Jaśmin − cesarska pielęgnacja skóry dojrzałej

20. 9. 2019 · 4 minuty czytania

Jaśmin wyróżnia się wieloma dobroczynnymi właściwościami. Działa ujędrniająco i przeciwzmarszczkowo. Wyróżnia się także pięknym zapachem. Sprawdź, jakie jeszcze ma właściwości!
 

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Jaśmin − cesarska pielęgnacja skóry dojrzałej

Jaśmin to jeden z najbardziej mistycznych kwiatów, jaki istnieje. Przypisuje mu się nie tylko właściwości chemiczne i fizyczne, ale wręcz magiczne działanie na ciało i ducha. Olejek z jaśminu wykorzystywany jest w perfumach, ale także w aromaterapii i kosmetyce. Jaśmin znajduje się także w kosmetykach ujędrniających do ciała i kosmetykach przeciwzmarszczkowych. Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie ta cesarska roślina.

Jaśmin to niezwykle mistyczna roślina. Choć istnieją spory co do tego, skąd jaśmin pochodzi, mówi się, że zdobił on ogrody cesarskie. Jedne źródła podają, że roślina ta wywodzi się z południowych Indii, inni piszą, że po raz pierwszy pojawił się w Persji czy w Egipcie.

Jaśmin najpiękniej pachnie o zmierzchu, latem, kiedy na niewielkich kwiatach zbierają się krople rosy. Pora dnia ma także znaczenie dla zbioru kwiatów jaśminu – zbiera się je tuż przed wschodem słońca.

Sprawdź też kosmetyki do twarzy.

jaśmin wielokwiatowy

 

Jaśmin od zawsze kusił swoim zapachem. Dlatego do dziś stosowany jest jako aromat nawet najdroższych perfum. Znajduje także szerokie zastosowanie w aromaterapii: uspokaja, relaksuje, a także… uwodzi! Jaśmin uważany jest także za afrodyzjak. Jaśmin w języku arabskim oznacza „dar od boga”. I nic w tym dziwnego, skoro roślina ta ma tak szerokie zastosowanie w kosmetyce i lecznictwie, zdobi balkony i ogrody, a do tego pięknie pachnie.

Wyróżnia się ponad 300 gatunków jaśminu. Najczęściej możesz spotkać jaśmin wielokwiatowy, jaśmin lekarski (zwany też prawdziwym) i jaśmin Sambac.

jaśmin

    Jaśmin w medycynie naturalnej – pomaga w depresji i pobudza libido

    Choć nie wiadomo dokładnie, gdzie jaśmin pojawił się na samym początku, pewne jest jedno: jest stosowany w medycynie naturalnej od wieków. Napary z jaśminu leczyły choroby skóry, ale także dolegliwości bólowe czy problemy hormonalne u kobiet.

    Z jaśminu ekstrahowany jest olejek eteryczny. Jego woń, jak już wspomniałam, wykorzystywana jest m.in. w aromaterapii. Olejek eteryczny z jaśminu stosowany do kominków do aromaterapii może poprawić Twój nastrój, zrelaksować Cię i ukoić zszarpane nerwy. Twierdzi się też, że zapach jaśminu może działać przeciwdepresyjnie. Dodatkowo, zapach jaśminu może pomagać w leczeniu bólów głowy. Jako olejek eteryczny, działa także przeciwbakteryjnie i antyseptycznie. Napar z jaśminu i olejek eteryczny z jaśminu są także wykorzystywane przy leczeniu bezsenności.

    Sprawdź też kosmetyki naturalne.

    jaśmin w kosmetologii

     

    Z kolei herbata jaśminowa jest nie tylko smaczna i dobra dla Twojego zdrowia, ale pomoże pielęgnować Twoją skórę. Zaparzone, suszone kwiaty jaśminu pomagają w leczeniu schorzeń skórnych, przy podrażnieniach czy obtarciach. Pomaga także przy wysypkach czy nawet… oparzeniach słonecznych.

    Woń jaśminu jest niezwykle sensualna. Dlatego też w medycynie naturalnej stosowana jest jako środek pobudzający libido u kobiet i u mężczyzn.

    kosmetyki z jaśminu

    Jaśmin w kosmetyce – do skóry dojrzałej i suchej

    Jaśmin w kosmetyce stosuje się bardzo często ze względu na jego wspaniały zapach. Dlatego też na półkach drogerii znajdziesz płyny do kąpieli, mydła i żele do kąpieli o zapachu jaśminu. Np. mydło naturalne białe Receptury Babuszki Agafii. Ale kwiat jaśminu na w swoim składzie wiele substancji odżywczych dla Twojej skóry.

     

    Kwiaty jaśminu posiadają w sobie także naturalne flawonoidy, które doskonale wpływają na zachowanie młodego wyglądu skóry. Jaśmin jest także często stosowany w kosmetykach ujędrniających i kremach przeciwzmarszczkowych. Co więcej, olejek jaśminowy wspaniale działa na włosy: wygładza je i sprawia, że są jedwabiste, sypkie i połyskujące. Olejek jaśminowy pomaga nawilżyć skórę i złagodzić podrażnienia. Bardzo często wykorzystywany jest w olejkach do masażu, które mają również działanie aromaterapeutyczne.

    W kosmetyce stosowane jest także masło jaśminowe. Ten składnik wykorzystany został w kremie przeciwzmarszczkowym Ziaja 50+ Jaśmin. Masło jaśminowe pomaga w regeneracji naskórka, przywróceniu odpowiedniego nawilżenia skóry i jej elastyczności. Krem Ziaja 50+ dodatkowo pozytywnie wpływa na pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Dla silniejszego efektu możesz stosować także krem Jaśmin w kremie na noc Ziaja 50+.

    jaśmin wykorzystywany w kosmetykach

     

    Nawilżające i ujędrniające działanie jaśminu zastosowane zostało także w balsamach do ciała. Marka Nuxe od wielu lat opiera swoje receptury o składniki pochodzące z natury. W ujędrniającym kremie do ciała Nuxe Body znalazł się także ekstrakt z jaśminu, który nadaje kosmetykowi niezwykły aromat, a także dogłębnie nawilża i poprawia naturalne napięcie skóry. Nawilżające i łagodzące działanie jaśminu wykorzystane zostało także w balsamie dotleniającym Lierac Hydragenist do skóry suchej (kuracja SOS).

    jaśmin w olejkach

      Więcej artykułów na ten temat

      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
      Przeczytaj więcej od tego autora
      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
      Przeczytaj więcej od tego autora
      checkout.warnings.Notice