Mezoroller w domu zamiast medycyny estetycznej?

25. 10. 2019 · 4 minuty czytania

Masz już dość zmarszczek, cellulitu, blizn i innych zmian skórnych, ale nie chcesz wydawać fortuny na zabiegi kosmetyczne? Dowiedz się, czym jest mezoroller!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Mezoroller w domu zamiast medycyny estetycznej?

Mezoroller to mały wałeczek pokryty dużą ilością cieniutkich igiełek. Mezoroller wykonuje wiele mikronakłuć w skórze, co stymuluje tzw. czynnik wzrostu, a także pobudza produkcję kolagenu , elastyny czy kwasu hialuronowego. Mezoroller możesz stosować w domu do walczenia ze zmarszczkami, bliznami (rozstępami) czy cellulitem. Zobacz, też jak regenerować skórę po domowym zabiegu.

Mezoroller - zastosowanie

Mezoroller to najprościej mówiąc niewielki wałeczek, na którym umieszczone są cieniutkie igiełki wykonane z tytanu. Igiełki te mają średnicę od 0,07 0,5 mm. Do domowego użytku przeznaczone są mezorollery kosmetyczne, które mają igły o długości do 0,3 mm. Działają więc głównie powierzchniowo.

 

Jak stosuje się mezoroller w domu? Zabieg polega na rolowaniu skóry i tworzeniu wielu mikronakłuć w skórze. Skórę trzeba wałkować w różne strony: pionowo, poziomo, z góry na dół i odwrotnie, a także po skosie. Najważniejsze jest, żeby wykonać jak najwięcej mikronakłuć w skórze. Dzięki temu lepiej stymulujesz ją do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Stosowanie mezorollera ma przypominać popularny zabieg mezoterapii igłowej, który wykonuje się w gabinetach kosmetologii i medycyny estetycznej. Mezoroller, który stosujesz w domu ma za zadanie pobudzić do pracy komórki macierzyste skóry czy fibroblasty. Dziesiątki tysięcy mikronakłuć sprawia, że Twoja skóra lekko krwawi. Pobudzone mezorollerem płytki krwi zaczynają produkować tzw. czynnik wzrostu, który wpływa na odnowę komórkową. Mówiąc prościej, skóra odnawia się, bo zaczyna się goić.

Sprawdź też, na czym polega zabieg mezoterapii igłowej.

Żeby zabieg był efektywny, bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny podczas zabiegu! Weź pod uwagę, że mezoroller nakłuwa skórę i ma kontakt z Twoją krwią. Dlatego przed każdym jego użyciem koniecznie zdezynfekuj mezoroller specjalnym środkiem. Przed zabiegiem bardzo dobrze oczyść skórę preparatem do demakijażu i także ją zdezynfekuj. Możesz zrobić to za pomocą olejku eterycznego (np. z drzewa herbacianego zwróć uwagę, żeby był w odpowiednim stężeniu, żeby nie podrażnił skóry) czy nawet środkiem takim jak Oktanistept.

Zabieg z wykorzystaniem mezorollera możesz wykonywać na sucho lub z kosmetykiem (np. serum regeneracyjnym). Pamiętaj, żeby po każdym zabiegu oczyścić sprzęt i zdezynfekować go. Masaż mezorollerem wykonuj przez około 20 minut.

 

Uwaga!
 

Zabieg mezorollerem powinien być wykonywany w odpowiednich odstępach czasowych. Zaleca się, żeby wykonywać go w seriach po 5 zabiegów maksymalnie. Odstępy czasowe między zabiegami zależą od długości igieł mezorollera. Im dłuższe igły, tym dłuższy okres przerwy między zabiegami. Odstępy między seriami zabiegów powinny wynosić około 6 miesięcy. Zbyt częste stosowanie mezorollera może prowadzić do permanentnych uszkodzeń skóry.

 

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest aktywny trądzik, podrażnienia skóry, cukrzyca i choroba nowotworowa skóry, zbyt sucha skóra, a także stosowanie terapii przeciwzakrzepowej czy kortykosteroidami. Z mezorollera powinny też zrezygnować kobiety w ciąży.

biały mezoroller

    Mezoroller - efekty

    Jak podkreślają kosmetolodzy, działanie mezorollera domowego możesz zauważyć już po jego pierwszym zastosowaniu. Zabieg ten stymuluje skóry do samoregeneracji. Weź jednak pod uwagę, że domowy mezoroller działa jedynie powierzchniowo i nie będzie działał na skórę właściwą, w której to dochodzi do zmian komórkowych.

    A do czego można wykorzystywać mezoroller? Polecany jest do walki ze zmarszczkami, a także w celu odświeżenia i odmłodzenia skóry. Dodatkowo, mikroigły mogą pomóc w likwidowaniu blizn i rozstępów. Dlatego możesz go stosować nie tylko na twarz, ale i na całe ciało. Mezoroller pobudza też skórę do walki z cellulitem.

    Mezoroller na twarz natomiast działa na poprawę owalu twarzy. Skóra staje się bardziej elastyczna i napięta. To jak domowy lifting bez skalpela! Mezoroller możesz też stosować w takich obszarach jak usta (działa na zmarszczki palacza) czy kąciki oczu (zwalcza tzw. kurze łapki).

    Sprawdź też kremy, maści i olejki na cellulit.

    mezoroller do twarzy

     

    Mezoroller możesz także stosować w walce z przebarwieniami skóry. Co więcej, delikatna skóra naczynkowa nie jest przeciwwskazaniem do stosowania mezorollera w domu.

    Mezoroller do twarzy i do ciała - pielęgnacja po zabiegu

    Zaraz po zabiegu nie nakładaj makijażu przez około 12 godzin. Najważniejsze jest, żeby pomóc skórze się zregenerować. Tuż po zabiegu możesz nałożyć krem nawilżający lub krem łagodzący podrażnienia. Najlepiej sprawdzą się wszelkie kosmetyki z prowitaminą B5 (d-pantenolem). Takim kosmetykiem jest np. kojący balsam regenerujący La Roche-Posay Cicaplast Baume B5.

    Produktem regeneracyjnym, który przyspieszy leczenie Twojej skóry jest Pharmaceris A Corneo-Sensilium, korneo-naprawczy krem łagodzący. Ten kosmetyk jest bezpieczny nawet dla skóry alergicznej. Można stosować go nawet po zabiegach kosmetycznych z wykorzystaniem lasera. Łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację.

    mezoroller zastosowanie

     

    Po zastosowaniu mezorollera możesz też zastosować na twarz regenerujące maseczki, które wyciszą podrażnienia i zaczerwienienia. Takim kosmetykiem jest maseczka korygująco-regenerująca Avene Antirougeurs. Łagodzące działanie na Twoją cerę będzie też miała maska-kompres do twarzy Ziaja Kozie Mleko.

    Mezoroller to ciekawy sposób na pobudzenie skóry do pracy. Zwłaszcza przy problemach z bliznami, rozstępami czy cellulitem. Z powodzeniem możesz go też stosować do poprawy napięcia skóry na twarzy czy zwalczenia takich problemów jak kurze łapki czy zmarszczki palacza.

      Więcej artykułów na ten temat

      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
      Przeczytaj więcej od tego autora
      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
      Przeczytaj więcej od tego autora
      checkout.warnings.Notice