Przyspieszanie gojenia ran z UniGel APOTEX Pierwsza Pomoc – recenzja

12. 8. 2020 · 7 minut czytania

Jeśli nie wiesz, jak przyspieszyć proces gojenia ran, dowiedz się, jak działa żel Apotex Pierwsza Pomoc. Sprawdź, czy warto po niego sięgnąć. Przeczytaj naszą recenzję!

Agnieszka Kawa
Agnieszka Kawa
Przyspieszanie gojenia ran z UniGel APOTEX Pierwsza Pomoc – recenzja

Małe i wielkie urazy są codziennością w każdej rodzinie. Zwłaszcza jeżeli ma się w domu małe dzieci. Warto być przygotowanym na takie sytuacje. UniGel APOTEX Pierwsza Pomoc to preparat, który w szybki i bezbolesny sposób pomoże w opatrzeniu rany i przyspieszy jej gojenie.

Czym jest UniGel APOTEX Pierwsza Pomoc?

UniGel APOTEX Pierwsza Pomoc to zestaw pierwszej pomocy przy rożnego rodzaju ranach. Zawiera żel hydrofilowy i opatrunki foliowe. Żel posiada zdolność wiązania wolnych rodników tlenowych, co przyspiesza proces gojenia się.

Produkt może być przy ranach powierzchownych takich jak: przecięcia czy zadrapania, ale również w pierwszym stadium ran przewlekłych.

 

W jaki sposób goją się rany?

W procesie gojenia się rany, pierwszym i niezwykle ważnym etapem jest jej oczyszczenie. Z rany pozbądź się wszelkiego rodzaju zabrudzeń: piasku, żwiru czy kamyczków. Czym najlepiej odkazić ranę? Bieżącą wodę, wodą utlenioną lub spirytusem salicylowym. Warto jednak zauważyć, że woda utleniona lub spirytus mogą podrażnić dopiero co tworzące się nowe warstwy skóry. Dlatego, jeżeli używasz tych preparatów, lepiej nie przesadzać z częstotliwością ich stosowania.

Sprawdź też produkty na odkażanie ran i skaleczeń.

Wydaje się, że lepszym wyborem w odkażaniu ran są preparaty wytwarzane na bazie oktenidyny. W fazie oczyszczania pojawia się stan zapalny. Jest to oznaka, że organizm się broni przez oczyszczanie z bakterii i martwych tkanek.

2. etapem gojenia się rany jest tzw. proliferacja. Polega ona głównie na odbudowie skóry przez produkcję kolagenu i nowych komórek macierzystych. W konsekwencji, prowadzi to do pokrycia rany warstwą nabłonka.

W ostatniej fazie gojenia się ran dochodzi do obkurczenie i wytworzenia blizny. Jeżeli chcesz dowiedzieć więcej na temat gojenia się raz i przekonać się jakie błędy są popełniane najczęściej podczas leczenia ran, zachęcam do przeczytania artykułu: Jak przyspieszyć gojenie ran?

Czy można przyspieszyć proces gojenia się ran?

Tak − jest to możliwe. Jednym z najważniejszych warunków jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności. Jeśli rana goi się w wilgotnym środowisku, do tkanek łatwiej dostaje się tlen i składniki odżywcze. Nie tworzy się strup i jest mniejsze ryzyko powstania dużych i widocznych blizn. Jeśli rana się sączy i wytwarza dużo płynu to jego nadmiar powinien być odprowadzany, natomiast rana nie powinna wysychać. Pomagają w tym nowoczesne opatrunki, np. hydrożelowe. To dzięki nim utrzymuje się odpowiednia wilgotność w obrębie rany, wchłania się nadmiar wysięku. Takie opatrunki dają również efekt kojący.

UniGel APOTEX Pierwsza Pomoc − co obiecuje producent?

Żel UniGel APOTEX piesza pomoc zawiera specjalne składniki, które przyspieszają proces gojenia się ran.

Producent w taki sposób opisuje sposób działania produktu:

  • UniGel APOTEX  wiąże wolne rodniki tlenowe, powstające w wyniku stanu zapalnego i w procesie gojenia ran,
  • Izoluje ranę przed wtórnym zakażeniem z zewnątrz,
  • Wytwarza na ranie mechaniczną warstwę ochronną,
  • Tworzy odpowiednie środowisko do procesu ziarninowania i wchłania wysięk z rany.

