Peeling po treningu? Relaksujący mięśnie peeling do ciała z różową solą himalajską
Bóle mięśni i stawów bywają bardzo dokuczliwe. Jak się przed nimi uchronić? Możesz nałożyć na ciało peeling s soli himalajskiej. Sprawdź, jak przygotować kosmetyk w domu!
Spis treści
Po ostrym treningu na siłowni, jeździe na rowerze, bieganiu, czy też po najbardziej wyczynowym sporcie znanym kobietom, czyli całym dniu spędzonym na 8-centymetrowych obcasach, możesz odczuwać skurcze i bóle mięśni. Jak się ich pozbyć? Zrób w domu spa i wykonaj rozluźniający bolące mięśnie naturalny peeling do ciała z soli himalajskiej. Zobacz przepis!
Bóle mięśni po treningu
Nie boli? Znaczy trening był lamerski − tak mawiają moi koledzy z siłowni.
Bóle mięśni po treningu, w szczególności siłowym, czy funkcjonalnym, to normalna sprawa. Rozrywający ból lub uczucie ociężałych mięśni, przytrafia się nie tylko laikom. Osoby trenujące regularnie też mogą odczuwać tego typu sensacje − szczególnie 2 − 4 dniach po treningu.
Dlaczego tak się dzieje? Podczas treningu, w szczególności przy wykonywaniu nowego rodzaju ćwiczeń, mięśnie doznają mikrourazów. Polegają one na tym, że włókna mięśniowe po prostu pękają. Ale spokojnie − naprawić je możesz m.in. uzupełniając dietę w niezbędne proteiny.
Inną przyczyną bólu mięśni mogą być, znane w szczególności nowicjuszom na siłowni, zakwasy. Nie zagłębiając się w szczegóły, zakwasy powstają głównie w sytuacji, kiedy wykonujesz trening beztlenowy. Wtedy w Twoich mięśniach powstaje trujący dla tkanki mięśniowej kwas mlekowy, który daje uczucie potwornego pieczenia − zwłaszcza na drugi dzień po intensywnym treningu.
Sprawdź maści na bóle mięśni i stawów.
Kolejną dolegliwością mięśniową, która dopada sportowców są niekontrolowane skurcze mięśni. Do dziś przyczyna powstawania skurczów nie jest znana, jednak dochodzi do nich najczęściej w sytuacji, kiedy nadwyrężony zostaje niewytrenowany wcześniej mięsień.
Nieważne z jakiego powodu odczuwasz bóle mięśniowe lub też masz podejrzenie, że odczuwać je możesz następnego dnia, po treningu warto wykonać prosty peeling z soli himalajskiej. Złagodzi on objawy bólowe zachodzących w Twoich mięśniach przemian chemicznych.
Sprawdź leki i preparaty na skurcze.
Działanie peelingu z soli himalajskiej
Peeling z soli himalajskiej przede wszystkim ma złagodzić mikrostany zapalne, które powstają w mięśniach po wysiłku fizycznym i związane są z pęknięciami włókien mięśniowych, czy zakwasami.
Sól Himalajska
Różowa sól himalajska to doskonały środek wyciszający stany zapalne. Przede wszystkim sól rozluźnia mięśnie i zapobiega nocnym skurczom. Sól himalajską stosuje się także przy reumatycznych bólach stawów − jeżeli więc przeciążyłaś staw podczas wykonywania ćwiczeń lub też naciągnęłaś ścięgno, sól złagodzi objawy bólowe.
Sól himalajska święci triumfy ze względu na swoją krystaliczną strukturę. Jest najczystszą postacią soli − wolną od zanieczyszczeń XXI wieku. Jej struktura powstała w wyniku ciśnienia wytworzonego przez piętrzące się góry Karakorum. Dzięki tej strukturze mikroelementy znajdujące się w soli mają tak mikroskopijną postać, że z łatwością przenikają do wnętrza Twojego organizmu przez skórę.
Poznaj produkty na zdrowy styl życia.
Imbir
Rozgrzewające działanie imbiru zrelaksuje Twoje mięśnie i sprawi, że łatwiej się rozluźnią. Co więcej, badania przeprowadzone przez Patricka O’Connora z Uniwersytetu Georgia dowodzą, że imbir zapobiega powstawaniu zakwasów.
Olejek lawendowy
Z teorii aromaterapii wynika, że lawendowy olejek eteryczny nie tylko pomoże Ci się zrelaksować i wyciszyć, ale ma on także działanie łagodzące bóle mięśniowe i reumatyczne.
Oliwa z oliwek
Oliwa z oliwek stanowi doskonałe tło dla uśmierzającego bóle mięśniowe scrubu z różowej soli himalajskiej − zadba bowiem o Twoją skórę, nawilżając ją i dostarczając jej witaminy A + E.
Ból mięśni po treningu złagodzi nie tylko działanie składników scrubu, ale także samo wmasowywanie gruboziarnistego peelingu w mięśnie i stawy.
Przygotowany przeze mnie peeling z soli po treningu ma także zadbać o kondycje Twojej skóry, szczególnie w okresie redukcji wagi. Składniki scrubu zadbają o młody wygląd i jędrność Twojej skóry, a sam peeling z wykorzystaniem ziarnistej soli pobudzi mikrokrążenie w skórze i podejmie walkę z cellulitem.
Sprawdź preparaty z kwasem Omega.
Naturalny peeling do ciała z soli himalajskiej − przepis:
Do przygotowania peelingu z soli himalajskiej potrzebować będziesz:
- 1 szklankę soli himalajskiej
- 1 szklankę oliwy z oliwek
- 20 kropli eterycznego olejku lawendowego Etja
- 10 g startego imbiru
1. Do szklanki oliwy z oliwek wkrop 20 kropel eterycznego olejku lawendowego Etja.
2. Oliwę z oliwek z eterycznym olejkiem lawendowym zmieszaj ze szklanką soli himalajskiej.
3. Do scrubu dodaj 10 g startego imbiru i całość dobrze wymieszaj.
4. Nałóż scrub na uda i okolice kolan, wmasowując kolistymi ruchami drobinki soli w skórę przez ok. 10 minut.
5. Scrub spłucz letnią wodą.
Nakładaj scrub podczas kąpieli po treningu lub po wysiłku fizycznym w razie bólu mięśni i stawów.