Najlepszy szampon przeciwłupieżowy? Ranking

17. 5. 2021 · 8 minut czytania

Męczy Cię nawracający łupież? Szukasz odpowiedniego kosmetyku, który nie podrażni skóry głowy? Sprawdź, czy znajdziesz swojego faworyta w naszym rankingu!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Najlepszy szampon przeciwłupieżowy? Ranking

O śnieg pada?! jeżeli ten złośliwy komentarz kompletnie Ci się przejadł, czas podjąć walkę z łupieżem. Może mieć wiele postaci. Jednym z głównych objawów, który pojawia się na Twoich włosach, jest sucha, biała, sypiąca się skóra, przypominająca płatki śniegu. Z łupieżem możesz sobie spokojnie poradzić, stosując odpowiednie kosmetyki. Opinie blogosfery i mój ranking z pewnością pomogą Ci wybrać najlepszy szampon przeciwłupieżowy!

Kiedy stosować szampony przeciwłupieżowe?

Jeżeli do tej pory wydawało Ci się, że łupież to tylko sypiące się z głowy płatki skóry, to mam dla Ciebie zaskakującą wiadomość. Dermatologia wymienia wiele postaci łupieżu. O ciekawej odmianie tej choroby pisała nasza dermatolog dr n. med. Aleksandra Malewska w artykule: Skąd się bierze łupież pstry? Objawy i przyczyny choroby

Lekarstwo na łupież jest powszechnie dostępne. Zazwyczaj wystarczy zastosować szampony przeciwłupieżowe szczególnie dobrze sprawdzają się w tym przypadku kosmetyki z cynkiem.

Ale jak znaleźć najlepszy szampon przeciwłupieżowy? Opinie, które dla Ciebie zebrałam, powinny pomóc Ci w znaleźć odpowiedź na to pytanie.

 

 

Skuteczny szampon przeciwłupieżowy ranking według blogosfery

1. Vichy Dercos przeciwłupieżowy - włosy tłuste

Tak naprawdę specjalistyczny szampon występuje w 2 wersjach: do włosów suchych i do włosów z tłustym łupieżem. W moim zestawieniu na pierwszym miejscu pojawił się szampon do łupieżu tłustego, dlatego że jest trudniejszy do zwalczenia (w mojej opinii). Kosmetyk w swoim składzie ma dwusiarczek selenu, który normalizuje natłuszczenie Twojej głowy. Usuwa problem łupieżu, nawet tego nawracającego. Często preparaty przeciwłupieżowe wysuszają włosy i sprawiają, że stają się matowe i bardzo się plączą. Całe szczęście ten poradził sobie i z tym problemem. Szampon nie plącze włosów i pięknie pachnie (co jak na szampon przeciwłupieżowy również jest rzadkością).

Jeśli chodzi o efekty, to u mnie wystąpiły po paru tygodniach stosowania, więc jestem bardzo zadowolona. Trzeba jednak pamiętać, że łupież to podstępny zawodnik i może powracać. Dlatego po zakończeniu kuracji warto stosować szampon profilaktycznie raz na jakiś czas, zależnie od potrzeb

pisze autorka recenzji na blogu Secret adiction.

Vichy Dercos przeciwłupieżowy - włosy tłuste

2. La Roche-Posay Kerium na łupież suchy

Ten szampon szczególnie przypadł mi do gustu przez... pomysłowość jego twórców. Przeznaczony jest do łupieżu suchego. Można więc powiedzieć, że jest to produkt dla osób, który mają problem z nadmiernym łuszczeniem się naskórka na głowie. W składzie szamponu znajdziesz kwas LHA, czyli kwas lipidohydroksylowy. Ma on działanie złuszczające, a więc eliminuje z Twojej głowy problem warstwy sypiącego się, zrogowaciałego naskórka. Kosmetyk świetnie nawilża skórę głowy, a także włosy.

Wrażenie dosłownie takie, jakbym użyła już na nich jakiejś maski humektantowej i właśnie ją spłukiwała z włosów

zachwyca się autorka bloga Candymona.

La Roche-Posay Kerium na łupież suchy

3. Bioderma Node K

To kolejny szampon przeznaczony do pielęgnacji skóry z łupieżem tłustym, a nawet łojotokowym zapaleniem skóry. Podobnie jak poprzednik ma w sobie składniki zwalczające aktywność grzybów Malassezia. Dodatkowo wykazuje lekkie działanie złuszczające, dzięki czemu dobrze oczyszcza skórę głowy z przesuszonego naskórka. Twórcy tego kosmetyku nie zapomnieli też o tym, żeby kosmetyk pozostawił włosy miękkie, które będą się łatwo rozczesywać.

