Mezoterapia na rozstępy - skuteczna walka z tygrysimi pasami?
Mezoterapia to zabieg kosmetyczny wspomagający walkę z cellulitem. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę odżywczych substancji. Sprawdź, czy jest skuteczny!
Spis treści
Mezoterapia na rozstępy do jeden ze skuteczniejszych sposobów walki z tygrysimi pasami. Jest to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu za pomocą igły, substancji odżywczych wprost do skóry właściwej. Istnieje kilka odmian mezoterapii, które można stosować na rozstępy. Pamiętaj, że o efektach decyduje także ilość wykonanych zabiegów i ich częstotliwość. Zobacz, jak działa mezoterapia igłowa i mikroigłowa na rozstępy.
Spis treści:
- Mezoterapia na rozstępy i nie tylko
- Mezoterapia igłowa − rozstępy znikną?
- Mezoterapia mikroigłowa na rozstępy i zabiegi wspomagające − co to jest?
- Rozstępy − jak im zapobiegać?
Mezoterapia na rozstępy i nie tylko
Mezoterapia to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu wprost do skóry właściwej koktajli czy serów odżywczych. Igła stosowana do zabiegu jest bardzo cienka, co ogranicza odczucia bólowe. O tym, jaką substancję w danym przypadku zastosować decyduje lekarz (lub kosmetolog), a także problem, któremu chcesz zaradzić. Bo sama mezoterapia może być stosowana na wiele różnych sposobów. Likwidacja rozstępów to tylko jedna z przypadłości, z którą można walczyć tą metodą medycyny estetycznej.
Sprawdź też, jak pielęgnować skórę, aby uchronić się przed rozstępami.
Wstrzykiwanie do skóry właściwej preparatów odżywczych za pomocą mezoterapii można także wykonywać w przypadku walki z trądzikiem, bliznami, „workami pod oczami”, problemem obwisłej skóry, a nawet przy próbie pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Mezoterapię stosuje się także przy cellulicie, w przypadku łysienia czy na przebarwienia na skórze. Zastosowanie tego zabiegu jest więc w medycynie estetycznej naprawdę szerokie.
Substancje wstrzykiwane przy mezoterapii są różne. Mogą być to np. kwas hialuronowy czy polinekluotydy. Na rozstępy można stosować np. biotynę, krzem, L-karnitynę, pirydoksynę czy kwas polimlekowy. W tym przypadku zadziałają także dobrze fibronektyny. Oczywiście koktajl wstrzykiwanej substancji zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, a także oferty salonu kosmetycznego.
Mezoterapia igłowa − rozstępy znikną?
Kobiety najczęściej zainteresowane są efektami, jaki może dać zabieg. Choć mezoterapia jest uznawana za dość skuteczną walkę z rozstępami nie ma 100% skuteczności. Dlaczego?
Przede wszystkim warto przypomnieć sobie, czym tak naprawdę rozstępy są. Białe pręgi na ciele powstają przede wszystkim w wyniku zmiany kształtu Twojego ciała i szybkiego przybrania na wadze. Dlatego często dotykają one kobiet w ciąży. Do rozejścia się skóry i przerwania wiązań kolagenowych dochodzi wtedy, kiedy procesy chemiczne zachodzące w Twojej skórze nie nadążają za tempem przybierania na wadze. Do powstawania rozstępów przyczyniać się mogą także szalejące w organizmie hormony (w trakcie ciąży jest to przede wszystkim kortyzol). Rozstępy mogą pojawić się na brzuchu, udach, pośladkach, a także na biuście.
Sprawdź też kosmetyki na rozstępy i cellulit.
Z rozstępami najlepiej walczyć, kiedy są jeszcze świeże, czyli różowe. Zabliźnione rozstępy bardzo trudno usunąć, szczególnie za pomocą balsamów. Pamiętaj, że kosmetyki, które stosujesz na co dzień nie mają takich właściwości, żeby docierać do skóry właściwej i działają głównie powierzchniowo. A to właśnie w skórze właściwej dochodzi do produkcji kolagenu i elastyny, które odgrywają przy rozstępach kluczową rolę. Dlatego mezoterapia igłowa na rozstępy na znacznie większe szanse w likwidacji problemu niż stosowanie samych tylko kosmetyków.
Żeby zobaczyć widoczne efekty zabiegu trzeba przygotować się na długotrwały proces. Mezoterapię wykonuje się w seriach po 10 czy 12 zabiegów, które przeprowadza się w niezbyt odległych odstępach czasowych. Intensywna terapia daje zawsze lepsze efekty.
Skóra po zabiegu może być nieco podrażniona. Dlatego warto zastosować łagodzące i delikatne kosmetyki takie jak Bepanthen Derm Krem czy regenerujący balsam do ciała Seni Care.
Mezoterapia mikroigłowa na rozstępy i zabiegi wspomagające − co to jest?
Odmianą mezoterapii jest mezoterapia mikroigłowa. Polega ona na tym, że specjalista wykonuje na raz kilkadziesiąt mikronakłuć naskórka, co otwiera drogę do skóry właściwej. Zabieg ten pozwala na szybsze przedostanie się substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Także i w tym przypadku jednak potrzebne jest minimum 10 zabiegów, żeby otrzymać optymalny efekt. Musisz liczyć się z tym, że skóra po zabiegu może być bardzo zaczerwieniona, podrażniona i bolesna.
Specjaliści bardzo często podkreślają, że aby zabieg mezoterapii był skuteczny wobec rozstępów warto dodatkowo zastosować zabiegi wspomagające. Należą do nich m.in. peelingi chemiczne czy dermabrazja, które polegają na celowym ścieraniu czy usuwaniu naskórka.
Rozstępy − jak im zapobiegać?
Jak już wspomniałam, rozstępy najczęściej pojawiają się w trakcie ciąży. Dlatego w tym okresie szczególnie warto dbać o swoją skórę. Jak zapobiegać rozstępom? Przede wszystkim dbaj o elastyczność skóry i dobrze ją nawilżaj. W tym pomóc mogą Ci balsamy na rozstępy przeznaczone dla kobiet w ciąży (bezpieczne dla Ciebie i malucha), a także naturalnej oleje, np. olej ze słodkich migdałów bogaty w witaminę E czy masło kakaowe.
W ciąży bezpiecznie możesz stosować np. multiaktywny balsam przeciw rozstępom Oillan Mama, bogatyw kwasy omega-6 i -9 i czy testowany przez naszą blogową mamę, Agnieszkę krem przeciw rozstępom Mustela Maternite. Jej recenzję możesz przeczytać tutaj: Recenzja kremu przeciw rozstępom Mustela Maternite, czyli mama vs rozstępy!
Przy drugiej ciąży, nasza ekspertka testowała na sobie preparat zmniejszający istniejące rozstępy i blizny poporodowe Pharmaceris M, Tocoreduct forte. Zobacz, jak wypadł test kosmetyku: Recenzja Tocoreduct forte Pharmaceris M na istniejące rozstępy i blizny poporodowe. Mama testuje!
W zabezpieczeniu skóry przed powstawaniem rozstępów w trakcie ciąży możesz także stosować Ziaja Mamma Mia − krem, który zawiera masło karite (shea), witaminę A i D-pantenol. Mamy polecają także nawilżanie ciała olejkami. Dlatego polecam też nawilżająco-regenerujący olejek do ciała Vianek.