Leki i preparaty wspomagające układ pokarmowy

  (916)

Sortuj:

Pokaż 21 z 916 wyników

Układ pokarmowy

Układ pokarmowy

Jak dobrać leki działające na układ pokarmowy do dolegliwości?

Zaburzenia pracy układu pokarmowego to jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych w społeczeństwie. Część dolegliwości pojawia się m.in. po zjedzeniu tłustych i ciężkostrawnych potraw, które wywołują uczucie ciężkości na żołądku lub skurcze jelit. W tym przypadku sprawdzą się leki na niestrawność, które zawierają zioła usprawniające trawienie lub środki pobudzające wydzielanie soków trawiennych.

Picie zbyt małej ilości płynów, niska aktywność fizyczna i nieprawidłowy sposób żywienia powodują problemy z wypróżnianiem. Pomocna może okazać się dieta bogata w przyspieszający perystaltykę błonnik lub leki na zaparcia bazujące na wyciągach roślinnych i substancjach leczniczych rozluźniających stolec.

Leki na wzdęcia są wskazane dla osób, którym po posiłkach dokuczają gazy, kłucie w jelitach, uczucie rozpierania i przelewania w brzuchu. Wzdęcia mogą pojawić się po spożyciu strączków lub warzyw kapustnych. Są też skutkiem jedzenia w pośpiechu.

Częstą dolegliwością ze strony układu pokarmowego jest też zgaga. Często pojawia się ona po zjedzeniu tłustych, pikantnych lub smażonych potraw, a także po spożyciu alkoholu i dużych ilości kawy. Przy zgadze doraźnie można zastosować leki zobojętniające lub zmniejszające ilość kwasu żołądkowego. Jeśli problem nie ustępuje, wskazane będzie zmodyfikowanie diety poprzez wykluczenie podrażniających pokarmów i wprowadzenie większej ilości warzyw, owoców, chudego mięsa, nabiału i ryb.

Jakie leki stosować w chorobach układu pokarmowego?

Jeśli objawy nie ustępują, nasilają się lub pojawią się kolejne dolegliwości, takie jak biegunka, silne bóle brzucha, gorączka czy ogólne osłabienie, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Uciążliwe dolegliwości mogą wskazywać na rozwój chorób zapalnych jelit, żołądka, trzustki lub wątroby, które wymagają zastosowania odpowiedniej farmakoterapii. W tym przypadku lekarz może zlecić przyjmowanie leków przeciwzapalnych, rozkurczowych, przeciwbólowych, antybiotyków, probiotyków lub enzymów trawiennych.

Jak przyjmować leki na dolegliwości układu pokarmowego?

Wszelkie leki na choroby układu pokarmowego należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza i informacjami umieszczonymi na ulotce. Do popijania tabletek i kapsułek polecana jest wyłącznie woda niegazowana. Przed przyjęciem leku warto sprawdzić, o jakiej porze go zażyć. Niektóre preparaty powinno się spożywać na czczo, przed lub w trakcie posiłku.

Co jest dobre na układ pokarmowy?

Jak wzmocnić układ pokarmowy?

Co regeneruje układ pokarmowy?

Marki powiązane z kategorią: Układ pokarmowy

checkout.warnings.Notice