Poprawa stanu skóry głowy jest fenomenalna  mniej odczuwam jej suchość i wrażliwość, co niezmiernie mnie cieszy!

pisze z radością autorka bloga Malinowy makeup.

Bioderma Node K

4. Pirolam ciclopirox olamine A + E

Głównym składnikiem tego szamponu jest cyklopiroksolamina, która działa przeciwłupieżowo. Szampon może być stosowany zarówno przy łupieżu suchym, jak i tłustym. Producent rekomenduje, aby stosować go podobnie jak odżywkę. Kiedy naniesiesz go na głowę, pozostaw na niej przez 3 5 minut, żeby szampon zaczął działać.

Konsystencja kosmetyku przypomina bardziej żel pod prysznic: jest gęsta i przezroczysta. Jednak z łatwością rozprowadza się na włosach. Dodatek witaminy A + E sprawia, że włosy i skóra głowy dostają dodatkowego kopa do regeneracji i nawilżenia.

Już po pierwszym zastosowaniu zauważamy znaczną różnicę w kondycji skóry głowy, dlatego produkt jest naprawdę godny polecenia. Włosy rozczesują się bez żadnego problemu, są mocniejsze, lśniące i bardzo miękkie i miłe w dotyku

pisze autorka bloga FashionAK.

Pirolam ciclopirox olamine A + E

5. Przeciwłupieżowy Seboradin

Nie tylko radzi sobie z problemem łupieżu, ale także sprawia, że skóra głowy zaczyna wypuszczać nowe włoski! To się dopiero nazywa odżywienie i przywrócenie skóry głowy do równowagi. Dzięki prebiotykowi zawartemu w szamponie skórze głowy przywrócona zostaje naturalna flora bakteryjna. Można więc powiedzieć, że szampon daje skórze głowy naturalne narzędzia do samodzielnej walki z atakującymi ją grzybami i podrażnieniami.

Łupież zniknął! Naprawdę! I do tego zauważyłam, że nie swędzi mnie głowa, nie drapię się, włosy przestały wypadać i na zakolach pojawiły się malutkie baby-hairs

z entuzjazmem pisze autorka bloga Kobieta mówi.

Seboradin, przeciwłupieżowy szampon do włosów

Ranking szamponów przeciwłupieżowych kontynuuje Aleksandra Chojnowska:

6. Pirolam z witaminą A i E

To zdaniem wielu lekarzy i osób, które go stosowały, najlepszy szampon przeciwłupieżowy. Efektywność swojego działania zawdzięcza cyklopiroksolaminie substancji zaliczanej do leków. Wykazuje ona silne działanie przeciwgrzybicze, a co za tym idzie skutecznie zwalcza łupież.

Czytając wypowiedzi na blogach, zauważyłam, że w wielu przypadkach szampon już po pierwszym użyciu ograniczył nieprzyjemne uczucie swędzenia głowy. Dzięki temu osoby borykające się z tą mało estetyczną dolegliwością nie drapały się tak często, więc nie złuszczały mechanicznie naskórka, powodując tym samym nasilenie problemu. W polskiej blogosferze jest to chyba najczęściej polecany szampon przeciwłupieżowy, a na pewno znajduje się w TOP.

Co ciekawe, zawiera także składniki pielęgnujące takie jak proteiny pszenicy oraz witaminy A i E, które odżywiają włosy, sprawiając, że są miękkie, elastyczne i mają zdrowy połysk.

Szampon szybko zminimalizował silne swędzenie skóry głowy, a łupież przestał się sypać i być widoczny. Nawet jak zdarzy się, że nie mogę użyć szamponu Pirolam to owszem skóra zaczyna bardziej swędzieć, ale nie do tego stopnia co wcześniej i łupież nie pojawia się tak szybko

wrażeniami z testowania dzieli się autorka bloga Pirelka.

Pirolam z witaminą A i E, 150 ml

7. Radical Med

To kolejny specjalistyczny szampon przeciwłupieżowy. Ranking, który przygotowałam, składa się z kosmetyków zawierających składniki o udowodnionej sile działania, dlatego nie znajdziesz w nim typowo drogeryjnych produktów.

Biostatic Antidandruff 4HC to kompleks zwalczający łupież zapobiega namnażaniu grzybów na skórze głowy i działa przeciwzapalnie. Na placu boju w walce z łuską nie jest sam! Wspiera go wyciąg z kory wierzby białej, który słynie ze swoich właściwości antyseptycznych i ściągających.

