![Domowy tusz do rzęs](/_i/453973492.webp?path=https%3A%2F%2Fbackend.drmax.pl%2Fmedia%2Fwysiwyg%2FUroda%2F2020%2Fczerwiec%2Fdomowy_tusz_do_rzes.jpg&format=webp)
Jak zrobić domowy tusz do rzęs? DIY
Czy wiesz, że możesz samodzielnie przygotować domowy tusz do rzęs? Jeśli chcesz poznać szczegóły, zapoznaj się z naszą recepturą z dodatkiem wosku pszczelego i oleju kokosowego!
![Jak zrobić domowy tusz do rzęs? DIY](/_i/1067212239.webp?path=https%3A%2F%2Fbackend.drmax.pl%2Fmedia%2Famasty%2Fblog%2Fmagefan_blog%2FDIY_domowy_tusz_do_rzes.jpg&format=webp)
Spis treści
Domowy tusz do rzęs? Tak! Jeżeli do tej pory myślałaś, że maskara jest zbyt trudnym do wykonania w domowych warunkach kosmetykiem, to nie widziałaś jeszcze tego przepisu. Sprawdź, jak wykonać prosty tusz do rzęs. Domowy kosmetyk z pewnością przypadnie Ci do gustu!
Spis treści:
- Jak zrobić domowy tusz do rzęs? Sprawdź przepis!
- Domowy tusz do rzęs − dla kogo?
- Naturalny tusz do rzęs − domowy sposób na odżywienie!
Jak zrobić domowy tusz do rzęs? Sprawdź przepis!
Do wykonania domowego tuszu do rzęs potrzebować będziesz:
- 1 łyżeczkę wosku pszczelego
- 1 łyżeczkę oleju kokosowego
- 2,5 łyżeczki żelu aloesowego
- 1/2 łyżeczki węgla kosmetycznego
Żeby nałożyć domowy tusz do rzęs, potrzebować będziesz pojemniczka po starym tuszu (wcześniej dobrze go oczyść, najlepiej ciepłą wodą z mydłem) lub też czystego pojemniczka i okrągłej szczoteczki do rzęs.
Sprawdź też kosmetyki do rzęs i brwi.
Wykonanie:
1.Wosk pszczeli i olej kokosowy rozgrzej w kąpieli wodnej.
2. Kiedy wosk stanie się płynny dodaj olej żel aloesowy i energicznie mieszaj, żeby uzyskać jednolitą konsystencję.
3. Następnie dodaj do mikstury węgiel.
4. Przelej jeszcze ciepłą miksturę do pojemniczka po tuszu do rzęs.
Używaj nie dłużej niż 7 dni.
![](/_i/-2141740372.webp?path=https%3A%2F%2Fbackend.drmax.pl%2Fmedia%2Fwysiwyg%2Fuploads%2Fimages%2Fdomowy_tusz_do_rzes.png&format=webp)
Domowy tusz do rzęs − dla kogo?
Przedstawiam Ci tusz do rzęs, naturalny, domowy, bez konserwantów i z pewnością bez okrucieństwa (nietestowany na zwierzętach). Jeżeli uważasz, że kolorowych kosmetyków nie da się w prosty sposób przygotować w domu, to mylisz się!
Domowy tusz do rzęs przeznaczony jest dla każdego, kto lubi zabawy w domowym laboratorium i chce dokładnie wiedzieć, co wchodzi w skład kosmetyków. Jedyna wada takich wyrobów? Niestety, dość krótka przydatność do użycia. Kosmetyki bez substancji konserwujących szybko mogą ulegać nadpsuciu − zaczynają się gromadzić na nich bakterie. Dlatego staraj się nie wytwarzać zbyt dużej ilości kosmetyku.
Tusz do rzęs to jeden z moich ulubionych kosmetyków do makijażu i praktycznie jedyny, jakiego używam na co dzień. Dodaje on oczom wyrazu i potrafi zdefiniować całą twarz, nawet jeżeli nie nakładasz na cerę żadnych innych kolorowych kosmetyków.
Sprawdź też, jak wykonać demakijaż.
Naturalny tusz do rzęs − domowy sposób na odżywienie!
Tak naprawdę istnieje kilka sposobów na wykonanie tuszu do rzęs w domu. Podstawowym składnikiem jest czerniący włoski węgiel − najlepiej kup węgiel, który nadawał będzie się do celów kosmetycznych.
Ten domowy tusz do rzęs to także dobry sposób na odżywienie rzęs. Naturalne składniki sprawią, że dostarczysz włoskom witamin i ochronnych olejów. Olej kokosowy to cenne źródło NNKT i witaminy E. Z kolei aloes nawilży rzęsy, zmiękczy je i doda naturalnego połysku. Wosk pszczeli także sprawi, że tusz będzie odbijał światło i doda oku blasku.
Wadą tego tuszu może okazać się niska odporność tuszu na kontakt z wodą lub naturalnymi olejami, które produkowane są na powierzchni skóry. Niestety, brak substancji utwardzających, może sprawić, że tusz może się rozmazywać.
Sprawdź też maskary do rzęs.
![Domowy tusz do rzęs](/_i/453973492.webp?path=https%3A%2F%2Fbackend.drmax.pl%2Fmedia%2Fwysiwyg%2FUroda%2F2020%2Fczerwiec%2Fdomowy_tusz_do_rzes.jpg&format=webp)
Natrafiłam także na przepis na tusz do rzęs z białkiem jaja kurzego. Jednak osobiście wolę nie używać tego składnika tak blisko oka. Jaja są silnym alergenem i mogą powodować niepożądane reakcje na skórze. Nie mniej jednak uważam, że wykorzystanie białka jaja kurzego w tworzeniu tego typu naturalnego kosmetyku, może sprawić, że domowa maskara będzie swoją konsystencją do złudzenia przypominać tę drogeryjną. Białko jaja kurzego zaschnie bowiem na włoskach i stworzy skorupkę. Przez to tusz może być bardziej odporny, niż ten na bazie oleju i wosku pszczelego.
A jak usunąć ten domowy tusz z rzęs? Najlepszym sposobem jest demakijaż olejem. Możesz do tego wykorzystać np. olej kokosowy lub olej ze słodkich migdałów. Sprawdź też przepis na: Zrób sama płatki do demakijażu! Z olejem kokosowym i nie tylko.