Recenzja oleju z wyciągiem z jedwabiu Botanicapharma – świetny pomysł na odżywienie skóry

26. 2. 2021 · 4 minuty czytania

Producent oleju z proteinami jedwabiu marki Botanicapharma obiecuje dogłębne nawilżenie skóry i włosów oraz gładkość i jedwabistość cery. Sprawdź, czy rzeczywiście działa!

Monika Mazurek
Monika Mazurek
Recenzja oleju z wyciągiem z jedwabiu Botanicapharma – świetny pomysł na odżywienie skóry

Już od dłuższego czasu oleje roślinne goszczą w codziennej pielęgnacji Polek. Chętnie używamy ich zarówno do poprawy stanu włosów, rąk i paznokci, jak i twarzy. Różnią się jednak między sobą właściwościami i składem. Co charakteryzuje olej z wyciągiem z jedwabiu? Przetestowałam preparat marki Botanicapharma.

Przeznaczenie i zastosowanie kosmetyku

Botanicapharma, olej z wyciągiem z jedwabiu ma właściwości silnie regenerujące oraz odżywcze. Przeznaczony jest do pielęgnacji oraz poprawy stanu skóry i włosów (moim zdaniem można go również używać do wzmocnienia paznokci, aplikując na ręce i intensywnie wcierając). W czym tkwi tajemnica jego działania? Proteiny jedwabiu to popularny składnik, który utrzymuje wilgoć na powierzchni skóry. Dzięki temu skórze czy włosom stale towarzyszy uczucie dogłębnego nawilżenia i świeżości. 

Opis składu kosmetyku

W składzie oleju marki Botanicapharma znajdziemy oczywiście proteiny jedwabiu, które często pojawiają się w szamponach czy odżywkach do włosów. Nic dziwnego – działają przeciw przesuszaniu, tworząc jednocześnie lekką warstwę ochronną zapobiegającą także puszeniu się i elektryzowaniu kosmyków. W przypadku skóry proteiny jedwabiu spełniają funkcję nawilżającą.

W preparacie znajdziemy także olej z dzikiej róży. Jest ceniony za swoje działanie przeciwstarzeniowe – wygładza istniejące zmarszczki, ale i zapobiega powstawaniu kolejnych. Ma w sobie również bogactwo antyoksydantów i dużą ilość witaminy C, która stymuluje produkcję kolagenu.

Trzecim olejem w składzie preparatu Botanicapharma jest olej ze słodkich migdałów. W kosmetologii znany ze swoich właściwości nawilżających: działa jak naturalny emolient, wygładzając i regenerując skórę. Tworzy również delikatną warstwę ochronną oraz łagodzi stany zapalne.

Poznaj inne właściwości dzikiej róży.

Co obiecuje producent?

Olej z jedwabiem ma dwa główne cele działania: nawilżający i regenerujący. Stosowanie preparatu wpływa na opóźnienie kolejnych etapów starzenia skóry i skutecznie zwalcza niedoskonałości, które się na niej pojawiają. Daje również uczucie przyjemnej świeżości i gładkości cery.

W przypadku włosów olej ma za zadanie przeciwdziałać ich elektryzowaniu i puszeniu, a także nadać pożądaną elastyczność, miękkość i gładkość. Włosy nawilżone proteinami jedwabiu są przyjemne w dotyku, łatwo się rozczesują i stają się podatne na układanie – i taki efekt obiecuje producent. Preparat regeneruje również włosy rozjaśniane i poddawane zabiegom fryzjerskim.

Dowiedz się, jak uratować zniszczone włosy po rozjaśnianiu.

Olej z jedwabiem – kropla nawilżenia. Moja recenzja oleju z jedwabiem

Olej Botanicapharma używałam przez dwa tygodnie. Na skórę stosowałam go trzy razy w tygodniu po wieczornej pielęgnacji. Natomiast na włosy nakładałam raz w tygodniu, bezpośrednio po umyciu.

Moja skóra jest skórą atopową, ze skłonnością do podrażnień i wolno gojących się stanów zapalnych. Testowany olej z wyciągiem z jedwabiu działa na nią bardzo kojąco. Koloryt lekko się wyrównał, a nawilżona skóra wygładziła, przebarwienia przybladły. W przypadku mojej cery kosmetyk okazał się nieco zbyt ciężki do codziennego stosowania, jednak aplikacja kilka razy w tygodniu również daje widoczne efekty. Warto też zauważyć, że nie każda skóra lubi codzienne olejowanie – moja jest pod tym względem dość kapryśna, a „przedawkowanie” jakiegokolwiek produktu tego typu kończy się zmatowieniem. Z pewnością ten typ oleju dobrze sprawdzi się w codziennej pielęgnacji skóry dojrzałych kobiet, zwłaszcza tej ze skłonnością do przesuszania się i już widocznymi zmarszczkami.

Olej z jedwabiem okazał się strzałem w dziesiątkę w przypadku moich rozjaśnianych włosów. Zaledwie kilka kropli dodanych do maski emolientowej i pozostawionych na głowie owiniętej ręcznikiem na 30 minut dało bardzo pozytywne rezultaty. Włosy są miękkie, sypkie i dobrze się rozczesują. Kosmetyk może też się sprawdzić do zabezpieczenia końcówek – wtedy nie trzeba go spłukiwać.

Poznaj domowe sposoby na olejowanie włosów.

Podsumowanie

Olej z wyciągiem z jedwabiu świetnie nadaje się do używania jako preparat nawilżający. Intensywnie odżywia przesuszoną skórę i włosy. Może być stosowany z różną częstotliwością w zależności od rodzaju cery i jej potrzeb. Jego najważniejsze zalety to:

  • Odżywienie skóry,
  • Ujednolicenie kolorytu cery,
  • Łagodzenie stanów zapalnych,
  • Wygładzenie włosów,
  • Ułatwienie rozczesywania splątanych kosmyków,
  • Pomoc w ułożeniu fryzury.

Końcowa ocena: 4,5

Więcej artykułów na ten temat

O autorze
Monika Mazurek
Monika Mazurek
Z wykształcenia jestem psycholożką. Ukończyłam społeczną psychologię kliniczną i neurokognitywistykę na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS. Obecnie jestem w trakcie studiów doktoranckich w Instytucie Psychologii UJ. Jestem absolwentką certyfikowanych szkoleń z diagnozy zespołów otępiennych i chorób neurodegeneracyjnych oraz z obszaru seksuologii, a także autorką publikacji w periodykach i monografiach naukowych (m.in. Gerontologia Polska). Interesuję się neuroplastycznością, neurofarmakologią zaburzeń psychicznych i psychologią twórczości.
Przeczytaj więcej od tego autora
O autorze
Monika Mazurek
Monika Mazurek
Z wykształcenia jestem psycholożką. Ukończyłam społeczną psychologię kliniczną i neurokognitywistykę na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS. Obecnie jestem w trakcie studiów doktoranckich w Instytucie Psychologii UJ. Jestem absolwentką certyfikowanych szkoleń z...
Przeczytaj więcej od tego autora

checkout.warnings.Notice