Sprawdź też materiały opatrunkowe.

Jak tłumaczy producent, UniGel APOTEX:

 „wiąże na powierzchni rany wolne rodniki, utrudniające proces regeneracji, a dodatkowo nie dopuszcza do tworzenia się strupa, bo zapewnia „wilgotne” gojenie się rany, które jest obecnie bardziej rekomendowanym mechanizmem. Dzięki temu nawet drobne zadrapanie wygoi się znacznie szybciej i nie pozostanie po nim żaden, nawet najmniejszy ślad”.

Jak prawidłowo zastosować UniGel?

1. Przed nałożeniem preparatu ranę dokładnie umyj i osusz.

2.Za pomocą dołączonej nakrętki przebij tubkę z żelem.

3.Niewielką ilość preparatu (warstwa ok. 1 mm grubości) nałóż na powierzchnię rany.

4. Ranę przykryj opatrunkiem foliowym. Jego celem jest uniknięcie przypadkowego usunięcia żelu z rany. Jeżeli nie ma takiego niebezpieczeństwa, wtedy nie musisz przykrywać jej opatrunkiem. Jeżeli rana jest mniejsza niż dołączona do preparatu folia, możesz ją przyciąć.

5. Żel przylega do rany, a następnie wchłania wysięk i inne płyny wyciekające z niej. Po aplikacji żel nieco pęcznieje, przez co nie przywiera do rany, a zmiana opatrunku jest bezbolesna.

6. Opatrunek należy zmieniać co 12 – 24 godzin. W przypadku stanów zapalnych zaleca się częstsze zmiany opatrunku.

Przy zastosowaniu przy miejscach wrażliwych, a także w przypadku skłonności do zaczerwienienia skóry, w miejscu zastosowania może pojawić się lekkie zaczerwienienie lub swędzenie skóry. Jeżeli utrzymuje się ono przez dłuższy czas, należy przerwać stosowanie żelu. Preparatów nie powinno się stosować dłużej niż 30 dni.

Sprawdź też plastry.

Stosowanie u kobiet w ciąży i karmiących piersią

Przed użyciem zapoznaj się dokładnie z ulotką, która jest dołączona do opakowania. Są tam wypisane różnego rodzaju przeciwwskazania do użycia żelu.

Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, lepiej stosowanie żelu skonsultować ze swoim lekarzem. Nie przeprowadzono bowiem żadnych badań klinicznych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Niemniej jednak, dzięki swojej makromolekularnej strukturze, UniGel nie przenika do krwioobiegu, a aktywne składniki pracują jedynie na powierzchni urazu. Wynika z tego, że nie powinno być żadnych przeciwwskazań do stosowania produktu przez kobiety ciężarne i karmiące piersią.

Czy można żel stosować u dzieci?

Podobnie jak w przypadku kobiet ciężarnych i karmiących piersią, nie ma badań klinicznych dotyczących stosowania tego preparatu u dzieci. Jednakże, jako że żel działa jedynie powierzchniowo, nie ma przeciwwskazań do stosowania go na skórze dziecka. Ja sama zrobiłam opatrunek żelu UniGel APOTEX mojej 2-letniej córce i jestem bardzo zadowolona z efektów, o czym piszę poniżej. Nie było również żadnych skutków ubocznych stosowania preparatu.

UniGel APOTEX Pierwsza Pomoc − jak się sprawdził u mnie i mojej rodziny?

Odkąd mam UniGel APOTEX w swojej apteczce, miałam okazję zastosować go kilka razy u członków mojej rodziny: u siebie, mojej córki i mamy.

W wieku 31 lat, posiadając 2 dzieci (w tym jedno niemowlę), postanowiłam kupić sobie rolki. Od lat chciałam wrócić do mojej nastoletniej „miłości”, jednak zawsze było coś: studia, brak czasu, ciąże. W tym roku też chciałam odwlec ten zakup, bo przecież mam 2 malutkich dzieci i nie mam czasu nawet na prysznic w samotności. Jednak doszłam do wniosku, że dopóki nie kupię rolek, nigdy nie znajdę na nie czasu. Do decyzji przekonało mnie to, że wybieramy się na wakacje nad jezioro, wokół którego jest trasa rowerowa – idealna na rolki! Nagle czas na ten sport (chociażby te pół godziny w weekend) się znalazł. Mimo że z jazdą na rolkach jest jak z jazdą na rowerze (tego się nie zapomina), to jednak tak długa przerwa i całkiem nowe szybkie i zwrotne rolki sprawiły, że nie obyło się bez upadków.

