Ranking olejków do masażu! TOP 6!
14. 8. 2020
· 5 minut czytania
Olejek do masażu powinien charakteryzować się odpowiednią konsystencją i dobrze dobranym składem. W jakie produkty warto zainwestować? Sprawdź w naszym rankingu!
Olejek do masażu ułatwia wykonywanie zabiegu, tak w profesjonalnym gabinecie spa, jak i w domowym zaciszu. Dobrze jeżeli jest na tyle płynny, żeby łatwo rozprowadzał się po skórze i na tyle stały, żeby nie spływał zbyt szybko z ciała. Oto najlepsze olejki do masażu ciała.
Jaki olejek do masażu wybrać?
Staraj się wybrać taki, który nie będzie zbyt łatwo spływał z ciała. Z drogiej strony olej nie powinien być zbyt stały, żeby łatwo rozprowadzał się po skórze.
Olejki do masażu stosuje się z wielu powodów. Jednym z najprostszych jest to, żeby dłonie miały przyjemny poślizg na skórze, a masowany nie odczuwał bólu. Oprócz tego olejki mogą mieć właściwości relaksujące, rozluźniające mięśnie, czy nawet terapeutyczne.
Do kosmetyku możesz dodać nawet kilka kropli olejków eterycznych, które działać będą zgodnie z zasadami aromaterapii. Np. olejek cytrynowy czy pomarańczowy doda Ci energii i pobudzi Cię, z kolei lawenda uspokoi, wyciszy, a nawet uśmierzy ból.
Jaki więc jest najlepszy olejek do masażu? Oto moje typy!
Sprawdź też żele, płyny, oliwki do masażu.
Najlepsze olejki do masażu - ranking TOP 6!
1.Nuxe Huile Prodigieuse suchy olejek
Pierwszy na liście znajduje się mój faworyt: suchy olejek od Nuxe. Mieszanka naturalnych olei, m.in. tsubaki, migdałowy, z kamelii, z ogórecznika, z orzechów, macadamia i arganowy, doskonale zmiękcza skórę i nawilża się. Nie pozostawia tłustej powłoki, dość szybko się wchłania, pozostawiając na skórze jedynie delikatny film. Dlatego warto aplikować go podczas masażu kilka razy. Ta wersja olejku ma wyczuwalną nutę zapachową kwiatu pomarańczy, magnolii i wanilii. Działa antyoksydacyjnie i ujędrnia Twoje ciało. Masaż na tym preparacie to nie tylko relaks, ale i dbanie o ciało!
Sprawdź też opcję o zapachu kwiatowym. Testowałam go na własnym ciele, a o efektach możesz przeczytać tu: Olejek NUXE Huile Prodigieuse Florale − recenzja.
2.Ziaja oliwka rozgrzewająca do masażu
Na drugiej pozycji znajduje się rozgrzewająca oliwka od Ziai. Jej skład to m.in. olej mineralny, oliwa z oliwek, witamina F (a więc komplet kwasów tłuszczowych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Twojej skóry), octan witaminy E, lanolinę i olej z czarnego pieprzu. To właśnie ten ostatni składnik odpowiada za stopniowe rozgrzewanie skóry.
Oliwka ta sprawia, że skóra szybko wygładza się i mięknie. Polecana jest także do masażu antycellulitowego i działa przeciwstarzeniowo.
„Bałam się, że oliwka będzie się wolno wchłaniała i pozostawiała na skórze przez długi czas tłustą warstwę, ale przy dobrym wmasowaniu jej całe szczęście wchłania się szybko i bardzo dobrze nawilża skórę”
− recenzjuje na swoim blogu martyniq.
3.Etja naturalny olej z awokado
Do masażu możesz wykorzystać także naturalne oleje roślinne. Polecam przede wszystkim naturalny olej z awokado. Bardzo dobrze natłuszcza skórę i sprawia, że skóra nie wysycha zbyt szybko. Do tego jest prawdziwą bombą składników odżywczych − uznawany jest za jeden z najzdrowszych olejów na świecie. W jego składzie znajdziesz witaminę A i E. Więcej na temat tego oleju możesz przeczytać w moim artykule: Olej z awokado przyspiesza gojenie się ran!
Olej z awokado nawilża skórę, jest też hipoalergiczny, dlatego często stosuje się go w doskórny wrażliwej i alergicznej. Bardzo często wykorzystywany jest też w salonach spa jako olej bazowy. Możesz wzbogacić go kilkoma kroplami olejku eterycznego.
„Olej awokado to mój osobisty cudotwórca, który dba o natłuszczenie oraz nawilżenie mojej skóry. Jest źródłem 7 witamin: A, B, D, E, H, K i PP. Wykazuje dużą zgodność z naturalnymi lipidami skóry oraz uzupełnia ich barierę”
− pisze na swoim blogu spradamakeup.
4.Profarm olej ze słodkich migdałów
Kolejny naturalny olej, który możesz wykorzystać do masażu to olej ze słodkich migdałów. Jego naturalna konsystencja przypomina „suchy olejek” − nie jest bardzo tłusty, wchłania się w skórę i doskonale po niej rozprowadza. To bogactwo witaminy E, która działa antyoksydacyjnie i regeneruję skórę. Może stanowić olej bazowy do olejków eterycznych.
Więcej o olejku ze słodkich migdałów dowiesz się z mojego artykułu: Cudowny olejek ze słodkich migdałów − właściwości i zastosowanie w kosmetyce
5.Veoli Botanica Enjoy The Calmness relaksujący olejek do ciała
Olejek marki Veoli to wegański kosmetyk zamknięty w specjalnym szkle farmaceutycznym. Kompozycja zapachowa wpływa na Twoje zmysłu uspokajająco i relaksująco. W jego składzie znajdziesz olejek z moreli i śliwki − zawierają omega-9, wzmacniają barierę hydrolipidową i ujędrniają skórę. W mieszance znajdziesz także witaminę E, które stymuluje komórki skóry do regeneracji.
„Body relaxing oil od Veoli Botanica jest wydajny, lekki, nadaje skórze blask i gładkość. Pachnie tak samo subtelnie jak otula ciało. Choć to olejek jest naprawdę lekki, wchłania się ekspresowo”
− opisuje olejek autorka bloga atavola.
6.Vianek nawilżająco-regenerujący olejek do ciała
Ten olejek polecany jest przede wszystkim do masażu bardzo suchej skóry. Zapewni nie tylko idealną „bazę” masażu, ale i pomoże odżywić Twoje ciało. Zawiera olej z pestek winogron (więcej na jego temat możesz przeczytać w artykule: Olej z pestek winogron − zastosowanie w kosmetyce naturalnej) i z kiełków pszenicy (na temat tego składnika dowiesz się więcej z artykułu: Olej z kiełków pszenicy − właściwości regeneracyjnej petardy!). Podobnie jak poprzednicy jest bogaty w witaminę E, która ujędrnia skórę i przywraca jest elastyczność.
„Olejek jest bardzo wygodny w użyciu dzięki pompce, a sam olejek ślicznie pachnie i świetnie działa. Mimo, że mam tak suchą skórę to stanął na wysokości zadania”
− pisze na swoim blogu damn sugoi.