Najlepsze szampony przeciwłupieżowe nie tylko normalizują proces złuszczania naskórka, ale także łagodzą podrażnioną skórę głowy i hamują łojotok. Ten produkt zawiera cynk PCA składnik regulujący wydzielanie sebum oraz przyspieszający gojenie drobnych ranek, dlatego to kolejny kosmetyk, który warto wypróbować.

Dobrze zmywał wszystkie oleje, jakie stosuje. Tak - likwiduje łupież, zapobiega nawrotom. Ale przy zachowaniu odpowiedniej, ostrożnej pielęgnacji oraz braku eksperymentów z innymi niesprawdzonymi produktami. Tak włosy są w dobrej kondycji (), skóra głowy jest ukojona, nie swędzi, nie piecze

pisze autorka bloga Retromama.

Radical Med

8. La Roche-Posay Kerium DS intensywna kuracja

Szukasz czegoś więcej niż szampon przeciwłupieżowy? Ranking najlepszych kosmetyków nie mógłby istnieć bez intensywnej kuracji marki La Roche-Posay. Seria Kerium dedykowana jest skórze głowy dotkniętej problemem łupieżu i wypadania włosów.

Kuracja nie tylko przywraca równowagę naskórkowi, by nie rogowaciał tak intensywnie, ale także łagodzi świąd głównego winowajcę rozprzestrzeniania łupieżu na włosach. Zawiera kwas salicylowy oraz LHA, które ułatwiają złuszczanie martwej warstwy skóry.

Jeśli zależy Ci na wszechstronnym działaniu kosmetyku do mycia włosów, przetestuj ten szampon przeciwłupieżowy. Ranking stworzyłam w oparciu o zdanie blogerek, dlatego możesz sprawdzić, za co pokochały intensywną kurację!

Jeśli borykacie się z łupieżem oraz swędzącą, podrażnioną skórą głowy wypróbuje koniecznie ten szampon - na pewno Wam pomoże jeśli będziecie go używać zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Ja zaczęłam do stosować podczas pierwszej ciąży, czyli około 2012 roku i ciągle gości on w mojej łazience

swoją opinią dzieli się autorka bloga Madziakowo z wykształcenia farmaceutka i biolożka.

La Roche-Posay Kerium DS intensywna kuracja

9. Pharmaceris H H-Purin dry

Osoby, które posiadają skórę wrażliwą, powinny sięgać po specjalne szampony przeciwłupieżowe. Ranking zawiera także propozycje dla nich! Ten kosmetyk został stworzony, by odpowiadać na potrzeby wrażliwej skóry głowy z problemem łupieżu suchego. W składzie znajdziemy piroktonian olaminy substancję o udowodnionym działaniu przeciwgrzybiczym i normalizującym mikroflorę naskórka. Z kolei d-pantenol koi świąd i łagodzi podrażnienia spowodowane drapaniem.

Szampon ułatwia rozczesywanie włosów, dzięki czemu nie wyrywają się tak łatwo podczas szczotkowania. To dobra wiadomość nie tylko dla osób borykających się z łupieżem!

Skóra głowy już po dwóch myciach wróciła do normy. Przestała się łuszczyć i sypać, ustąpiło również swędzenie skalpu, którego nie znoszę.Szampon podkradał mi również mój mąż, który również od czasu do czasu miewa problem z łupieżem w roli głównej. Również był usatysfakcjonowany

pisze na swoim blogu Mariola Wilk.

Pharmaceris H H-Purin dry

10. Botanicapharma

Ostatni na liście, co wcale nie znaczy, że najgorszy, jest ziołowy szampon przeciwłupieżowy. Ranking najlepszych to nie tylko specjalistyczne kosmetyki apteczne, ale także produkty, których siła działania oparta jest na mocy ziół. W składzie znajduje się wyciąg z tymianku o działaniu grzybobójczym. To właśnie z tego względu polecany jest on głównie przy łupieżu tłustym, będącym efektem namnażania się grzybów. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Łupież tłusty: czy kuracja szamponami wystarczy?.

Dodatkowo tymianek ogranicza przetłuszczanie to kolejna korzyść dla osób borykających się z łupieżem tłustym. Podobne właściwości wykazuje szałwia, z której wyciąg także znajduje się w składzie kosmetyku działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i pomaga w hamowaniu łojotoku. Włosy dłużej zachowują świeżość, są odpowiednio nawilżone i wygładzone.

Patrząc na te składniki może to być najlepszy szampon na łupież tłusty, dlatego moim zdaniem warto go wypróbować, zwłaszcza że nie zawiera parabenów i obciążających włosy, silikonów.

Botanicapharma

    Więcej artykułów na ten temat

    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
    Przeczytaj więcej od tego autora
    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
    Przeczytaj więcej od tego autora
    checkout.warnings.Notice