Masaż bańką chińską na cellulit − hit czy kit?
Spis treści
Walka z cellulitem nie raz przypomina walkę z wiatrakami. Kremy, zabiegi, suplementy diety − próbowałaś już wszystkiego? Ale czy testowałaś masowanie skóry ud, brzucha i pośladków specjalną gumową „zassawką”, czyli chińską bańską? Wytwarza ona podciśnienie, które działa wygładzająco na skórę. Czy taki zabieg jest jednak skuteczny?
Spis treści:
- Na czym polega masaż bańką chińską?
- Jak wykonać antycellulitowy masaż bańską chińską?
- Jak często wykonywać masaż bańką chińską?
- Czy bańki chińskie na cellulit w ogóle działają?
Na czym polega masaż bańką chińską?
Masaż bańską chińską tak naprawdę pomaga na bardzo wiele schorzeń. Przede wszystkim zabieg pomaga przy bólu mięśniowym i problemach z powięziami. Zazwyczaj bańki chińskie stawia się na skórze w jednym miejscu, aby same działały na mięśnie. Takie stawianie baniek może pozostawiać spore ślady i przekrwienia na skórze. Artykuły są jednak skuteczną techniką przy bólach mięśniowych, zwłaszcza przy napięciach.
Bańki wykorzystuje się także w walce z cellulitem. Ujędrnianie skóry na brzuchu, udach i pośladkach polega na tym, że podczas masażu wytwarza się podciśnienie, które zasysa skórę, mięśnie i komórki tłuszczowe, pobudzając do pracy układ limfatyczny. Pobudza także mikrokrążenie uruchamiając proces lipolizy.
Sprawdź też peelingi do ciała.
Jak wykonać antycellulitowy masaż bańską chińską?
Żeby zrobić masaż, przede wszystkim potrzebować będziesz zestawu gumowych baniek. Dostaniesz je np. w aptece. Artykuły często sprzedawane są w zestawach, w różnych rozmiarach. Dzięki temu możesz masować różne obszary skóry, np. trudniej dostępne partie ud czy ramiona możesz masować mniejszym banieczkami.
Dodatkowo, do masażu przyda Ci się oliwka. Możesz wykorzystać do tego zwykłą oliwę z oliwek, która świetnie z reszta wpływa na nawilżenie i ujędrnienie Twojej skóry. Możesz też sięgnąć po preparaty antycellulitowe, np. Nuxe Body, olejek modelujący sylwetkę do walki z cellulitem wodnym, skomponowany z olejków eterycznych, czy oliwkę antycellulitową Ziaja. Dzięki pobudzeniu mikrokrążenia preparaty antycellulitowe szybciej wchłaniają się w skórę. Polecam Ci też inne oliwki do ciała, m.in. Palmer's Cocoa oliwkę specjalistyczną do ciała z witaminą E lub nawilżający olejek do ciała od Vianek. Oliwka ma za zadanie nadać poślizg bańce, dzięki czemu nie będziesz rwać sobie skóry i dużo łatwiej będzie Ci przesuwać po skórze bańkę.
Przed masażem posmaruj skórę oliwką. Następnie podgrzej bańkę, najlepiej w wodzie o temperaturze ok. 40 stopni. Potem wysusz ją ręcznikiem jednorazowym i następnie zacznij masaż. Ściśnij produkt w dwóch rękach kciukami i otwór bańki przyłóż do skóry. Twoja skóra powinna się zassać. Następnie przesuwaj ją od kolana w górę. Masaż taki powinien trwać ok. 30 minut. Wykonuj długie ruchy pionowe. Możesz też masować skórę okrężnie, zawsze w stronę węzłów chłonnych.
Jak często wykonywać masaż bańką chińską?
Zabieg w domu dla uzyskania najlepszego efektu wykonuj co 2 − 3 dni, przez kolejne 5 − 6 tygodni. Najlepsze efekty zauważysz po ok. 10 sesjach. Po wykonanym masażu Twoja skóra może być lekko obolała i napuchnięta. Co już może dać efekt wygładzenia skóry i jej ujędrnienia.
Czy bańki chińskie na cellulit w ogóle działają?
Specjaliści podają, że taki masaż naprawdę działa. Przede wszystkim zmniejsza napięcie w mięśniach, przez co możesz poczuć się bardziej odprężona i zrelaksowana. Pobudza także mikrokrążenie, dzięki czemu preparaty antycellulitowe lepiej wchłaniają się w skórę. O tym, co stosować na cellulit pisałam w artykule: Wybór blogerów – 5 balsamy na ujędrnianie ciała! i Ujędrnianie ciała: dlaczego mój cellulit nie chce zniknąć?
Masaż możesz także wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. Czasem podciśnieniowe zabiegi na cellulit przeprowadzane są także za pomocą specjalnej aparatury.
Masaż bańkami jest oparty o starożytną recepturę chińską. Stosowany jest w celu uśmierzania bólu mięśniowego od wielu wieków i daje dobre efekty. Specjaliści podkreślają, że wytwarzane podciśnienie w skórze ma moc rozbijania tkanki tłuszczowej. Zabieg ten modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę.
Zabieg na pewno pomoże Ci też pozbyć się toksyn z organizmu i poruszyć krążenie limfy w ciele. Często to właśnie toksyny odpowiadają za kondycję Twojej skóry i cellulit między innymi. Dzięki czemu tkanka tłuszczowa może zmienić nieco swój rozkład. Pamiętaj jednak, że do pokonania cellulitu najlepsze są regularne ćwiczenia, zdrowa dieta, dużo wody i odpowiednie i regularnej stosowanie kosmetyków ujędrniających. Tylko takie zestawienie jest w stanie zapobiegać tworzeniu się skórki pomarańczowej i usunięcie oznak cellulitu wodnego.
Rozwiązanie stanowi prostą i niedrogą metodę walki z cellulitem. Regularnie stosowane może przynieść dobre efekty. Pamiętaj jednak, że takie zabiegi dobrze wykonywać jest w seriach. Dlatego nie spodziewaj się zniknięcia cellulitu już po jednej sesji.