Któż by przecież jeździł w ochraniaczach! Całe młode życie jeździłam bez i jakoś to było!  Obtarłam sobie kolana i łokieć. Od razu oczyściłam rany i użyłam UniGel APOTEX Pierwsza Pomoc. Pierwsza obserwacja: żel bardzo łatwo się rozprowadza i nie piecze podczas nakładania. Rana nie swędziała. Założyłam 2 opatrunki (zmieniając raz dziennie), aż rana ładnie zaschła i przestała boleć. Wszystko dobrze się skończyło i ranny szybko się zagoiły. Obyło się też bez blizn. Pomimo wszystko, i tak postanowiłam kupić sobie ochraniacze na łokcie i kolana.

Z opatrunków skorzystałam również w przypadku oparzenia ręki gorącym garnkiem. Byłam bardzo zadowolona z efektu. Rana szybko się zagoiła, a samo użycie żelu dało kojący efekt i zredukowało pieczenie.

Sprawdź też produkty na oparzenia.

Moja 2-letnia córka ostatnio jest na etapie, że wszystko chce robić sama: sama wchodzi na krzesła i schodzi ze schodów. Dodatkowo, na dzień dziecka otrzymała rowerek biegowy i hulajnogę. Na wszystkim chce jeździć sama. Oczywiście, nie ubyło się bez upadków. Przeważnie były to niegroźne obtarcia. Raz jednak, upadając z hulajnogi na krawężnik (na szczęścia miała kask) zraniła się w łydkę.

Żel nie spowodował swędzenia rany. Jest to bardzo istotne w przypadku stosowania u dzieci. Jeżeli rana swędzi, wtedy moja córka od razu zdziera plaster i zaczyna ją drapać. Powoduje to, że proces gojenia rany wydłuża się. Po jednym opatrunku rana się zagoiła.

Jedno opakowanie żelu UniGel APOTEX dałam mojej mamie. Nie mogła ona poradzić sobie z ranami po pęknięciach skóry na pięcie i na dużym palcu u stopy. Takie rany na stopie potrafią być na prawdę bardzo bolesne i uciążliwe. Mama próbowała różnych produktów, a także moczyła codziennie stopę w ciepłej wodzie z szarym mydle. Jednak, nic nie działało. Po 3-krotnym zastosowaniu UniGel APOTEX problem całkowicie zniknął. Mama zmieniała opatrunek co około 12 godzin. Była zachwycona działaniem tego preparatu!

UniGel APOTEX Pierwsza Pomoc – moja ocena

Co podoba mi się w UniGel APOTEX:

  • Skuteczność
  • Łatwość i bezbolesność przy stosowaniu
  • Wydajność
  • Rana nie swędzi
  • Szybkość działania

A jak z wydajnością plastrów? Jeżeli nie masz do czynienia z ranami przewlekłymi, a Ty i Twoja rodzina nie upadacie notorycznie, wtedy spokojnie wystarczy opakowanie 5 g z dołączonym 3 foliami za ok. 18 zł.

Uważam, że zestaw ten warto schować do apteczki, żeby w razie czego być przygotowanym na różne niespodzianki.

Moja ocena: 5

Więcej artykułów na ten temat

O autorze
Agnieszka Kawa
Agnieszka Kawa
Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad, a brak czasu zmusił mnie nieraz do improwizacji. Mimo że bycie mamą to praca na pełen etat, wciąż jeszcze znajduję chwilę na dokształcanie się. Rezultatami moich wielogodzinnych dociekań dzielę się z Tobą właśnie tutaj. Zaoszczędzony czas będziesz mogła poświęcić na zabawę ze swoimi pociechami.
Przeczytaj więcej od tego autora
O autorze
Agnieszka Kawa
Agnieszka Kawa
Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad,...
Przeczytaj więcej od tego autora

checkout.warnings.Notice