, np. w strefie T. Maska ta pomaga także w rozjaśnieniu blizn i śladów po trądziku.
Uważaj jednak, aby nie przesuszyć skóry. Gdy czujesz, że Twoja skóra przetłuszcza się tylko miejscami, a w pozostałych częściach twarzy jest sucha i napięta, ogranicz się do nałożenia maski tylko na tłuste obszary.
Aspiryna działa przede wszystkim antyseptycznie - zabija bakterie i drobnoustroje. A to m.in. właśnie przez nie na Twojej skórze pojawiają się wypryski i pryszcze. Dodatkowo olejek z drzewa herbacianego wzmacnia działanie bakteriobójcze.
Olejek z witaminą A + E oraz olejek arganowy, czyli substancje płynne maseczki, wygładzą, ujędrnią i sprawią, że skóra odzyska zdrowy wygląd, a także zrównoważą ściągający charakter aspiryny. Czujesz, że Twoja skóra mimo trądziku czy pryszczy potrzebuje dodatkowego nawilżenia? Maseczka aspirynowa z miodem załatwi problem!. Wystarczy, że do mieszanki z przepisu dodasz pół łyżeczki naturalnego miodu.
Maseczka z aspiryny na trądzik - przepis z naszej infografiki
Składniki:
- 10 ml oleju arganowego Etja
- 5 kropli olejku z drzewa herbacianego Etja
- 3 tabletki aspiryny
- 2 tabletki Capivit A + E
- moździerz
Przepis:
- Tabletki aspiryny i Capivit A + E włóż do moździerza i dokładnie rozgnieć. Kapsułkę Capivit A + E możesz wcześniej nakłuć igłą, aby łatwiej wycisnąć z niej witaminy.
- W osobnej misce zmieszaj olej arganowy z 5 kroplami olejku eterycznego z drzewa herbacianego.
- Do moździerza wlej olejki i dokładnie wymieszaj z rozgniecionymi tabletkami. Jeżeli maseczka będzie miała zbyt gęstą konsystencję, możesz rozcieńczyć ją odrobiną wody.
- Maseczkę nałóż na twarz, wmasowując ją kolistymi ruchami.
- Po 10 - 15 minutach zmyj maseczkę wodą.
Et voila! Oto gotowa maseczka aspirynowa. Jak często ją stosować, żeby poskromić trądzik i zaskórniki? Zabieg powtarzaj raz w tygodniu, ale nie częściej! Maseczka aspirynowa bardzo wysusza skórę.